19 de desembre de 2021

Critèrium Autonòmic de proves combinades juvenil (Sub18)
Pablo Negre 3r, Damià Puigcerver 4t i Ivy Van Baal 6a

18/19-12-2021 Aquest cap de setmana ha tingut lloc a València el critèrium autonòmic de proves combinades on han participat tres atletes del C.A. Baleària Diànium, tots tres en la categoria sub 18 (juvenil) amb molt bones actuacions.

Pablo Negre i Damià Puigcerver van millorar la marca personal en 5 de les 7 proves. Pablo va quedar 3r i Damià 4t.
Heptatló sub 18 masc 60m Llargada Pes Alçada 60m tanques Perxa 1000m Punts Lloc
Pablo Negre Smedema 7.58 6.39 11.10 1.68 8.65 3.00 3:16.54 4133 3
Damia Puigcerver Llorens 7.30 5.82 10.57 1.56 8.82 3.10 3:00.60 4106 4

Ivy Van Baal va quedar 6a; va millorar en 213 punts la marca de la combinada de l'any anterior, una gran millora.
Pentatló sub18 fem 60m tanques Alçada Pes Llargada 800m Punts Lloc
Ivy Sofia Van Baal 9.71 1.50 8.12 4.48 2:40.72 2783 6

Juntament amb el critèrium es va fer un control on van participar alguns atletes del C.A. Baleària Diànium:
David De Los Santos Ramos 57.59 en 400m
Marta Morell Gavila 8.13 en 60m i 1:01.52 en 400m
María Lilia Riva Arias 2:41.71 en 800m

Control Cadet (Sub16) a Sant Joan

19-12-2021. Diumenge passat va tindre lloc a Sant Joan un control escolar sub 16 (cadet), amb una gran participació d'atletes de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium; 23 atletes deniers es van desplaçar fins a Sant Joan.

Minerva Vives Jorro 10.20 en 60m
Nina Moreno Garcia 9.82 en 60m i 1.10 en alçada
Aitana Bertomeu Ferrer 8.76 en 60m i 1.26 en alçada
Abril Doblado Costa 9.34 en 60m i 6.02 en pes
Manuela Garcia Scaglia 8.93 en 60m i 4.39 en llargada
Erika Miralles Cots 1:57.10 en 600m i 4.75 en llargada
Adriana Femenia Cascales 12:16.20 en 3000m
Elia Mulet Jorro 14:01.95 en 3000m
Carolina Crespo El Mkachet 10.98 en 60m tanques i 1.26 en alçada
Ruth Almero Mut 11.87 en 60m tanques
Magdalena Anton Ficht 12.50 en 60m tanques i 3.80 en llargada
Irene Fernandez Vinagre 1.26 en alçada i 3.69 en llargada
Katya Moreno Dokiyenko 4.11 en llargada i 7.02 en pes
Saul Delgado Serer 8.00 en 60m i 1:39.54 en 600m
Josep Mascarell Ribes 9.05 en 60m i 8.77 en triple
Beltran Martin Gil 8.56 en 60m i 1:49.31 en 600m
Marco Garcia Torres 1:39.10 en 600m
Ivan Gomez Martinez 1:44.76 en 600m i 10.84 en 60m tanques
Roc Miftah Martí i Soldevila 1.26 en alçada
Pedro Mezquida Plaza 1.26 en alçada
Manel Ortiz Fontana 1.26 en alçada i 9.60 en triple
Pablo Garcia Castrillo 1.18 en alçada i 6.89 en pes

18 de desembre de 2021

Campionat Provincial per equips aleví (Sub12)
Les xiques campiones provincials i els xics sisens

18-12-2021. Gran actuació dels alevins de l'E.M.A Dénia-C.A. Baleària Diànium en el campionat provincial per equips que va tindre lloc dissabte passat a Alacant. És de destacar que l'equip de xiques va aconseguir 4 primers llocs i 3 segons llocs la qual cosa els va permetre acumular una gran quantitat de punts que els va donar la victòria en el Campionat Provincial. L'equip de xics també va realitzar molt bona actuació, on és de destacar el primer lloc en els relleus 4x60.
Atleta Marca Punts Prova Atleta Marca Punts
Candela Muñoz Rodriguez 9.40 10 60m Marc Martí Bustos 10.12 6
Alba Valero Sanchez
Martina Reig Such
1:43.42
2:12.50
9 500m Valentin Galleguillo Malano 2:03.44 2
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko 4:12.44 5 1000m Daniel Reig Such 3:58.35 4
Evangelina Ippolitova 8:24.02 10 2000m Leo Baeza Cardona 8:00.59 8
Alba Valero Sanchez 12.56 8 60m tanques Leo Baeza Cardona 12.93 8
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko 1.12 7 Alçada


Evangelina Ippolitova 1.85 10 Perxa


Neus Lladosa Ladios 2.95 4 Llargada Ignacio Rodriguez Marinelli 2.62 3
Candela Muñoz Rodriguez 5.67 9 Pes Marc Martí Bustos 4.76 4
Neus Lladosa Ladios
Martina Rodriguez Marinelli
15:41.80
16:28.53
10 2000m marxa Ignacio Rodriguez Marinelli 17:52.94 4
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko
Alba Valero Sanchez
Candela Muñoz Rodriguez
Evangelina Ippolitova
38.77 9 4x60 Daniel Reig Such
Leo Baeza Cardona
Valentin Galleguillo Malano
Marc Martí Bustos
40.00 9


91 Total

48

11 de desembre de 2021

Control Sub16 (cadet) a Dénia

11-12-2021 Dissabte la pista d'atletisme de Dénia va ser protagonista tant en competicions federades com escolars. Pel matí va haver un control de la categoria Sub16, amb 30 participants de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium, els quals van aconseguir moltes marques personals.

Daniel Barrera Sala 7.67 en 60m i 3.85 en llargada
Marco Garcia Torres 8.78 en 60m i 3:00.74 en 1000m
Angel Castellanos Gonzalez 9.03 en 60m i 4.00 en llargada
Beltran Martin Gil 47.68 en 300m i 7.39 en pes
Josep Mascarell Ribes 47.83 en 300m i 4.12 en llargada
Pedro Mezquida Plaza 48.98 en 300m i 4.71 en llargada
Alberto Berruti Leon 44.54 en 300m i 4.50 en llargada
Saul Delgado Serer 41.84 en 300m i 9.27 en pes
Manel Ortiz Fontana 3:21.40 en 1000m i 4.09 en llargada
Roc Miftah Martí i Soldevila 11.26 en 60m tanques i 4.17 en llargada
Juan Montes Segui 4.17 en llargada i 6.24 en pes
Minerva Vives Jorro 10.17 en 60m i 4.60 en pes
Erika Miralles Cots 8.38 en 60m i 9.94 en 60m tanques
Katya Moreno Dokiyenko 9.28 en 60m i 11.25 en 60m tanques
Abril Doblado Costa 9.27 en 60m i 51.18 en 300m
Nina Moreno Garcia 9.75 en 60m i 5.05 en pes
Sara Olivencia Abellan 9.94 en 60m i 11.36 en 60m tanques
Marta Puig Vega 10.34 en 60m i 6.60 en pes
Magdalena Anton Fichtl 9.05 en 60m i 8.56 en triple
Lucia Valero Sanchez 9.19 en 60m i 8.08 en triple
Elia Mulet Jorro 9.63 en 60m i 4:03.27 en 1000m
Ruth Almero Mut 8.80 en 60m i 48.35 en 300m
Paula Femenia Cascales 8.84 en 60m i 3:37.05 en 1000m
Adriana Femenia Cascales 8.87 en 60m i 3:23.28 en 1000m
Maria Berruti Leon 45.62 en 300m
Elena Soffia Omarsdottir 3:47.64 en 1000m i 9.57 en pes
Elena Uribe Ferrer 11.26 en 60m tanques i 8.67 en triple
Aitana Bertomeu Ferrer 11.11 en 60m tanques i 9.92 en triple
Manuela Garcia Scaglia 10.92 en 60m tanques i 8.77 en pes
Carolina Crespo El Mkachet 2.07 en perxa i 9.13 en triple

Els equips de relleus 4x60:
Beltran Martin Gil, Marco Garcia Torres, Pedro Mezquida Plaza i Daniel Barrera Sala 32.21
Angel Castellanos Gonzalez, Saul Delgado Serer, Josep Mascarell Ribes i Juan Montes Segui 32.97
Manuela Garcia Scaglia, Erika Miralles Cots, Ruth Almero Mut i Aitana Bertomeu Ferrer 33.11
Nina Moreno Garcia, Magdalena Anton Fichtl, Carolina Crespo El Mkachet i Maria Berruti Leon 34.67
Lucia Valero Sanchez, Adriana Femenia Cascales, Katya Moreno Dokiyenko i Elena Uribe Ferrer 35.45
Sara Olivencia Abellan, Elia Mulet Jorro, Minerva Vives Jorro i Abril Doblado Costa 37.09

És de destacar que dels 9 equips de relleus femení que es van presentar, els 4 equips de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium van ser els 4 més ràpids del control.

Control absolut a Dénia

11-12-2021 Dissabte per la vesprada va haver un control federat absolut, també a la pista de Dénia on van participar 26 atletes del C.A. Baleària Diànium. Va ser la primera competició de la temporada per als atletes del club de les categories Sub18, Sub20, Sub23, sènior i veterà. Tots ells van aconseguir molt bons resultats i marques per a les altures de la temporada en què ens trobem.

Marc Zaragoza Garcia 7.63 en 60m i 11.63 en pes
Pau Flores Jaen 8.05 en 60m i 1:02.85 en 400m
Guillermo Fornés Garcia 8.06 en 60m i 9.38 en pes
Alex Collado Saenz De Jubera 8.33 en 60m i 10.86 en pes
Roberto Benlloch Bueno 8.83 en 60m i 10.14 en pes
Mario Gonzalez Alemany 7.67 en 60m i 56.67 en 400m
Damia Puigcerver Llorens 52.11 en 400m i 3.12 en perxa
Ilias Wadoud Ouchan 55.52 en 400m
Joan Perez Pons 55.79 en 400m i 8.37 en 60m tanques
Pablo Negre Smedema 56.38 en 400m i 2.82 en perxa
Eric Nieto Perez 1:01.15 en 400m i 2.52 en perxa
Josep Mengual Benavente 1:00.61 en 400m i 2.12 en perxa
Hector Larrosa Martinez 1:05.18 en 400m i 2.42 en perxa
Mohamed Rida Younes Chelloubi 4:16.14 en 1500m
Youssef Ahatach Darbon 4:17.31 en 1500m
Oscar Buigues Dalmau 4:26.60 en 1500m
Leire Bisquert Molines 8.16 en 60m i 1:02.03 en 400m
Ivy Sofia Van Baal 8.49 en 60m i 14.42 en 60m tanques
Nayra Turvey Aparicio 9.49 en 60m i 7.90 en pes
Sofia Martinez Bertomeu 5:29.74 en 1500m
Lucia Palacios Calero 2.12 en perxa
Lucia Puig Vega 9.23 en pes
Elsa Escobar Moreno 7.41 en pes

 

Jornada de lliga comarcal a Gata

11-12-2021 Dissabte passat va tindre lloc a Gata la 3a jornada de lliga comarcal de la temporada 2021-2022, on van participar més de 40 xiquets de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium de les categories benjamí (sub10), aleví (sub12) i infantil (sub14).

En esta ocasió va ser un cross. En la categoria benjamí van realitzar una volta al circuit de 600m. Cal destacar la primera posició de Jindrich Pospisil, i la 3a de Corinna Ruhmann.

En la categoria aleví havien de completar dos voltes al circuit, realitzant una distància de 1200m, on cal destacar la primera posició d'Evangelina Ippolitova i la 3a de Léo Baeza Cardona.

En la categoria infantil, van realitzar tres voltes al circuit completant una distància de 1800m, on cal destacar les segones posicions d'Iván Delgado Serer i Marina Bermejo García així com les terceres posicions d'Andreu Riera Valero i Amaia García de la Reina Pozuelo.

5 de desembre de 2021

Campionat Provincial de Proves Combinades Sub12 (Aleví)
Evangelina Ippolitova campiona

05-12-2021 El cap de setmana passat va tindre lloc el Campionat Provincial de Proves Combinades Sub12 on van participar 12 atletes de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium

Les proves combinades de la categoria Sub12 consten d'un triatló, i per tant són 3 proves que es realitzen en una mateixa jornada: 60mll, salt de llargada i llançament de pes. Cal destacar la primera posició aconseguida per Evangelina Ippolitova en el triatló femení, així com les quartes posicions de Léo Baeza Cardona i Candela Muñoz Rodríguez en els triatlons masculí i femení respectivament. 

Aquesta vegada es va separar el Campionat masculí i el femení en dos jornades diferents. Dissabte de vesprada va tindre lloc a la pista del poliesportiu municipal de Dénia el Campionat Provincial de Proves Combinades Sub12 masculí + control de carreres femení, organitzat pel C.A. Baleària Diànium, on van participar: 

En el triatló masculí: 
Sub 12 masculí
60mll
Llargada
Pes
Punts
Lloc
Léo Baeza Cardona
9.84
3.14
4.72
403
4t
Izan Hernández Meretta
10.06
3.04
4.26
331
Pau Gómez Ruiz
11.10
2.62
5.02
2229
11è
Vojtech Oplt
10.87
2.43
4.57
202
13è
Hugo Lerma Arnaiz
11.10
2.44
4.78
201
14è
Pablo Montejano Ricart
10.89
2.60
4..10
188
15è
Nacho Rodríguez Marinelli
11.47
2.74
3.96
170
16è

En el control de carreres femení van participar: 
  • Evangelina Ippolitova en els 1000mll (3:42.19) i els 60m tanques (11.32).
  • Micaela Cenitagoya Kondratenko en els 1000mll (4:04.86) i els 60m tanques (12.68). 
  • Neus Lladosa Ladios en els 1000mll (4:22.44) i els 60m tanques (14.75). 
  • Martina Rodríguez Marinelli en els 60mll (10.94) i els 1000mll (4:59.95). 
  • Lidia Céspedes Jaro en els 500mll (2:05.41) i els 60m tanques (14.75).
  • Candela Muñoz Rodríguez en els 60mll (9.48). 

Diumenge de matí va tindre lloc a la pista de Sant Joan el Campionat Provincial de Proves Combinades Sub12 femení + control de carreres masculí, on van participar: 

En el triatló femení: 
Sub 12 femení
60mll
Llargada
Pes
Punts
Lloc
Evangelina Ippolitova
8.87
3.63
5.23
995
1a
Candela Muñoz Rodríguez
9.57
3.15
4.99
752
4a
Micaela Cenitagoya Kondratenko
10.16
2.51
5.59
597
9a
Lucia Tamarit Ots
11.46
2.65
4.14
379
18a
Martina Rodríguez Marinelli
10.92
2.28
3.26
335
19a

En el control de carreres masculí van participar: 
  • Nacho Rodríguez Marinelli en els 60mll (10.86) i els 1000mll (4:18.73)
  • Leo Baeza Cardona en els 60mll (9.88) i els 1000mll (3:45.13)
Resultats triatló masc. + control de carreres fem.: http://www.facv.es/upload/2021/resultados/pdf/acta_A072_CLzYdpH4.pdf
Resultats triatló fem. + control de carreres masc.: http://www.facv.es/upload/2021/resultados/pdf/acta_A073_cjG0Hcnp.pdf