20 de novembre de 2021

La pista d'atletisme del poliesportiu de Dénia s'ompli de xiquets i xiquetes en dues competicions federades escolars

20-11-2021. Dissabte passat la pista d'atletisme de Dénia es va omplir de xiquets alevins i infantils de tota la Província d'Alacant. De matí va ser un control sub 14 i de vesprada sub 12. En els dos casos hi va haver una gran participació de xiquets de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium, sumant-ne 51 entre les dues categories, un autèntic rècord de participació de xiquets i xiquetes de Dénia. Tots ells van poder gaudir de competir en la pista on entrenen cada dia. Va ser una experiència molt bonica per a tots ells. L'organització, per part dels entrenadors i voluntaris del C.A. Baleària Diànium, amb la col·laboració de la Regidoria d'Esports de l'Ajuntament de Dénia, va ser tot un èxit.

De matí va tindre lloc el control Sub14 on van participar 29 xiquets de l'E.AM.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

Eddy Martinez Devesa 9.41en 60m i 1:42.76 en 500m
Mateo González Lorite 10.42 en 60m i 5.59 en pes
Andy Ariosa Peña 9.67 en 60m i 1:38.34 en 500m
Beer Willens 10.40 en 60m i 1:53.70 en 500m
Ricard Perez Miró 11.01 en 60m i 9:02.47 en 2000m
Daniil Krasnoborov 11.43 en 60m i 2:13.32 en 500m
Joan Buigues Garcia 8.94 en 60m i 1:28.40 en 500m
Javier Fernandez Tapia 9.33 en 60m i 1:51.06 en 500m
Max Winkel 1:50.30 en 500m
Andreu Riera Valero 1:34.35 en 500m i 1.39 en alçada
Ivan Delgado Serer 1:32.45 en 500m i 1.21 en alçada
Hector Barbazán Roca 1:40.05 en 500m i 1.12 en alçada
Pau Jagersma Gonzalez 1.12 en alçada i 8.95 en pes
Sundari Alvarez Marcosano 10.58 en 60m i 3.41 en llargada
Noa Sanchis Cardona 11.18 en 60m i 2:02.93 en 500m
Aaliyah Sabina Baptiste 11.49 en 60m i 1.85 en llargada
Carla Gomis Fornes 11.58 en 60m i 2.18 en llargada
Anggie Valeria Villa Gonzalez 9.97 en 60m i 3.25 en llargada
Alma Miralles Pedros 10.45 en 60m i 2.59 en llargada
Natalia Segui Lopez 9.44 en 60m i 1:39.77 en 500m
Maria Cuello Ferrando 1:35.16 en 500m i 3.52 en llargada
Julia Angarita Abril 1:47.44 en 500m i 4.01 en pes
Miriam Montes Seguí 1:54.13 en 500m i 3.56 en llargada
Amaia Garcia De La Reina Pozuelo 1:36.51 en 500m i 12.79 en 60m tanques
Lucia Garcia Castrillo 1:47.93 en 500m i 3.24 en llargada
Neus Ivars Aparicio 1:30.84 en 500m i 3.69 en llargada
Yaiza Benitez Barea 1:34.01 en 500m i 3.91 en llargada
Marina Bermejo Garcia 1:36.05 en 500m i 3.91 en llargada
Jessica Perez Garcia 3.12 en llargada
Els equips de relleus 4x60:
Ricard Perez Miró, Joan Buigues Garcia, Ivan Delgado Serer i Andreu Riera Valero 35.90
Beer Willens, Hector Barbazán Roca, Max Winkel i Javier Fernandez Tapia 40.06
Maria Cuello Ferrando, Marina Bermejo Garcia, Amaia Garcia De La Reina Pozuelo i Neus Ivars Aparicio 36.67

A la vesprada va tindre lloc el control Sub12 on també va haver una gran participació de xiquets de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium, amb 22 xiquets (11 xiques i 11 xics). Per a la majoria d'ells era la seua primera participació en una competició federada.

Pablo Montejano Ricart 11.23 en 60m i 13.91 en 60m tanques
Hugo Lerma Arnaiz 11.55 en 60m i 15.03 en 60m tanques
Pau Gomez Ruiz 11.09 en 60m i 14.92 en 60m tanques
Daniel Reig Such 1:47.78 en 500m i 13.30 en 60m tanques
Vojtech Oplt 1:53.44 en 500m i 13.61 en 60m tanques
Marc Martí Bustos 2:05.12 en 500m
Ignacio Rodriguez Marinelli 2:07.32 en 500m i 14.25 en 60m tanques
Guillermo Nofuentes Savall 2:07.41 en 500m i 13.93 en 60m tanques
Izan Hernandez Meretta 1:58.77 en 500m i 13.12 en 60m tanques
Valentin Galleguillo Malano 2:03.84 en 500m i 13.39 en 60m tanques
Leo Baeza Cardona 1:41.58 en 500m i 12.12 en 60m tanques
Alba Valero Sanchez 10.08 en 60m i 12.63 en 60 m tanques
Martina Reig Such 11.15 en 60m i 2.44 en llargada
Jana Krahenbuhl Breuer 11.20 en 60m i 13.98 en 60m tanques
Lucia Tamarit Ots 11.42 en 60m i 2.14 en llargada
Lidia Nila Cespedes Jaro 11.50 en 60m i 2.35 en llargada
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko 10.38 en 60m i 12.88 en 60m tanques
Neus Lladosa Ladios 2:02.68 en 500m i 14.77 en 60m tanques
Martina Rodriguez Marinelli 2:06.78 en 500m i 13.61 en 60m tanques
Rocio Herrero Moreno 2:18.41 en 500m i 17.47 en 60m tanques
Evangelina Ippolitova 1:38.51 en 500m i 11.67 en 60m tanques
Candela Muñoz Rodriguez 1:52.72 en 500m i 3.25 en llargada
Els equips de relleus 4x60:
Pau Gomez Ruiz, Valentin Galleguillo Malano, Guillermo Nofuentes Savall i Ignacio Rodriguez Marinelli 45.86
Martina Reig Such, Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko, Martina Rodriguez Marinelli i Evangelina Ippolitova 42.04

Fotos del matí (sub 14) (Fotos de Carles Riera): https://photos.app.goo.gl/da3vgTuFGnNG4D3B6
Fotos de la vesprada (sub 12): https://photos.app.goo.gl/iBkLeyRnmB61HCMXA

17 de novembre de 2021

Organització de Control Sub14 i Sub12 a Dénia

El proper dissabte dia 20 de novembre el C.A. Baleària Diànium organitzarem una doble jornada d'atletisme en el poliesportiu de Dénia, on acudiran xiquets i xiquetes de tota la província d'Alacant.

De matí un control infantil (Sub14) començarà a les 10:00 i acabarà sobre les 13:00.

De vesprada un control aleví (Sub12) començarà a les 15:00 i acabarà sobre les 18:00

Circular control Sub14: http://www.facv.es/upload/2021/circulares/pdf/circular_dgZgPbZl.pdf
Circular control Sub12: http://www.facv.es/upload/2021/circulares/pdf/circular_y9onsZx9.pdf

14 de novembre de 2021

Campionat Provincial per Equips de Cross
Els equips masculins Sub14 i Sub 16 campions provincials i l'equip Sub14 femení terceres

14-11-2021 Diumenge passat va tindre lloc a Sant Joan el Campionat Provincial per Equips de Cross, amb una gran participació, amb més de 100 atletes en algunes de les categories. Tots els equips de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van tindre una participació excel·lent: Els xics Sub14 i els xics Sub 16 van quedar campions provincials, les xiques Sub14 van quedar terceres i les xiques Sub16, quartes.

A nivell individual destaca, sobretot Joan Buigues que va aconseguir la 2a posició general

Sub16 masc (3600 m)
8 MARTÍ I SOLDEVILA, ROC MIFTAH 12:15
26 GARCIA TORRES, MARCO 13:32
37 GOMEZ MARTINEZ, IVAN 13:55
42 ORTIZ FONTANA, MANEL 14:27
61 BAÑULS CLIMENT, DIDAC 15:44
76 BERRUTI LEON, ALBERTO 17:13
78 GARCIA CASTRILLO, PABLO 17:33
Sub14 masc (1680 m)
2 BUIGUES GARCIA, JOAN 5:44
5 DELGADO SERER, IVAN 6:07
24 RIERA VALERO, ANDREU 6:47
45 PEREZ MIRÓ, RICARD 7:30
51 JAGERSMA GONZALEZ, PAU 7:39
65 KRASNOBOROV , DANIIL 8:44
Sub14 fem (1100 m)
24 IVARS APARICIO, NEUS 4:15
28 GARCIA DE LA REINA POZUELO, AMAIA 4:18
29 BENITEZ BAREA, YAIZA 4:18
31 BERMEJO GARCIA, MARINA 4:23
32 CUELLO FERRANDO, MARIA 4:25
64 ANGARITA ABRIL, JULIA 4:40
67 SEGUI LOPEZ, NATALIA 4:42
87 GARCIA CASTRILLO, LUCIA 4:59
93 SANCHIS CARDONA, NOA 5:10
Sub16 fem (1800 m)
18 BERRUTI LEON, MARIA 7:38
27 FEMENIA CASCALES, ADRIANA 7:50
36 FEMENIA CASCALES, PAULA 8:04
56 MORENO DOKIYENKO, KATYA 8:40
57 CRESPO EL MKACHET, CAROLINA 8:45
67 ANTON FICHTL, MAGDALENA 9:05
70 GHIGLINO MOLINA, CLARA 9:08
73 ALMERO MUT, RUTH 9:12
86 MIRALLES COTS, ERIKA 10:09
Sub18 masc
22 BUIGUES DALMAU, OSCAR 16:53

 

Cross de Calp

14-11-2021. Diumenge passat va tindre lloc a Calp la primera jornada de la lliga comarcal d'atletisme, que en aquesta ocasió va ser un cross.

Molt bon dia, on molts dels xiquets es van iniciar per primera vegada en la competició d'este esport.

Destaquem que hi van participar més de 40 xiquets benjamins (Sub10) i alevins (Sub12) de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium i, entre ells, els primers llocs de Jindrich Pospisil, Evangelina Ippolitova, Mateo Ginés Sanz i Corinna Ruhmann en les seues categories.

13 de novembre de 2021

Control Sub14 a La Nucia

13-11-2021 Dissabte passat va haver un control de la categoria sub 14 a l'Estadi Olímpic Camilo Cano de La Nucia. Hi va haver una gran participació d'atletes de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium, amb uns resultats excel·lents:

Ricard Perez Miró 10.89 en 60m i 4.96 en pes
Daniil Krasnoborov 12.08 en 60m i 3.50 en pes
Beer Willens 10.85 en 60m i 5.75 en pes
Javier Fernandez Tapia 9.48 en 60m i 7.65 en triple
Pau Jagersma Gonzalez 9.64 en 60m i 8.41 en triple
Hector Barbazán Roca 9.38 en 60m i 1:38.28 en 500m
Ivan Delgado Serer 11.52 en 60m tanques i 8.96 en triple
Andreu Riera Valero 12.25 en 60m tanques i 9.61 en triple
Anggie Valeria Villa Gonzalez 10.38 en 60m
Aaliyah Sabina Baptiste 12.19 en 60m i 2.00 en pes
Noa Sanchis Cardona 11.37 en 60m i 2.72 en llargada
Carla Gomis Fornes 11.73 en 60m i 3.60 en pes
Julia Angarita Abril 10.11 en 60m i 3.12 en llargada
Natalia Segui Lopez 9.76 en 60m i 3.11 en llargada
Lucia Garcia Castrillo 10.55 en 60m
Amaia Garcia De La Reina Pozuelo 9.52 en 60m i 3.44 en llargada
Marina Bermejo Garcia 9.63 en 60m i 8.50 en triple
Jessica Perez Garcia 9.73 en 60m i 7.22 en triple
Neus Ivars Aparicio 9.32 en 60m i 8.25 en triple
Maria Cuello Ferrando 9.41 en 60m i 8.45 en triple
Yaiza Benitez Barea 11.95 en 60m tanques i 8.32 en triple

Campionat de clubs màster de pista coberta

13-11-2021. Dissabte passat va tindre lloc a València el campionat de clubs màster de pista coberta on l'atleta del C.A. Baleària Diànium Lili Riva Arias va participar formant part, com a filial, de l'equip del Playas de Castelló.

Lili va participar en els 60m on va fer un temps de 9.41.

Els equips del Playas de Castelló van ser els campions tant en categoria masculina com femenina.

7 de novembre de 2021

Joan Buigues 3r en el Cross de Benicarló

07-11-2021. Aquest diumenge ha tingut lloc el Cross de Benicarló, on ha participat l'atleta de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium Joan Buigues Garcia, en la categoria Sub14, en una competició amb moltíssim nivell, ha aconseguit una molt bona 3a posició, amb un temps espectacular de 6:43 en una distància de 2400m.

6 de novembre de 2021

Juanra Pous campió autonòmic màster M40 de 3000
Jose Lozano subcampió M50 en 200m i 3r en 60m

06-11-2021. Dissabte passat va tindre lloc a València el campionat autonòmic master de pista coberta que no es va poder celebrar l'hivern passat per causa de la pandèmia. Allà es van desplaçar dos atletes del C.A. Baleària Diànium amb molt bons resultats

Juanra Pous Pèrez va quedar campió en la prova de 3000m en categoria M40; va fer un temps de 8:57.64 amb una cursa en què va estar estirant des del començament, amb molt bones sensacions i uns passos al km de 2:57, 3:00 i 3:00.

Jose Lozano Moya va participar en els 60m i els 200m. En 200m va quedar subcampió M50 amb una marca de 29.16 i en 60m va quedar 3t M50 amb una marca de 8.56

Control Sub16 a Sant Joan

06-11-2021. Molt bons resultats dels atletes cadets (sub16) de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium en el control que va tindre lloc dissabte passat a Sant Joan.

Pedro Mezquida Plaza 8.36 en 60m i 9.28 en triple
Manel Ortiz Fontana 8.67 en 60m i 12:05.82 en 3000m
Daniel Barrera Sala 7.72 en 60m i 5.80 en pes
Pablo Garcia Castrillo 8.96 en 60m i 7.19 en pes
Johan Tarres 9.67 en 60m i 6.66 en pes
Ivan Gomez Martinez 8.37 en 60m i 10.56 en triple
Didac Bañuls Climent 8.44 en 60m i 1:46.07 en 600m
Josep Mascarell Ribes 8.72 en 60m i 7.89 en triple
Roc Miftah Martí i Soldevila 10:13.54 en 3000m i 8.15 en pes
Marco Garcia Torres 10:39.80 en 3000m i 8.53 en triple
Els equips de relleus 4x60: Ivan Gomez Martinez ,Marco Garcia Torres, Pedro Mezquida Plaza i Didac Bañuls Climent 33.32 i Pablo Garcia Castrillo, Johan Tarres, Josep Mascarell Ribes i Daniel Barrera Sala 33.39
Nina Moreno Garcia 9.53 en 60m i 57.11 en 300m
Lucia Valero Sanchez 52.52 en 300m i 3.52 en llargada
Katya Moreno Dokiyenko 51.57 en 300m i 3.99 en llargada
Carolina Crespo El Mkachet 49.20 en 300m i 4.32 en llargada
Aitana Bertomeu Ferrer 50.24 en 300m i 4.37 en llargada