8 de març de 2020

Campionat d'Espanya màster en pista coberta
Medalles per a Juanra Pous, Lili Riva i Moha Youness
Víctor Fenández finalista en 3000

https://photos.app.goo.gl/VGkEnjQ49B4hnXL28
06/08-03-2020. El cap de setmana va tindre lloc a Antequera el campionat d'Espanya màster en pista coberta, amb la participació de quatre atletes del C.A. Blaeària Diànium i amb molt bons resultats. Van tornar a casa amb 5 medalles (2 d'or, 1 d'argent i 2 de bronze).

Juanra Pous va quedar campió en 800 i en 1500 en la categoria M40. Dissabte fa participar en la final de 800; vaser una cursa tàctica amb un nivell impressionant i on gàcies a l'sprint dels últims 50 metres va poder guanyar, amb un temps de 1:59.38. L'endemà al matí, sense haver pogut dormir prou pels nervis del dia anterior, tenia males sensacions, però després de l'escalfament, es va poder concentrar, preparant-se per als previsibles canvis de ritme; al final va poder aguantar i a l'sprint, en l'últim moment va poder superar el seu rival i endur-se la victòria amb només 11 centèssimes de diferència, va fer un temps de 4:05.90. Juanra es mostrava molt content del gran cap de setmana viscut

Lili Riva va quedar 2a en 60 m tanques i 3a en triple, en la categoria F40. En tanques va fer un temps de 9.96 i en triple 9.56. Molt contenta, ja que era la primera vegada que participava en triple en un campionat d'Espanya.

Moha Youness va particpar en el 1500 i el 3000 en la categoria M35. En 1500 va quedar 3r amb un temps de 4:16.80 i en 3000 vaquedar 6è amb 9:01.31.

Víctor Fernández va quedar 6è en 3000 en la categoria M50, amb un temps de 9:39.46, malgrat que es va lesionar i no va poder participar, a l'endemà, en el 1500.

29 de febrer de 2020

Campionat Autonòmic Sub18 de Pista Coberta


29-02-2020 El matí de dissabte passat va tindre lloc al Palau Velòdrom Lluís Puig de València el Campionat Autonòmic individual Sub18 on van participar diversos atletes del C.A. Baleària Diànium:
  • Leire Bisquert Molines 4a en els 400mll, aconseguint un molt bon registre d'1:00.81.
  • Eva Douglas 6a en llançament de pes, llançant la bola de 3kg a 9,80 metres.
  • Anna Muñoz Bertomeu 7a en els 60mll. Va aconseguir la 2a posició en les semifinals amb una marca de 8.15, la qual cosa la classificava direcament per a la final, on va realitzar un temps de 8.13, aconseguint una molt bona 7a posició.
  • Vicent Pérez Pons 8é en el llançament de pes, llançant la bola de 5kg a 10,19 metres.
  • Clara Reig Nogales 23a en els 60mll, amb un temps de 8.73.
  • Alejandro Moreno Garcia 45é en els 60mll amb un temps de 8.25.

Campionat Autonòmic Sub20 de Pista Coberta
Joan Pérez campió autonòmic de 60mll


29-02-2020 La vesprada de dissabte passat es va cel·lebrar el Campionat Autonòmic Sub20 també al Palau Velòdrom Lluís Puig de València, on van participar alguns atletes del C.A. Baleària Diànium. 

Cal destacar la primera posició de Joan Pérez Pons aconseguida en la prova dels 60mll. Joan va guanyar molt fàcilment la semifinal, aconseguint un gran registre de 7.02, el que suposa marca personal per a ell. La final va ser molt emocionant i renyida, on Joan va aconseguir la primera posició amb un temps de 7.05, superant el seu major rival de Castelló, el qual va realitzar un temps de 7.06.

També hi van participar: 
  • Joan Puigcerver Llorens 5é en els 800mll, amb un temps de 2:02.32.
  • Paula Poveda Coloma 6a en salt amb perxa, aconseguint marca personal superant el llistó a 2,25 metres.
  • Lui Douglas 8é en els 200mll, amb un temps de 24.58.

Campionat Autonòmic Màster de Pista Coberta

29-02-2020 Al mateix temps que tenia lloc el Campionat Autonòmic Sub20, la vesprada de dissabte passat es va cel·lebrar el Campionat Autonòmic Màster al Palau Velòdrom Lluís Puig de València, on van participar alguns atletes del C.A. Baleària Diànium:
  • Lilia Riva Arias 1a posició en alçada (1.25) i 1a posició en triple salt (9.40) M-40.
  • José Lozano Moya 2a posició en 60mll (8.43) i 3a posició en 200mll (27.37) M-45.
  • Mohamed Rida Younes Chelloubi 1a posició en 800mll (2:10.58) i 1a posició en els 1500mll (4:15.31) M-35.
  • Víctor Fernández García 1a posició en 1500mll (4:40.80) M-50.
  • José Luís Álvarez Pic 1a posició en els 3000mll (9:53.64) M-35.
  • Mayca Sala Garcia 3a posició en els 1500mll (6:02.14) M-45.
  • Juanra Pous Pérez en els 800mll M-40.
En el control, van participar: 
  • Youssef Ahatach Darbon en els 1500mll (4:16.95).
  • Clara Reig Nogales en els 60mll (8.68).
  • Leire Bisquert Molines en els 400mll (1:03.69).

Campionat Provincial Individual Sub14
Pòdium per a Erika Miralles, Saúl Delgado, Manuela Garcia, Paula Femenia, Adriana Femenia i Elena Omarsdottir


https://photos.app.goo.gl/FtTL3k4tJChbgafr5
29-02-2020 Dissabte passat 15 atletes Sub14 de l'E.M.A de Dénia - C.A. Baleària Diànium van assistir al Campionat Provincial Individual Sub14 de Pista Coberta que va tindre lloc en la pista d'atletisme d'Alacant, obtenint molt bons resultats on cal destacar 8 medalles i quatre 4ts llocs. Els resultats de cadascun d'ells van ser els següents: 


1a prova
2a prova
Atleta
Prova
Marca
Posició provincial
Prova
Marca
Posició provincial
Erika Miralles Cots
60 tanques
10.67
1a
Alçada
1.33
2a
Saúl Delgado Serer
Llargada
4.79
2n
500
1:23.99
2n
Manuela Garcia Scaglia
Pes
7.57
2a
Perxa
1.60
4a
Paula Femenia Cascales
500
1:23.89
2a



Adriana Femenia Cascales
1000
3:20.91
3a
Perxa
1.40
5a
Elena Omarsdottir
Alçada
1.33
3a
Pes
6.79
9a
Clara Ghiglino Molina
Llargada
4.24
4a
Alçada
1.18
6a
Maria Berruti León
60 tanques
11.53
4a
500
1:28.83
5a
Johan Tarres
Perxa
1.60
4t
60
10.39
35é
Pablo Garcia Castrillo
Perxa
1.40
60
9.90
24é
Nina Moreno Garcia
2km Marxa
14:10.40
6a
60
10.78
60a
Alberto Berruti León
Alçada
1.18
Llargada
3.82
12é
Nikita Lebedev
Pes
4.19
10é
60
11.64
44é
Sara Olivencia Abellán
60 tanques
12.49
11a
Llargada
3.36
30a
Ainara Labian Vega
60
9.62
22a
Llargada
3.42
27a

Control Sub16 a Alacant

29-02-2020 Després del Provincial Sub14, la vesprada de dissabte passat en la mateixa pista d'Alacant, va tindre lloc un control Sub16 (cadet) on van participar 12 atletes de l'E.M.A de Dénia - C.A. Baleària Diànium per intentar millorar les seues marques en les diferents proves. Hi van participar: 


Prova 1
Prova 2
Atleta
Prova
Marca
Prova
Marca
Ivy Van Baal
Alçada
1.46
300
46.24
Pablo Negre Smedema
60 tanques
9.66
300
42.73
Mario González Alemany
300
38.76
60
7.93
Elsa Escobar Moreno
Pes
7.41
Llargada
3.72
Nayra Turvey Aparicio
Llargada
3.64
Pes
5.28
Eric Nieto Pérez
Alçada
1.36
60
8.70
Marc Miralles Pedrós
Llargada
4.79
300
44.67
Aitana Requejo Rastell
600
1:55.13
Llargada
4.19
Blanca González Alemany
Llargada
3.93
60
9.46
Ana Chornet Piera
300
54.61
60
10.12
Marta Vives López
Llargada
4.15
60
9.68
Josep Mengual Benavente
Llargada
4.04



23 de febrer de 2020

Volta a peu a Xàbia
Pòdium per a Adriana Femenia, Roc Martí i Paula Femenia

23-02-2020 Diumenge passat va tindre lloc la primera cursa del Circuit a Peu Marina Alta a Xàbia, on van participar alguns atletes de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium.
En la categoria infantil, van haver de recórrer 1500m. En la categoria femenina, les germanes Adriana i Paula Femenia Cascales van aconseguir la 1a i 3a posició respectivament, realitzant uns temps de 5:20 i 5:25. En la categoria masculina, Roc Martí va aconseguir la 2a posició amb un temps de 4:43.

22 de febrer de 2020

Control Sub14 a Elda

22-02-2020 La vesprada de dissabte passat van acudir alguns atletes Sub14 de l'E.M.A de Dénia - C.A. Baleària Diànium a un control que va tindre lloc a Elda. 
  • Alberto Berruti León en salt d'alçada (1.25) i 60m llisos (9.20). 
  • Maria Berruti León en salt de llargada (3.90) i 500mll (1:33.68).
  • Manuela Garcia Scaglia en salt d'alçada (1.35) i 500mll (1:38.40).
  • Clara Ghiglino Molina en salt de llargada (4.07) i 500mll (1:41.06).
  • Elena Soffia Ómarsdottir en salt d'alçada (1.25) i 500mll (1:45.51).

Campionat Provincial Individual Sub16
Pòdiums per a Lucia Palacios, Damià Puigcerver, Sofia Martínez, Pablo Negre i Eric Nieto


https://photos.app.goo.gl/77nLVxAsdEpqL3in8
22-02-2020 Dissabte passat va tindre lloc a la pista d'atletisme de Petrer el Campionat Provincial Individual Sub16 on van participar 24 atletes de l'E.M.A de Dénia - C.A. Baleària Diànium. Els va acompanyar un matí primaveral fantàstic. Hi van participar:


1a prova
2a prova
Atleta
Prova
Marca
Posició provincial
Prova
Marca
Posició provincial
Lucia Palacios Calero
Perxa
2.01
2a
600
2:01.95
10a
Damià Puigcerver Llorens
Perxa
2.21
2n
300
44.16
Sofia Martínez Bertomeu
3000
12:28.22
2a



Pablo Negre Smedema
60 tanques
9.42
3r
60
8.13
10é
Eric Nieto Pérez
Perxa
2.01
3r
60
8.66
18é
Ivy Van Baal
60 tanques
10.28
4a
Llargada
4.73
6a
Roberto Benlloch Bueno
Pes
10.28
4t
Llargada
3.90

Guillermo Fornés Garcia
Pes
9.86
60
8.22
12é
Marc Miralles Pedrós
Pes
8.36
Alçada
1.38
Elsa Escobar Moreno
3km Marxa
22:17.07
7a
Pes
7.29
8a
Óscar Buigues Dalmau
3000
11:43.46
300
44.45
10é
Blanca González Alemany
Alçada
1.28
8a
Llargada
3.69
25a
Aitana Requejo Rastell
60 tanques
11.29
10a
60
8.96
18a
Alex Collado S. de Jubera
Pes
7.46
10é
60
9.40
26é
Jaume Signes Martí
3000
12:08.91
10é
300
46.02
13é
Ángela Carbonero Tur
1000
4:03.99
10a
Llargada
3.61
27a
Lucía Puig Vega
Pes
6.37
11a
60
9.17
29a
Marta Vives López
Triple
8.39
11a
60 tanques
11.45
12a
Josep Mengual Benavente
Pes
7.26
11é
60
9.05
25é
Ayla Casado Brall
300
49.93
16a
60
9.14
26a
Pilar Sofia Carbonero Tur
300
50.37
20a



Emma Gimeno Miguel
300
52.86
24a
60
9.63
41a
Ana Chornet Piera
60 tanques
12.48
25a
Llargada
3.55
29a
Mario González Alemany
60 mt
AB