20 de desembre de 2020

Control infantil a Elda

20-12-2020. Diumenge passat els atletes infantils (sub 14) de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van participar en el primer control de la temporada que va tindre lloc a Elda.

Juan Montes Segui va participar en 60 m llisos (9.74) i en salt d'alçada (1.18)
Angel Castellanos Gonzalez va participar en 60 m llisos (9.85) i en salt d'alçada (1.00)
Pablo Garcia Castrillo va participar en 60 m llisos (10.04) i en salt d'alçada (1.06)
Andreu Riera Valero va participar en 60 m llisos (9.10) i en salt d'alçada (1.24)
Ricard Perez Miró va participar en 500 m llisos (2:04.27) i en salt de llargada (2.60)
Ainara Labian Vega va participar en 60 m llisos (9.22) i en salt d'alçada (1.08)
Irene Pastor Guerrero va participar en 60 m llisos (11.42) i en salt de llargada (2.35)
Noa Sanchis Cardona va participar en 60 m llisos (11.50) i en salt de llargada (2.43)
Carolina Crespo El Mkachet va participar en 60 m llisos (9.18) i en salt d'alçada (1.14)
Claudia Ballester Gutierrez va participar en 60 m llisos (10.50) i en salt d'alçada (1.08)
Amaia Garcia de la Reina Pozuelo va participar en 60 m llisos (10.48) i en salt de llargada (2.41)
Katya Moreno Dokiyenko va participar en 60 m llisos (9.47) i en salt d'alçada (1.02)
Nina Moreno Garcia va participar en salt d'alçada (1.02)
Alma Miralles Pedros va participar en salt de llargada (2.31)

19 de desembre de 2020

Els equips cadets (sub 16) masculí i femení campions provincials

19-12-2020. Gran èxit dels dos equips cadets (sub 16) de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium, que van quedar campions provincials a la Nucia.

L'equip masculí va mostrar la seua superioritat des del principi i a falta del relleu tenia 11 punts de diferència respecte al segon classificat, l'equip de Petrer; El nul dels deniers en l'última prova va fer que els de Petrer s'acostaren a 4 punts, però els de Dénia van poder aconseguir el campionat sense problemes.

La competició femenina va estar molt més igualada. A falta d'una prova, les de Dénia anaven en primer lloc però només a 1,5 punts es trobaven les de Sant Joan, però les denieres van fer un relleu espectacular i es van endur la victòria.

Atleta Marca Punts Prova Atleta Marca Punts
Marc Miralles Pedros 8.08 6 60 Clara Ghiglino Molina 8.95 6
Damia Puigcerver Llorens 39.66 7 300 Maria Berruti Leon 45.74 8
Alberto Berruti Leon 1:48.50 3 600 Paula Femenia Cascales 1:47.50 8
Beltran Martin Gil 3:33.72 2 1000 Adriana Femenia Cascales 3:24.78 7
Roc Miftah Martí i Soldevila 10:11.77 7 3000 Sofia Martinez Bertomeu 12:45.61 6
Pablo Negre Smedema 8.92 7 60 tanques Erika Miralles Cots 10.37 8
Marc Miralles Pedros 1.40 3 Alçada Manuela Garcia Scaglia 1.30 6.5
Damia Puigcerver Llorens 2.30 6 Perxa Paula Femenia Cascales 1.90 7
Pablo Negre Smedema 6,01 7 Llargada Clara Ghiglino Molina 4.30 6
Eric Nieto Perez 10.75 6 Triple Erika Miralles Cots 10.30 8
Alex Collado Saenz De Jubera 8.49 5 Pes Manuela Garcia Scaglia 8.42 9
Eugenio Avargues Moreno 22:52.37 5 3000 marxa Sara Alemany Alemany 23:08.34 6
Damia Puigcerver Llorens
Marc Miralles Pedros
Pablo Negre Smedema
Alberto Berruti Leon
DS 0 4x200 Erika Miralles Cots
Adriana Femenia Cascales
Maria Berruti Leon
Paula Femenia Cascales
1:52.69 9


64 Total

94.5

Critèrium de proves combinades

18/19-12-2020. Aquest cap de setmana ha tingut lloc al palau Lluís Puig de València el critèrium autonòmic de combinades. on ha pres part l'atleta del C.A. Baleària Diànium Ivy Sofia Van Baal en la categoria juvenil.

Ivy va quedar en 7è lloc en la categoria juvenil femení amb 2476 punts i va fer aquestes marques:
Prova Marca Punts
60 m tanques 10.04 705
Salt d’alçada 1.50 621
Llançament de pes 7.81 387
Salt de llargada 4.43 411
800 m llisos 3:01.39 352

Juntament amb el critèrium de combinades, va haver un control de marques on van participar alguns atletes del C.A. Baleària Diànium

Lui Alexandro Douglas va participar en 200 m llisos (23.48) i en 400 m llisos (53.51)
David De Los Santos Ramos va participar en 400 m llisos (1:02.30)
Mohamed Rida Younes Chelloubi va participar en 300 m llisos (9:01.83)
Youssef Ahatach Darbon va participar en 3000 m llisos (9:14.39)
Victor Manuel Fernandez Garcia va participar en 3000 m llisos (9:35.74)
Aitor Cabezas Garcia va participar en 3000 m llisos (10:08.12)
Aina Fornes Catala va participar en 60 m llisos (8.26) i en 400 m llisos (1:00.08)
Marta Morell Gavila va participar en 400 m llisos 1:03.17
Emma Fornes Leal va participar en 400 m llisos (1:05.76)

13 de desembre de 2020

Control Sub14 a Torrevella


13-12-2020. Diumenge passat, els atletes de la categoria sub 14 (infantils) de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van particpar en un control escolar a Torrevella.
  • Juan Montes Segui en 60 m llisos (9.65) i salt de llargada (3.38)
  • Angel Castellanos Gonzalez en 60 m llisos (9.75) i salt de llargada (3.59)
  • Ricard Perez Miró en 60 m llisos (11.90) i salt de llargada (2.39)
  • Andreu Riera Valero en 50 m llisos (1:40.62) i salt de llargada (3.52)
  • Pablo Garcia Castrillo 3n 500 m llisos (1:45.08) i salt de llargada (3.17)
  • Aitana Bertomeu Ferrer en 60 m llisos (9.36) i en salt de llargada (3.69)
  • Irene Pastor Guerrero en 60 m llisos (11.07) i en salt de llargada (2.51)
  • Alma Miralles Pedros en 60 m llisos (11.30) i en salt de llargada (2.42)
  • Noa Sanchis Cardona en 60 m llisos (12.25) i en salt de llargada (2.31)
  • Carolina Crespo El Mkachet en 500 m llisos (1:34.09) i en salt de llargada (3.52)
  • Marina Bermejo Garcia en 500 m llisos (1:38.60) i en salt de llargada (3.49)
  • Ainara Labian Vega en 500 m llisos (1:43.46) i en salt de llargada (3.57)
  • Nina Moreno Garcia en 500 m lliso (1:55.65) i en salt de llargada (2.64)
  • Neus Ivars Aparicio en 500 m llisos (1:36.74)
  • Katya Moreno Dokiyenko en 500 m llisos (1:42.66) i en salt de llargada (3.38)
  • Amaia Garcia De La Reina Pozuelo en 500 m llisos (1:51.44) i en salt de llargada (2.21)
  • Claudia Ballester Gutierrez en 60 m tanques (16.50) i en salt de llargada (3.28)

12 de desembre de 2020

Control Sub12 a Alacant

12-12-2020 Dissabte passat va tindre lloc a la pista d'atletisme d'Alacant el primer control aleví (sub12) de la temporada, on van participar 10 atletes de l'EMA de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

Hector Barbazán Roca en 60 m llisos (9.44) i salt de llargada (3.14)
Daniil Krasnoborov en 60 m llisos (12.32) i salt de llargada (2.11)
Marc Nieto Quintana en 60 m llisos (9.89) i salt de llargada (3.21)
Ivan Delgado Serer en 500 m llisos (1:32.66) i salt de llargada (3.62)
Omar Lahssini Bouzian en 500 m llisos (2:01.17) i salt de llargada (2.63)
Candela Muñoz Rodriguez en 60 m llisos (10.03) i salt de llargada (2.67)
Lucia Garcia Castrillo en 60 m llisos (10.72) i salt de llargada (5.59)
Natalia Segui Lopez en 500 m llisos (1:47.29) i salt de llargada (2.53)
Yaiza Benitez Barea en 60 m tanques (12.50) i salt de llargada (2.99)
Evangelina Ippolitova en salt de llargada (3.23)

Fotos: https://photos.app.goo.gl/bwrEPmYZM8EPHAon8

Leire Bisquert, Miquel Castillo i Aina Fornés en una concentració de la FACV

12-12-2020 El cap de setmana passat van tindre lloc dues concentracions de la Federació d'Atletisme de la Comunitat Valenciana, on van assistir l'atleta Leire Bisquert i els dos entrenadors Miquel Castillo i Aina Fornés del C.A. Baleària Diànium.

Leire i Miquel van ser seleccionats per a la concentració del sector de tanques, que va tindre lloc a la pista d'atletisme de Sagunt. Aina va ser seleccionada per a la concentració del sector de proves combinades que es va celebrar al Palau Velòdrom Lluís Puig de València.

Tots tres van compartir el matí del dissabte amb els millors atletes i entrenadors de la Comunitat, de cadascun dels sectors.

Control Sub16 a Petrer

12-12-2020 La vesprada de dissabte passat 25 atletes Sub16 de l'EMA de Dénia - C.A. Baleària Diànium es van desplaçar fins la pista d'atletisme de Petrer per participar en el primer control Sub16 de la temporada.
  • Adriana Femenia Cascales en els 600mll amb 1:52.33. 
  • Elia Mulet Jorro en els 600mll amb 2:05.26 i en salt de llargada amb 3.74 (+2.8).
  • Emma Gimeno Miguel en els 600mll amb 2:09.73. 
  • Paula Femenia Cascales en els 1000mll amb 3:23.94. 
  • Nayra Turvey Aparicio en els 60mll amb 9.28 (+4.5) i en salt de llargada amb 3.89 (+4.6). 
  • Elena Uribe Ferrer en els 60mll amb 9.44 (+2.5) i en salt de llargada amb 3.36 (+4.3). 
  • Ruth Almero Mut en els 60mll amb 9.09 (+4.5) i en salt de llargada amb 3.61 (+4.9). 
  • Magdalena Antón Fichtl en els 60mll amb 9.24 (+4.5) i en salt de llargada amb 4.13 (+7.9). 
  • Erika Miralles Cots en els 60mll amb 8.22 (+4.1).
  • Manuela Garcia Scaglia en els 60mll amb 8.82 (+3.3).
  • Clara Ghiglino Molina en els 60mll amb 8.69 (+3.3). 
  • Sara Olivencia Abellan en els 60m tanques amb 11.52 (+4.1). 
  • Lucía Palacios Calero en els 60mll amb 8.98 (+4.6).
  • Ayla Casado Brall en els 60mll amb 9.22 (+1.2).
  • Roc Martí i Soldevila en els 600mll amb 1:42.69 i en salt de llargada amb 3.79 (-4.5). 
  • Pablo Negre Smedema en els 600mll amb 1:44.75.
  • Marc Miralles Pedrós en els 600mll amb 1:47.75.
  • Eugenio Avargues Moreno en els 1000mll amb 3:40.92 i en salt de llargada amb 4.20 (-3.1).
  • Damià Puigcerver Llorens en els 60m tanques amb 10.31 (+3.7) i en salt de llargada amb 4.96 (-3.8). 
  • Josep Mengual Benavente en els 60mll amb 8.30 (+4.2) i en triple salt amb 8.84 (-2.7). 
  • Dani Vila Vega en els 60mll amb 7.92 (+3.5) i en salt de llargada amb 4.81 (-4.3).
  • Manel Ortiz Fontana en els 60mll amb 9.72 (+3.5) i en salt de llargada amb 3.03 (-6.5). 
  • Pedro Mezquida Plaza en els 60mll amb 9.45 (+3.5) i en salt de llargada amb 3.43 (-5.6). 
  • Héctor Larrosa Martínez en els 60mll amb 8.74 (+3.2).
  • Beltrán Martín Gil en els 60mll amb 8.70 (+3.5).

5 de desembre de 2020

Bons resultats en el Critèrium Autonòmic Individual Sub16 de Pista Coberta

05-12-2020 Dissabte passat va tindre lloc el Critèrium Autonòmic Sub16 de Pista Coberta, que substitueix el Campionat Autonòmic que anava a tindre lloc el passat 14 de març, el qual es va haver d'aplaçar per l'inici de la pandèmia. El Critèrium es va celebrar al Palau Velòdrom Lluís Puig de València, on alguns atletes de l'EMA de Dénia - C.A. Baleària Diànium van ser seleccionats per participar-hi.

  • Pablo Negre Smedema 3r en els 60m tanques amb un registre de 9.09, millorant la seua marca personal en 30 centèsimes i 4t en el salt de llargada amb un millor salt de 5.79m, millorant la seua marca personal per 19 cm.
  • Lucia Palacios Calero 5a en salt amb perxa amb una marca de 2.20, el que suposa marca personal per 20cm.
  • Mario González Alemany 5é en els 300m llisos amb un temps de 39.29 i 10é en els 60m llisos amb una marca de 7.63, millorant la seua marca personal per 30 centèsimes.
  • Sofia Martínez Bertomeu 6a en els 3000 mll amb una marca de 12:48.69.
  • Ivy Van Baal 7a en salt d'alçada superant el llistó a 1.42m.
  • Damià Puigcerver Llorens 9é en els 60 m llisos amb una marca de 7.63, millorant també la seua marca personal per més de 30 centèsimes.
  • Marc Zaragoza García 9é en el llançament de pes amb un millor llançament de 10.40m.
  • Roberto Benlloch Bueno 10é en el llançament de pes amb un millor llançament de 9.98m.
  • Guillermo Fornés Garcia 11é en el llançament de pes amb un millor llançament de 9.88m.
Va ser una molt bona experiència per a ells ja que es tractava d'una competició d'altíssim nivell, on van competir junt amb els millors atletes de la Comunitat.

Resultats complets: http://www.facv.es/upload/2020/resultados/pdf/acta_val_VC28_ZbHTkgCF.pdf

2 de desembre de 2020

Presentació dels grups d'entrenament de L' EMA de Dénia - C.A. Baleària Diànium

02-12-2020 La setmana passada va tindre lloc la presentació dels grups d'entrenament de les diferents categories d'edat escolar Sub10 (Benjamins), Sub12 (Alevins), Sub14 (Infantils) i Sub16 (Cadets).

Actualment l'EMA de Dénia - C. A. Baleària Diànium compta amb un total de 112 alumnes, contant només les categories que entren en l'Escola Municipal. A aquests 112 cal sumar 7 alumnes de la categoria prebenjamí, i 31 atletes de les categories juvenil en avant que entrenen en el grup de rendiment del club. Un total de 150 atletes en els grups d'entrenament del club, superant els 118 de la temporada 2019-2020 que ja va ser una xifra rècord des que existeix el club.

Aquest any, el club també compta amb més entrenadors i monitors que mai. Hi trobem a Miquel Castillo, Aina Fornés, Emma Fornés, Emilio Monfort, Carlos Gimeno, Joan Pérez, Salva Alberola i César Bas. Tots ells amb gran il·lusió per dur endavant aquesta temporada, amb la coordinació d'Aina Fornés, que, a més a més, és la coordinadora de l'escola.