26 de febrer de 2017

Anna Palmadottir 3a absoluta en la Volta a peu a Xàbia
Pòdiums tamné per a Encarna Cardona, Oscar Comes, Lidia Navarro i Paula Femenia en les seues categories

26/02/2017. Diumenge passat va començar el circuit a peu Marina Alta 2017, com és habitual, amb la volta a peu de Xàbia i amb una gran participació de corredors del C.A. Baleària Diànium.

En la cursa gran, de 10 km: Miquel Piera Sendra (36:39), Helgi Runar Palsson (36:41), José Miguel Navarro Rafet (37:36), Anna Berglind Palmadottir (3a absoluta, 2a veterana A 39:13), Fran Montealegre Menor (40:19), Jordi Jorro Ramon (41:41), Christina Mallett (4a veterana A 41:48), Pedro Vicente Soler Vallés (42:44), Francisco Moreno Aguado (43:07), Gustavo Crespo Garcia (43:46), Javier Francisco Signes Vidal (43:47), Encarna Cardona Gómez (2a veterana B Fem 44:12), Sindo Abellan Moreno (45:29), Laurence Rastell (47:37), Carol Beltran Orquin (48:19), Carlos Alfredo Lazaro Madrid (49:06), Wolfram Nitsche (49:23), Manuel Andrés Tabernero Reboredo (50:09), Raul Torres Sánchez (51:52), Tomás Hidalgo Iturralde (52:02), Xelo Català I Bolufer (5a veterana E 52:45), Mario Ribes Cuello (54:14), Marcos Sanchez Lopez (55:05), Toni Rios Vega (55:05), Fernando Sivera Gil (55:57), Inma Gil Gil (57:00), Vicent Fornés i Oller (1:00:42), Joan Tomas Ribes Leyda (1:00:42), Vicente Llobell Prieto (1:01:42), Pedro Picazo Alcantud (1:02:45), Jaime Ramón Avargues Ivars (1:02:45) i Maria Antonia San Miguel Fabregues (1:03:01)

En les categories menors:
En infantil mas 1r Óscar Comes Guardiola, 4t Alejandro Moreno Garcia i 7è Marcos Mut Morell
En cadet fem 2a Lidia Navarro Llorca
En benjamí fem 3a Paula Femenia Cascales, 8a Carla González Iovanel, 12a Lucía Domenech Salvà i 17 Ainara Sapena Gutierrez
En infantil fem 5a Àngela Molto Gil, 6a Amelia Garcia Fernandez, 7a Leire Bisquert Molines, 12a Nerea Mata Gutierrez i 15 Anna Arbona Sendra
En cadet mas 6è Gabriel Franklin Lazaro Madrid
En aleví fem 8a Aitana Requejo Rastell, 11a Elsa Escobar Moreno i 13a Mireia Domenech Salvà
En barrufets mas 10è Pau Montealegre Belloch
En aleví mas 12è Alvaro March Salva

Resultats complets: http://somesport.com/

25 de febrer de 2017

Oscar Fornés i Emma Fornés 3rs autonòmics júniors

25-02-2016. Dissabte passat va tindra lloc a València, al Palau Luis Puig, el campionat autonòmic júnior, on el C.A. Baleària Diànium estava representat per tres atletes que
ho van fer d'allò mes be, cadascun en la seua distància, Emma i Marta en 800 m i Oscar en 1500, van fer una molt bona carrera que els va servir per a batre la seua millor marca personal.

En 800, Emma Fornés Leal bronze autonòmic va fer un temps de 2:26:90 i Marta Pérez Sapena 4a amb 2:29.19.

En la prova reina, el 1500, Oscar Fornés Sendra bronze autonòmic, va fer un temps de 4:41:70
Resultats complets: http://www.facv.es/upload/2017/resultados/pdf/acta_val_VC35_ktpClkSa.pdf

Campionat autonòmic juvenil PC

25-02-2016. Dissabte passat va tindre lloc al palau Lluís Puig de València el campionat autonòmic juvenil de pista coberta, amb la participació de dues atletes del C.A. Baleària Diànium.

Marina Collado Saenz De Jubera va quedar 4a en llançament de pes, amb una marca de 9.47

Arantxa Minguell Marti va quedar 5a en la seua sèrie de 60 m tanques, amb un temps de 10.88

Resultats complets: http://www.facv.es/upload/2017/resultados/pdf/acta_val_VC34_xc8gGAva.pdf

Campionat provincial cadet
Pòdiums per a Angela Molto, Leire Bisquert, Carla Serra i Ana Muñoz

25-02-2017. Dissabte passat, va tindre lloc a Elx el campionat provincial cadet, amb una gran participació i bons resultats dels atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

Angela Marina Molto Gil campiona provincial en 300 m llisos (43.5) i campiona també en 600 m llisos (1:45.4)
Leire Bisquert Molines subcampiona provincial en 1000 m (3:20.7)
Carla Serra Montoya subcampiona en 3000 m marxa (21:23.2)
Ana Muñoz Bertomeu 3a provincial en 60 m llisos (8.52) i 4a en la seua sèrie de 300 m llisos (49.74)
Alejandro Moreno Garcia 7è en 600 m llisos (1:49.7) i 3r en la seua sèrie de 60 m tanques (12.80)
Ilias Wadoud 7è en salt d'alçada (1.31) i 3ren la seua sèrie de 60 m tanques (11.81)
Clara Reig Nogales 8a en triple salt (8.27) i 5a en la seua sèrie de 300 (51.5)
Marta Morell Gavila 3a en la seua sèrie de 60 m llisos (9.20) i 3a en la sèrie de 300 (47.97)
Lydia Navarro Llorca 4a en la seua sèrie de 300 (52.07) i 31a en salt de llargada (3.41)
Anna Arbona Sendra 6a en la seua sèrie de 300 (52.8)
Jimena Muriel Villanueva 19a en salt de llargada (3.99)
Paula Poveda Coloma va participar en salt amb perxa

Els xics 4ts en el campionat provincial aleví per clubs
Les xiques 10es

25-02-2017. Dissabte passat, a Elx, es vadisputar el campionat provincial aleví per clubs, on els xiques de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van quedar 4ts amb 71 punts, a només 5 punts del pòdium, i les xiques 10es amb 42 punts.
Aquests són els resultats dels nostres:
Prova Atleta Marca Punts
60 Ivan Pineda Ferrer 10.92 4
500 Pablo Negre Smedema 1:40.52 11
1000


2000 Saul Delgado Serer
Lucas Aledo Gutierrez
8:01.02
8:38.45
9
60 m tanques Alvaro March Salva
Marc Jorro Fayos
11.91
12.35
7
Alçada Alberto Berruti Leon 1.00 5
Perxa


Llargada Pablo Negre Smedema 3.56 10
Pes Alex Collado Saenz De Jubera 5.68 7
4x200 Alvaro March Salva
Alex Collado Saenz De Jubera
Ivan Pineda Ferrer
Marc Jorro Fayos
2:38.06 8
2000 marxa Alberto Berruti Leon 16:38.19 10
60 Adriana Femenia Cascales
Lucia Palacios Calero
10.28
10.94
5
500 Melina Baguena Cholbi 1:46.10 8
1000 Paula Femenia Cascales 3:49.14 6
2000


60 m tanques Maria Berruti Leon 12.19 7
Alçada Melina Baguena Cholbi 0.95 2
Perxa


Llargada Paula Femenia Cascales 2.90 2
Pes Lucia Domenech Salva 4.71 5
4x200 Maria Berruti Leon
Lucia Domenech Salva
Lucia Palacios Calero
Paula Femenia Cascales
2:36.77 7
2000 marxa



19 de febrer de 2017

Àngela Moltó mínima en 600 m llisos

19-02-2017. Diumenge passat, en un control celebrat en la pista d'atletisme de Castelló, l'atleta de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium Angela Marina Molto Gil va participar en la prova de 600 m llisos amb molt bon resultat. Àngela va arrribar a meta en segon lloc, amb una marca de 1:39.4, mínima per a lcampionat d'Espanya cadet que tindrà lloc a Antequera el cap de setmana del 18 i 19 de març

Mayca Sala campiona autonòmica veterana W45 de 800 i 1500

19-02-2017. Dos atletes del C.A. Baleària Diànium van participar en el campionat autonòmic veterà que va tindre lloc en el Lluís Puig de València.

Mayca Sala Garcia va ser 1a en 800 amb un temps de 2:47.98 i 8a en 1500, 1a en la seua categoria W45 amb 5:33.73. Mayca es va manifestar molt contenta per les sensacions i la millora en 4 segons en el 1500, després d'haver corregut el 800.

Jose Lozano Moya va quedar 6è en la seua sèrie de 60 m llisos amb un temps de 8.26 i 2n en la de 200 amb 27.46

Els alevins del C.A. Baleària Diànium subcampions provincials de cross per equips
Saúl Delgado tercer

19-02-2017. Diumenge passat, els equips alevins de l'E.M.A. de Dénia-C.A. Baleària Diànium van participar en el campionat provincial de cross en Dolores.

L'equip masculí va quedar subcampió provincial. Saul Delgado Serer va quedar 3er, Lucas Aledo Gutiérrez el 17, Pablo negre Smedema el 19 i Alberto Berruti Leon el 20.

Les xiques van quedar sisenes. Paula Femenia Cascales la 9, Adriana Femenia Cascales la 20, Maria Berruti Leon la 33 i Lucia Palacios Calero la 36.

Gegant de Pedra
Aïda Pérez guanyadora absoluta. Elisa Garcia i Anna Berglind segones
Pòdium també per a Elia Durà en la seua categoria

19-02-2017. Diumenge passat va tindre lloc la tradicional cursa de muntanya del Gegant de Pedra, al voltant de la serra de Segària, amb una bona participació de corredors de la secció de muntanya del C.A. Baleària Diànium.

En la modalitat llarga, de 19,1 km (+1150), Helgi Runar Palsson (2:14:19), Aïda Perez Moncho (1a absoluta femenina 2:27:43), Elisa Garcia Corcoles (2a absoluta femenina, 1a veterana 2:38:25), Jaime Santana Serra (2:38:26), Paco Montes Robles (2:42:23), Elia Durà Frau (2a sènior femenina 2:42:24), Jordi Jorro Ramon (2:44:23), Isaïes Fayos Moya (3:17:44) i Jose Manuel Marco Martí (3:17:48)

En la modalitat curta, de 14,6 km (+650), José Miguel Navarro Rafet (1:30:24), Ximo Pons Pons (1:39:00), Anna Berglind Palmadottir (2a absoluta femenina 1:40:48), Encarna Cardona Gomez (4a absoluta fem 1:46:07), Laurence Rastell (7a absoluta fem 1:51:19), Francisco Moreno Aguado (1:56:11), Quino Sala Sivera (2:06:26), Jose Ibanyez Ortolá (2:07:06), Mar Ordoñez Fernandez (2:07:42), Aurelio Mengual Ferrando (2:08:58), Vicent Ivars Gilabert (2:13:21), Javier De La Encina Vázquez (2:14:24), Marisa Marco Marti (2:16:52), Josep Mut Buigues (2:38:17) i Ricard Perez Ivars (2:43:24)

Resultats complets: http://www.somesport.com

Christina mallett guanya en El Campello

19-02-2017. La corredora del C.A. Baleària Diànium Christina Mallett va ser la guanyadora absoluta en el 6K d'El Campello. Christina va fer un temps de 25:45 per a imposar-se a la resta de corredores de la cursa.

DUATLÓ SANT VICENT DEL RASPEIG

19-02-2017. Diumenge passat es va celebrar el Duatlon en Sant Vicent del Rapeig on els atletes del Club Balearia Diànium van participar amb molt bons resultats.

En categoria Infantil va participar Hugo Martínez Llinares amb una prova molt dura que consistia en 2050 metres de carrera peu 8400 de bici i finalment 1100 metres de carrera a peu fins arribar a meta aconseguint la posició 16a.

En la categoria Aleví va participar Damiá Puigcerver Llorens amb una prova de 970 metres de carrera a peu 4200 metres de bici i 500 metres de carrera a peu fins arribar a meta aconseguint la posició 19a.

En la categoria Prebenjamí va participar Bruno Molina Toledo amb una prova de 250 metres de carrera a peu 1000 metres de bici i 125 metres a peu per acabar i arribar a meta en la 23a posició.

Els atletes del Club Balearia Dianium demostren cada dia la passió per este esport.

18 de febrer de 2017

Campionat autonòmic infantil

18-02-2017. Aquest dissabte, dos atletes de l'E.M.A: de Dénia - C.A. Baleària Diànium es van desplaçar al Lluis Puig per disfrutar i apendre del campionat autonòmic infantil.

Oscar Comes Guardiola va participar en 60 i 500 i va millorar les dues marques. Va córrer un 500 a un ritme explosiu que va parar el crono en 1:21.96, quedant el 6è autonòmic. En el 60, va quedar 2n de la seua sèrie (10è autonòmic) amb un temps de 8.39.

Amelia Garcia Fernandez va aconseguir igualar seua millor marca en 2000, en una carrera trencadora, però gestionant-la de forma perfecta, portant un ritme progressiu, i escalant posicions fins al final. Va quedar la 7a autonòmica amb un temps de 7:45.03

Miquel Piera, 3r provincial absolut en 1500

18-02-2017. Dissabte passat es va celebrar el Campionat Provincial Absolut de P.Coberta en Alacant.

Miquel Piera Sendra competia en la distància de 1500 m i va fer un temps de 4:17:43 el que li va servir per proclamar-se 3er. provincial

Oscar Fornés Sendra competint en el mateix 1500 m va fer un temps de 4:44:93, millorant la seua m.m.p. i quedant en un ben merescut 8è lloc.

12 de febrer de 2017

Cursa de muntanya Camí dels bandolers
Aïda Pérez guanyadora absoluta femenina
Pòdiums també per a Elisa Garcia, Pep Ibañez i Marisa Marco

12-02-2017. Diumenge passat va tindre lloc a Senija la 5a cursa per muntanya Camí dels Bandolers, amb dues modalitats (15km i 25km), amb la participació d'un bon nombre de corredors del C.A. Baleària Diànium.

En la cursa de 25 km, la guanyadora absoluta femenina va ser Aïda Pérez Moncho, que va fer un temps de 2:49:43. També hi van prendre part Josep Mut Buigues (2:56:29), Santiago Cambra Sancho (3:02:23), José Miguel Navarro Rafet (3:04:24), Marc Bañuls Ortolà (3:08:10), Elisa Garcia Córcoles (2a veterana 3:08:44), Jaume Santana Serra (3:09:17), Encarna Cardona Gómez (3:17:28), Fran Montes Robles (3:28:31), Elia Durà Frau (2a sènior femení 3:28:31), Jordi Jorro Ramon (3:33:05), Isaïes Fayos Mollà (3:56:50) i José Manuel Marco Martí (3:56:50).

En la cursa de 15 km, Ximo Pons Pons (1:31:41), Fancisco Moreno Aguado (1:33:26), Josep Vicent Moletó Morell (1:37:20), Javier Signes Vidal (1:41:29), Sindo Abellan Moreno (1:43:07), Javier De la Encina Vázquez (1:52:09), Pep Ibañez Ortolà (1:52:42), Mar Ordóñez Fernández (1:56:22), Marisa Marco Martí (2a master femenina 2:03:22) i Vicente Ivars Gilabert (2:07:57).

Fotos: https://goo.gl/photos/7op1beAXNLo7AhsN9
Resultats complets i més fotos: https://www.mychip.es/resultado/el-cami-dels-bandolers-5a-edicio-5

11 de febrer de 2017

Mayca Sala i Lili Riva 4es en la copa de clubs veterans de PC amb el Playas de Castelló

11-02-2017. Dissabte passat, a Antequera, va tindre lloc la copa de clubs veterans en pista coberta. Del C.A. Baleària Diànium van participar Mayca Sala Garcia i Lili Riva Arias formant part del club Playas de Castelló, com a filials, i van quedar quartes amb 42 punts.

Mayca va prendre part en la prova de 1500 m llisos, en què va quedar 3a amb una marca de 5:37.60

Lili, per la seua banda, pa prendre part en la 3a posta del relleu 4x200 en què van quedar també terceres, amb un temps de 31.43

Campionat autonòmic de marxa en ruta

11-02-2017. Dissabte passat va tindre lloc a Castelló el campionat autonòmic de marxa en ruta, amb la participació d'una atleta del C.A. Baleària Diànium.

Carla Serra Montoya va participar en la categoria cadet femení, en la distància de 5 km; va quedar la 22a, amb una marca de 38:11.

Campionat provincial infantil
Pòdiums per a Oscar Comes (500 i 60) i Amelia Garcia (2000)

11-02-2017. Dissabte passat, a Elda, va tindre lloc el campionat provincial infantil, on van participar els atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

Oscar Comes Guardiola va quedar subcampió provincial en 500 m llisos amb 1:23.69, i 3r en 60 m llisos (1r de la seua sèrie) amb 8.82.
Amelia Garcia Fernandez subcampiona provincial en 2000 m llisos (7:47.96)
David Ferrer Oltra 9è en llançament de pes (7.05) i 4t en la seua sèrie de 60 m llisos (10.59)
Marta Vives Lopez 11a en 1000 m (4:42.22) i 5a en la seua sèrie de 60 m tanques (15.10)
Pau Flores Jaen 12è en salt de llargada (3.73) i 3r en la seua sèrie de 60 m llisos (9.40)
Elsa Escobar Moreno 12a en llançament de pes (4.93) i 4a en la seua sèrie de 60 m llisos (10.72)
Ana Moreno Salas 3a de la seua sèrie de 60 m tanques (13.31)
Aitana Requejo Rastell 4a en la seua sèrie de 60 m llisos (9.99) i 25a en salt de llargada (3.38)
Noa Serrano Girard 5a en la seua sèrie de 60 m llisos (11.30) i 51a en salt de llargada (2.46)

Campionat provincial de veterans
Pòdiums per a Mila Ortega, Ana Vanessa Pérez i José Lozano

11-02-2017. Quatre atletes del C.A. Baleària Diànium van participar en el campionat provincial veterà, que va tindre lloc dissabte passat a Sant Joan.

Jose Lozano Moya va quedar subcampió provincial veterà en 200 m llisos (27.05) i 5è en 60 m llisos (8.50)
Milagros Ortega Vallejo va quedar subcampiona provincial veterana en 3000 m llisos (12:33.36)
En llançament de pes, Ana Vanessa Pérez Berenguer va quedar 3a provincial veterana (6.48) i Pilar Sanchez Mora 4a (5.90)

Fora de concurs, van participar:
Miquel Piera Sendra en 1500 m llisos va quedar segon (4:24.70)
Marina Collado Saenz De Jubera en llançament de pes (9.82 MMP)

Control juvenil-júnior en València

11-02-2017. Dissabte passat, tres atletes del C.A. BAleària Diànium van participar en un control en València.

David De Los Santos Ramos va quedar 9è en 800 m llisos amb una marca de
2:23.59.

Emma Fornes Leal va quedar 9a en 800 m llisos amb 2:31.00

Arantxa Minguell Marti va quedar 6a en la seua sèrie de 60 m tanques amb 10.87

Control cadet en València

11-02-2017 Dissabte de vesprada, en un control cadet, van participar alguns atletes de l'E.M.A. de Dénia-C.A. Baleària Diànium.

En 60 m llisos, Ana Muñoz Bertomeu 8.63, Alejandro Moreno Garcia 8.73 i Ilias Wadoud 9.13
En 600 m llisos, Angela Marina Molto Gil primera (1:43.60) i Marta Morell Gavila 1:57.53

En 1000 m llisos, Leire Bisquert Molines primera (3:20.70) i Mar Salva Sepulveda segona (3:22.79)

En llançament de pes, Maria Jose Baguena Cholbi (8.65)

10 de febrer de 2017

Gran premi d'atletisme en PC Ciutat de València

10-02-2017. Divendres passat, es va celebrar a València una nova edició del prestigiós Gran Premi d'atletisme en PC Ciutat de València, amb la participació de grans figures de l'atletisme espanyol, com Oscar Husillos en 400, Álvaro de Arriba en 800, Solange Pereira en 1500 i Ana Lozano en 3000 que van fer mínima per al campionat d'Europa i Adrián Belén que va batre el rècord d¡Espanya júnior de 3000.

Junt amb aquestes grans figures, tres atletes del C.A. Baleària Diànium van participar en la prova de 1000 m cadet: Angela Marina Molto Gil 4a (3:18.21), Mar Salva Sepulveda 5a (3:23.57) i Leire Bisquert Molines 8a (3:25.26).

5 de febrer de 2017

Arantxa Minguell 12 autonòmica en proves combinades

05-02-2017. Diumenge passat, l'atleta del C.A .Baleària Diànium Arantxa Minguell Martí va participar en el campionat autonòmic juvenil de proves combinades de pista coberta. Va quedar 12a amb 1884 punts.

Les marques d'Arantxa en cada prova van ser:
60 m tanques - 11.19 - 506 punts
Salt d'alçada - 1.24 - 350 punts
Llançament de pes - 7.04 - 338 punts
Salt de llargada - 4.04 - 317 punts
800 m llisos - 2:59.18 - 373 punts

Cross de Castelló

05-02-2017. Diumenge passat a Castelló va tindre lloc el campionat autonòmic absolut de cross.

Del C.A. Baleària Diànium va participar Daniel Cano López, en la prova de cross curt. Daniel va quedar en 44a posició, amb un temps de 14:48.

DUATLÓ BÉTERA

05-02-2017. Diumenge passat es va desplaçar l'espartana deniera del Club Baleària Dianium de Triatló Amèlia García Fernández per a participar en la primera edició del Duatló a Bétera.

La prova consistia en 2000 m carrera 7000 m bici i per a acabar 1000 m fins a arribar a meta. Una prova molt dura on les condicions climatològiques no estaven a favor seu. La pluja i el vent es van enfurir just en el moment de la seua prova en la competició. La triatleta va demostrar la seua passió per este esport on en el tercer segment la majoria d'atletes estan molt cansats i no tenen més forces per a continuar, Amèlia, com si li injectaren una força explosiva i molt orgullosa, va arribar a meta amb el seu escut sobre el pit. La triatleta va lluitar fins a l'últim sospir avançant llocs en la tercera fase aconseguint el 10é lloc.

Cursa de la Dona Dénia
Anna Berglind Pálmadóttir i Mayca Sala primeres absolutes
Pòdiums també per a Laurence Rastell, Emma Fornés, Mar Salvá, Àngela Moltó i Jeronima Gil en les seues categories

05-02-2017. Diumenge passat, en la III Cursa de la Dona Dénia hi van prendre part un bon grup de corredores del C.A. Baleària Diànium.

Les dues primeres van ser Anna Berglind Pálmadóttir i Mayca Sala Garcia, que van fer un temps de 18:55 i 19:55, respectivament.
També hi van prendre part Laurence Rastell (3a veterana B 21:25), Emma Fornés Leal (1a juvenill 21:42), Mar Salvá Sepúlveda (2a juvenill 21:51), Àngela Moltó Gil (3a juvenill 21:51), Leire Bisquert Molines (22:18), Jeronima Gil Gil (2 veterana C 26:23), Mónica Orquín Llobell (26:38), Elsa Escobar Moreno (28:06), Lidia Ubeda Piera (38:39), Clara Reig Nogales (39:51) i Carla Serra Montoya (39:52)
Resultats complets i fotos: http://www.somesport.com

I Trail per muntanya de Benissoda

05-02-2017. Diumenge passat, dos corredors del C.A. Baleària Diànium van participar en el I Trail per muntanya de Benissoda, de 15 km amb un desnivell positiu acumulat de 600 m. Isaïes Fayos Mollà va fer un temps de 1:32:53 i Pep Ibañez Ortola  va fer 1:40:07

4 de febrer de 2017

Aina Fornés 3a autonòmica absoluta en 60 m tanques

04-02-2017. Dissabte passat, al palau Lluís Puig de València va tindre lloc el campionat autonòmic absolut de pista coberta on van participar dues atletes del C.A. Baleària Diànium.

Aina Fornés Català va quedar 4a (3a autonòmica) en la prova de 60 m tanques, amb una marca de 9.28

Mara Pérez Sapena va quedar 9a (6a autonòmica) en 800 m llisos, amb una marca de 2:34.10

Resultats complets: http://www.facv.es/upload/2017/resultados/pdf/acta_val_VC26_9kVdSyGO.pdf

Controls de Pista Coberta

04/05-02-2017. Aquest cap de setmana hi ha hagut dos controls de pista coberta en el palau Lluís Puig de València, on han participat tres atletes del C.A. Baleària Diànium.

Dissabte al matí, Oscar Fornés Sendra va córrer els 400 m llisos en un temps de 1:00:32, quedant el 5t de la 1a sèrie. Oscar també va participar en el control de 800 m llisos fent un temps de 2:15:08 i quedant en 7ª posició. Miquel Piera Sendra va participar en 3000 m llisos; va quedar 2n amb un temps de 9:37.67.
Diumenge, Marina Collado Saenz de Jubera va participar en la prova de llançament de pes amb una millor marca personal de 9.41

Resultats complets:
Dissabte: http://www.facv.es/upload/2017/resultados/pdf/acta_val_VC25_uCgiZh6.pdf
Diumenge: http://www.facv.es/upload/2017/resultados/pdf/acta_val_VC27_MSYxmPkT.pdf