8 de juny de 2019

Joan Pérez en el Campionat d'Espanya Juvenil de Federacions Autonòmiques

08-06-2019 Joan Pérez Pons del C.A. Baleària Diànium, ha participat en el Campionat d'Espanya per seleccions autonòmiques juvenil que ha tingut lloc a Getafe aquest cap de setmana passat, acompanyat del seu entrenador Miquel Castillo. Representant a la selecció juvenil de la Comunitat Valenciana, Joan va prendre part en la prova de relleu 4x100 mixt on va realitzar la primera posta. Joan va passar el testimoni al seu company Adolfo Fornas, atleta del C.A. Playas de Castellón, qui va passar el relleu a Evelyn Yankey, atleta del València Esports i per últim Carla Cruz, del C.A. Moncada, va realitzar la 4a posta. L'equip de relleus va aconseguir una marca de 46.04 quedant en 9a posició.

Finalment, la selecció valenciana va quedar en 7a posició amb un total de 209 punts. 

Joan Pérez i Miquel Castillo amb la selecció valenciana juvenil/Sub18

08-06-2019 El proper dissabte tindrà lloc el Campionat d'Espanya juvenil de Federacions en la pista d'atletisme de Getafe. Joan Pérez Pons, atleta del C.A. Baleària Diànium, ha sigut seleccionat per participar en els relleus 4x100 gràcies a la marca aconseguida en els 100m llisos (11.12) dissabte passat a Xàtiva. Joan anirà acompanyat del seu entrenador Miquel Castillo Cuesta, també seleccionat com a un dels entrenadors responsables de l'equip.

Enguany per primera vegada serà una competició mixta: les proves per a la categoria femenina seran 100mll, 400mll, 1500m llisos, 2000m obstacles, 400m tanques, salt de llargada i d'alzada, llançament de pes i de martell, mentre que la categoria maculina comptarà amb les proves 200mll, 800mll, 3000mll, 110m tanques, 5000m marxa, triple salt, salt amb perxa i llançament de disc i de javelina. A més, els relleus tant de 4x100 com de 4x400 seran mixtos on cadascun dels equips comptarà amb dos xiques i dos xics. 

Marta Morell mínima en els 100m llisos per al Campionat d'Espanya Juvenil, en un control a València

https://photos.app.goo.gl/HnufvDXLiisVPJak7
08-06-2019 La vesprada de dissabte passat alguns dels atletes del C.A. Baleària Diànium van participar en un control a l'Estadi del Túria en València. 

Marta Morell Gavilà en els 100m llisos va fer un temps de 12.71, el que suposa marca mínima per a participar en el Campionat d'Espanya Juvenil/Sub18 que tindrà lloc els dies 22 i 23 de juny a la pista d'atletisme de La Nucia.
Leire Bisquert Molines va realitzar els 400m llisos aconseguint una marca d'1:02.83. 
Anna Muñoz Bertomeu va competir en els 100m llisos aconseguint millor marca de la temporada amb 13.05. 
Lui Douglas va participar en els 100m amb un temps d'11.64, el que suposa marca personal. 
David De los Santos, també en els 100m llisos, va fer un temps de 12.47. 

El C. A. Baleària Diànium participa en els últims quilòmetres de la V carrera solidària Angers - Dénia a favor de Condenados al Bordillo

08-06-2019 Des de l'any 2011, Condenados al Bordillo junt amb l'Associació francesa Entraid, d'ultra corredors, organitza la carrera solidària Angers - Cholet - Dénia de 1230km amb l'objectiu de visualitzar el treball que realitza l'Escola Municipal d'Esports Adaptats de Dénia i aconseguir recaptar fons per al seu funcionament.

La carrera va començar el 31 de maig des de la ciutat francesa d'Angers, i dissabte passat dia 8 de juny van arribar a Dénia acompanyats d'un gran grup de bicicletes que s'uneix els últims quilòmetres. I com no, els xiquets i xiquetes del C. A. Baleària Diànium es van unir corrent els últims quilòmetres junt amb les bicicletes. Va ser una arribada molt emotiva.

Joan Puigcerver i Alejandro Moreno fan pòdium en el Campionat Provincial Juvenil

08-06-2019 El Campionat Provincial Juvenil/Sub18 es va celebrar dissabte passat a la pista d'atletisme d'Alacant. Hi van assistir Joan Puigcerver LlorensAlejandro Moreno Garcia, atletes juvenils del C.A. Baleària Diànium. Joan va aconseguir la primera posició en la prova dels 800m llisos, fent un temps de 2:01.91. Alejandro va quedar en 3a posició en la prova de llançament de javelina realitzant un llançament de 27,78m. 

En el control també hi van participar: 
Jose Lozano Moya en la prova de 200m llisos, amb una marca de 27.41
Youssef Ahatach Darbon en la prova dels 800m llisos, amb un temps de 2:02.73

Cursa Popular Benissa - Circuit a peu Marina Alta
Pòdiums per a Fran Lopez, Encarna Cardona, Marta Ortego i Mayca Sala
Youssef Ahatach 3r absolut en el circuit
Pòdiums, també, del circuit per a Marta Ortego, Carla Serra i Encarna Cardona

08-06-2019. Dissabte passat va tindre lloc la cursa popular Benissa, dotzena i última prova del circuit a peu marina Alta 2019.

Del C.A. Baleària Diànium, formant part de l'equip Dénia Corre, van participar:
Fran Lopez Bolufer (3 senior mas 33:08), Jose Diaz Fernandez (35:59), Jose Navarro Rafet (37:06), Cristian Ferreyra (38:26), Jordi Jorro Ramón (38:39), Fran Montealegre Menor (41:17), Jose Marco Marti (42:11), Encarna Cardona Gomez (2a veterana B 42:26), Marta Ortego Luna (3a veterana B 42:46), Sindo Abellan Moreno (43:30), Francisco Javier Maestre Torres (44:20), Mayca Sala García (3a veterana C 45:32), Javier De La Encina Vázquez (47:32), Gustavo Crespo Garcia (47:32), Javi Signes Vidal (47:32), Susi Ehle (48:54), Laurence Rastell (48:55), Carlos Gimeno Ramon (51:30), Tomas Hidalgo Iturralde (54:46), Pep Ibañez Ortola (56:14), Carol Beltran Orquin (56:45), Mayte Cabrera Sevilla (59:13), Iolanda Sendra Pons (1:00:17), Xelo Català i Bolufer (1:01:46), Vicente Llobell Prieto (1:01:48) i Jaime Avargues Ivars (1:04:01).

En les curses menors:
En benjamí fem 4a Marina Bermejo García.
En cadet mas 6è David Ferrer Oltra.
En infantil fem 6a Aitana Requejo Rastell.
En aleví fem 9a Erika Miralles Cots.

En la classificació definitiva del circuit a peu marina Alta 2019, els equips masculí i femení del Dénia Corre han quedat en segon lloc.

En l'apartat individual, Youssef Ahatach 3r absolut mas i 1r sènior mas, Marta Ortego 1a veterana B, Carla Serra 2a juvenil fem i Encarna Cardona 3a veterana B.

Els sopar de gala del circuit tindrà lloc  el proper divendrs, 14, a Pego.

Més informació i resultats complets: http://www.somesport.com

Aïda Pérez 3a absoluta en la Marató del Berga Trail

08-06-2019. Dissabte passat, la corredora del C.A. Baleària diànium Aïda Pérez va participar en la Berga Trail, una cursa de muntanya amb tres modalitats: Sky Marathon (42km +3250), Sky race (25km +1800) i Express (14km +1000)

Aïda va quedar 3a absoluta en la modalitat de marató (42km +3250), amb un temps de 6:04:26

Més informació: http://www.bergatrail.com

5 de juny de 2019

Control a Castelló

05-06-2019. Dimecres passat, l'atleta del C.A. Baleària Diànium Dani Cano es va estrenar en aquesta temporada, en un control en Castelló.

Dani va fer una marca de 52.45 en els 400 m llisos, va quedar primer en la seua sèrie, en una cursa amb molt de vent i amb molt bones sensacions en aquest primer contacte de l'any amb la pista.

2 de juny de 2019

Control juvenil en Xàtiva

02-06-2019 Diumenge passat alguns juvenils del C.A. Baleària Diànium van participar en un control en la pista d'atletisme de Xàtiva. Va ser molt bon dia per als nostres atletes ja que la majoria d'ells van aconseguir marques personals. 

En la prova de 100m llisos hi van participar: Marta Morell Gavila (12.89), Anna Muñoz Bertomeu (13.18), Joan Pérez Pons (11.12), Alejandro Moreno Garcia (12.82) i Pau Flores Jaen (12.88).

En la prova dels 400m llisos hi van participar: Angela Moltó Gil (1:01.58) i Leire Bisquert Molines (1:03.23).

1 de juny de 2019

Control en Alacant

01-06-2019 Dissabte passat alguns atletes del C.A. Baleària Diànium van participar en un control que va tindre lloc a la pista d'atletisme d'Alacant. 
  • Lui Douglas en els 200m llisos va aconseguir una marca de 23.94.
  • Youssef Ahatach Darbon en els 800m llisos va fer un temps de 2:03.02.
  • Clara Reig Nogales en el salt de llargada va aconseguir marca personal amb 4.52 metres.
  • Anna Muñoz Bertomeu, Àngela Moltó Gil, Marta Morell Gavilà i Leire Bisquert Molines van participar en el relleu 4x100.

Cursa popular Jesús Pobre
Pòdiums per a Fran Lopez, Marta Ortego, Encarna Cardona, Carla Serra, Paula Femenia i Adriana Femenia

01-06-2019. Dissabte passat, va tindre lloc la cursa popular Jesús Pobre, penúltima prova puntuable per al Circuit a Peu marina Alta 2019.

Del C.A. Baleària Diànium, formant part de l'equip Dénia Corre, van participar:
Fran Lopez Bolufer (3r senior mas 33:52), Jose Diaz Fernandez (35:48), Miquel Piera Sendra (37:49), Jose Marco Marti (39:43), Marta Ortego Luna (1a veterana B 40:44), Sindo Abellan Moreno (42:40), Encarna Cardona Gomez (3a veterana B 43:26), Mayca Sala García (46:06), Francisco Javier Maestre Torres (46:13), Gustavo Crespo Garcia (46:52), Javi Signes Vidal (46:52), Javier De La Encina Vázquez (47:08), Susi Ehle (48:53), Monica Rodriguez Cardenas (49:37), Carol Beltran Orquin (50:26), Fran Montes Robles (51:26), Oscar Fornés Sendra (52:48), Wolfram Nitsche (53:14), Jaime González-Botas (53:14), Carla Serra Montoya (1a juvenil 53:48), Xelo Català i Bolufer (56:42), Jeronima Gil Gil (58:51), Vicente Castells Gil (58:51), Vicente Llobell Prieto (1:00:08), Iolanda Sendra Pons (1:01:08) i Jaime Avargues Ivars (1:03:26).

En les curses menors:
En aleví fem 2a Paula Femenia Cascales, 3a Adriana Femenia Cascales i 13a Erika Miralles Cots.
En cadet mas 4t David Ferrer Oltra.
En infantil fem 4a Aitana Requejo Rastell.
En benjamí fem 5a Marina Bermejo García  i 7a Natàlia Seguí López.

A falta d'una sola prova per a acabar el circuit, en la classificació provisional, els dos clubs del Dénia corre, masculí i femení, estan en 2a posició i tot fa pensar que acabaran així. En l'apartat individual, Youssef Ahatach (3r absolut mas i 1r senior mas), Marta Ortego (1a vegetana B)
Carla Serra (2a juvenil fem, Encarna Gómez (2a veterana B)
Aitana Requejo (3a infantil fem)

Resultats complets: http://www.somesport.com

Aïda Pérez guanyadora absoluta en la short d'Els Bastions Skyraces

01-06-2019. Dissabte passat, dos corredors de muntanya del C.A. Baleària Diànium van prendre part en les curses d'Els Bastions Skyraces, a Ribes de Freser,  una prova amb 4 modalitats: Ultra 100 km +6926, Trail 76 km +5497, Marathon 50 km +2825 i Short Trail 27km +1596.

Aïda Pérez Moncho va participar en la short trail (27km) i ho va fer amb molt bon resultat; va ser la guanyadora absoluta i 8a de la general, amb un temps de 3:09:10

En la modalitat de Marathon (50 km) va participar José Miguel Navarro Rafet, que va quedar 89è de la general, amb un temps de 6:21:46

Més informació: http://www.elsbastions.com/
https://photos.app.goo.gl/piPyw4JpkdeMwXyD8

26 de maig de 2019

Campionat Interprovincial Infantil/Sub14

https://photos.app.goo.gl/snNua7JEJd8bzfUN6
26-05-2019 Diumenge passat 7 atletes infantils de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium van assistir al Campionat Interprovincial Infantil/Sub14 celebrat a la pista d'atletisme de Yecla. Els nostres atletes van ser seleccionats per a formar part de l'equip de la província d'Alacant, el qual es va enfrontar als equips de les províncies de València, Castelló i Múrcia. Hi van participar:
  • Adriana Femenia Cascales 5a en els 1000m obstacles (4:05.25).
  • Erika Miralles Cots 7a en el llançament de javelina (15.92).
  • Paula Femenia Cascales 5a en els 500m llisos (1:27.84).
  • Manuela Garcia Scaglia, seleccionada com a reserva de l'equip femení alacantí.
  • Alex Collado Saenz De Jubera 7é en el llançament de pes (7.44).
  • Damià Pugcerver Llorens 4t en els 80m llisos (11.03) i 3r en l'equip alacantí de relleus 4x80m (42.71). 
  • Pablo Negre Smedema 1r en els 220m tanques (34.14) i 3r en l'equip alacantí de relleus 4x80m (42.71).
Amb el recompte de punts per posicions, en la categoria femenima la selecció alacantina va quedar en 3a posició amb 126,5 per darrere de València (194,5 punts) i Múrcia (189 punts), mentre que en la categoria masculina van aconseguir la 4a posició amb 132 punts a només 5 punts de l'equip castellonenc. 

7 atletes infantils de C.A. Baleària Diànium seleccionats per al Campionat Interprovincial Infantil/Sub14

26-05-2019 El proper diumenge dia 26 de maig se celebra el Campionat Interprovincial Sub14 a la localitat de Yecla, on les seleccions d'Alacant, València, Castelló i Múrcia competiran entre elles per aconseguir el triomf. Cada selecció ha elegit els dos millors atletes de la província en cadascuna de les disciplines per formar l'equip, i pel que respecta a la selecció alacantina, hi formaran part 7 atletes infantils de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium, la qual cosa suposa una gran representació del nostre club.
  • Adriana Femenia Cascales en els 1000m obstacles.
  • Erika Miralles Cots en el llançament de javelina.
  • Paula Femenia Cascales en els 500m llisos.
  • Alex Collado Saenz De Jubera en el llançament de pes.
  • Damià Pugcerver Llorens en els 80m llisos i en el relleu 4x80m. 
  • Pablo Negre Smedema en els 220m tanques.
  • Saúl Delgado Serer en el salt de llargada.

25 de maig de 2019

Control cadet en València

https://photos.app.goo.gl/s3ohpZSTBXL1KRc38
25-05-2019 La vesprada de dissabte passat les cadets de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium van participar en un control cadet que va tindre lloc en l'Estadi del Túria de València.
  • Ana Chornet Piera en els 100m llisos (16.31) i salt de llargada (3.34m).
  • Blanca González Alemany en els 100m llisos (15.33) i salt de llargada (3.43m).
  • Elsa Escobar Moreno en els 100m llisos (16.02) i llançament de pes (7.14m).
  • Aitana Requejo Rastell en els 100m llisos (14.83) i salt de llargada (4.17m). 
A més, totes quatre van formar equip per al relleu 4x100m que van realitzar al final de la jornada junt amb l'equip de Torrent i l'equip de Gandia. Van aconseguir una marca d'1:00.94.

Control en Onil per als juvenils del C. A. Baleària Diànium

25-05-2019 Dissabte passat de vesprada alguns atletes juvenils del C.A. Baleària Diànium van participar en un control a Onil. 

Leire Bisquert Molines i Àngela Moltó Gil van participar en la prova dels 400m llisos amb unes marques d'1:04.29 i 1:02.23 respectivament. Joan Puigcerver Llorens va participar en els 3000mll, aconseguint un temps de 9:54.02.

Paula Poveda campiona provincial de salt amb perxa

25-05-2019 Dissabte passat Paula Poveda, atleta juvenil del C. A. Baleària Diànium, es va proclamar campiona provincial en salt amb perxa amb una marca de 2.03 en la pista d'atletisme d'Onil.

Campionat provincial aleví/Sub12

25-05-2019 Dissabte passat de matí, alguns dels alevins de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium van assistir al Campionat Provincial Aleví/Sub12 que va tindre lloc en la pista d'atletisme d'Alacant. Cal destacar el 4t lloc d'Ainara Labian Vega en els 60m tanques. Hi van participar:
  • Ainara Labian Vega: 4a en els 60m tanques (12.21) i 14a en els 60m llisos (9.78).
  • Marina Bermejo Garcia 11a en els 60m tanques (13.47) i 28a en els 60m llisos (10.69).
  • Dídac Molina Tent: 7é en els 60 metres tanques (12.56) i 7é en salt de llargada (3.30m).
  • Jaume Avargues Server: 11é en els 60m tanques (13.87) i 12é en salt de llargada (2.99).
Resultats complets: http://www.facv.es/upload/2019/resultados/pdf/acta_val_A046_RM9omER.pdf

Cursa popular Ondara
Pòdiums per a Yousseff Ahatach, Marta Ortego, Carla Serra, Paula Femenia i Adriana Femenia

25-05-2019. Dissabte passat va tindre lloc a Ondara la 10a prova puntuable per al circuit a peu Marina Alta. Com sempre, hi va haver molt bona participació de corredors del C.A. Baleària Diànium formant part de l'equip Dénia corre.

Yousseff Ahatach Darboun (4t absolut mas i 2n sènior mas 33:18), Fran Lopez Bolufer (33:40), Jose Diaz Fernandez (36:38), Jose Navarro Rafet (37:10), Paco Miñana Sanchis (37:33), Jordi Jorro Ramón (39:43), Santi Cambra Sancho (40:03), Marta Ortego Luna (1a veterana B 40:55), Fran Montealegre Menor (41:20), Sindo Abellan Moreno (43:54), Cristian Ferreyra (43:55), Gustavo Crespo Garcia (44:30), Jose Marco Marti (44:35), Francisco Javier Maestre Torres (44:39), Encarna Cardona Gomez (45:12), Isa Orpi Martínez (46:38), Mayca Sala García (47:18), Javi Signes Vidal (47:27), Jeremy Barnes (49:57), Susi Ehle (50:01), Miguel Estrela Catalá (50:37), Monica Rodriguez Cardenas (50:40), Marcos Sanchez Lopez (50:43), Carlos Gimeno Ramon (50:52), Oscar Fornés Sendra (51:06), Javier Jorro Ramon (51:41), Tomas Hidalgo Iturralde (55:00), Jaime González-Botas (55:07), Wolfram Nitsche (55:07), Pep Ibañez Ortola (55:26), Jeronima Gil Gil (56:05), Carla Serra Montoya (3 juvenil fem 56:24), Sonia Salas Pinto (56:57), Vicente Llobell Prieto (59:27), Mayte Cabrera Sevilla (1:00:06), Iolanda Sendra Pons (1:01:12) i Jaime Avargues Ivars (1:03:02).

En les curses menors:
En aleví fem 2a Paula Femenia Cascales, 3a Adriana Femenia Cascales i 8a Erika Miralles Cots.
En benjamí fem 5a Marina Bermejo García.
En cadet mas 7è David Ferrer Oltra.
En infantil fem 7a Aitana Requejo Rastell.

En la classificació provisional del circuit, els equips masculí i femení del Dénia corre es consoliden en la segona posició. En la classificació absoluta masculina, Youssef Ahatach 2n. I en les diferents categories, Carla Serra 2a juvenil, Encarna Cardona 2a veterana B, Fran López 3r sènior i Aitana Requejo 3a infantil.

Resultats complets: http://www.somesport.com

19 de maig de 2019

Control a Castelló
Joan Pérez mínima en els 100m llisos per al Campionat d'Espanya Juvenil

https://photos.app.goo.gl/xKkrkWJWQKvVKuwt5
19-05-2019 Diumenge passat alguns dels atletes juvenils del C.A. Baleària Diànium van participar en un control en Castelló en les proves de 100 i 200m llisos: 
  • Joan Pérez Pons amb unes marques d'11.42 i 23.30 respectivament.
  • Lui Douglas amb unes marques d'11.86 i 24.05 respectivament.
  • Marta Morell Gavilà amb unes marques de 13.40 i 27.84 respectivament.
  • Leire Bisquert Molines amb unes marques de 13.73 i 27.96.

Lili Riva 3a en combinades en el campionat d'Espanya màster

https://photos.app.goo.gl/rUr4fStjRC1iB94z5
18/19-05-2019. Aquest cap de setmana, en la pista d'atletisme de Moratalaz (Madrid), va tindre lloc el campionat d'Espanya màster a l'aire lliure de proves combinades.

L'atleta del C.A. Baleària Diànium Lili Riva Arias va participar en l'heptatló de categoria F 40 i va quedar en 3a posició.

Hi va haver molta igualtat i va ser molt renyit el 2n lloc. Al llarg de quasi les dues jornades, Lili va estar en segona posició, però finalment va quedar 3a, a només 47 punts de la segona classificada. Am tot, Lili es mostrava molt contenta: "són experiències molt positives que sumen en tots els aspectes, ja que és un ambient molt agradable el que es forma després de dos dies molt intensos d'esforç amb les altres atletes". A més a més, Lilli va aconseguir millorar algunes de les seues marques personals.

També va agrair al C.A. Baleària diànium el suport i als entrenadors Aina Fornés i Miquel Castillo l'ajuda que li han fet en algunes de les disciplines tècniques.

Aquests són els resultats de Lili en cada prova: 80m tanques (13.17 MMP màster), llançament de pes (7,19 MMP màster), salt d'alçada (1,29), 200 m llisos (29.89), salt de llargada (4,44), llançament de javelina (20,08) i 800 m llisos (2:43.54). En total, va aconseguir un total de 3837 punts MMP màste.

Minijocs olímpics marina Alta 2019

17/19-05-2019. Aquest cap de setmana ha tingut lloc a Dénia, la XIII edició dels Minijocs olímpics de la Marina Alta. El C.A. Baleària Diànium s'ha fet càrrec, com a les últimes edicions, de l'organització de les proves d'atletisme que han tingut lloc al poliesportiu municipal de Dénia, on han participat uns 200 xiquets i xiquetes de tots els pobles de la comarca.

Els xiquets i xiquetes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van tindre un paper molt destacat; la majoria d'ells formant part de l'equip de Dénia, però mols altres, d'altres pobles de la comarca.

Els actes van començar dimecres amb l'arribada a Dénia de la torxa olímpica.

Com a novetat, en la cerimònia d'inauguració dels minijocs, divendres, es van disputar dos semifinals de les proves de relleus. Va ser una experiència molt interessant, que repetirem en properes edicions. Just en una d'aquestes semifinals és on va tindre lloc l'únic nou rècord dels minijocs que s'ha produït en aquesta edició. L'equip masculí d'Ondara va fer un temps espectacular de 41.8, millorant l'anterior plusmarca que tenia Pedreguer des del 1997, en la segona edició dels minijocs, un dels rècords més antics.

Dissabte de matí van tindre lloc les altres dues semifinals de relleus, les eliminatòries de 80 i 150 m llisos i totes les finals directes de concursos (alçada, llargada, pes i pilota) i 500 m llisos.

Diumenge de matí, vam tindre les semifinals de 80 i 150, les finals de 80, 150, relleus i el cross.

Resultats complets (Tingueu paciència, que tarda uns 30 segons a generar el PDF): https://docs.google.com/document/d/1QtwOrAaRu9WQiRx5JZ-1gQRenjnddNk8tMJVL-HofoI/export?format=pdf


Tenim moltíssimes fotos; un magnífic reportatge de Carlos Gimeno:

18 de maig de 2019

Erika Miralles, Pablo Negre i Damià Puigcerver a les portes del pòdium en el Campionat Autonòmic Infantil/Sub14

https://photos.app.goo.gl/7WSkr9ieCGMDtT757
18-05-2019 La vesprada de dissabte passat alguns dels atletes infantils de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium van assistir, acompanyats dels seus entrenadors Aina Fornés i Carlos Gimeno, al Campionat Autonòmic Infiantil/Sub14 que va tindre lloc en la pista de Castelló de la Plana, obtenint uns resultats espectaculars malgrat que ja havien participat en els Minijocs eixe mateix matí, dues cites a les quals no podien fallar. És de destacar les quartes posicions d'Erika Miralles, Pablo Negre i Damià Puigcerver en les seues respectives proves en un campionat en el qual assistixen els millors atletes de la Comunitat. Hi van participar:
  • Pablo Negre Smedema 4t en els 80m llisos (10.71) i 5é en els 220m tanques (34.23).
  • Damià Puigcerver Llorens 4t en els 150m llisos (20.21) i 6é en els 80m llisos (10.81).
  • Erika Miralles Cots 4a en el salt d'alçada (1.37) i 21a en els 150m llisos (22.90).
  • Manuela Garcia Scaglia 7a en llançament de disc (17.85) i 9a en el salt amb perxa (1.65).
  • Saúl Delgado Serer 8é en salt de llargada (4.30) i 11é en 1000m obstacles (3:47.82).
  • Alex Collado Saenz De Jubera 12é en llançament de pes (6.61).

Marta Ortego 3a absoluta en la Cursa popular Pedreguer
Pòdiums també per a Yousseff Ahatach, Fran Lopez, Encarna Cardona i Carla Serra

18-05-2019. Dissabte passat va tindre lloc a Pedreguer la 9a prova puntuable del Circtui a peu Marina Alta 2019.

Del C.A. Baleària Diànium, formant part de l'equip Dénia Corre, van participar: Yousseff Ahatach Darboun (1r sènior mas 33:48), Fran Lopez Bolufer (2n sènior mas 34:29), Miquel Piera Sendra (34:55), Jose Navarro Rafet (37:21), Paco Miñana Sanchis (38:18), Jose Diaz Fernandez (38:19), Jordi Jorro Ramón (40:24), Marta Ortego Luna (3a absoluta, 1a veterana B 41:00), Jose Marco Marti (41:10), Fran Montealegre Menor (42:04), Encarna Cardona Gomez (2a veterana B 43:35), Gustavo Crespo Garcia (44:06), Javier De La Encina Vázquez (44:35), Sindo Abellan Moreno (44:58), Francisco Javier Maestre Torres (45:06), Isa Orpi Martínez (45:59), Mayca Sala García (47:12), Marcos Sanchez Lopez (49:04), Ibon Artabe Olea (49:06), Jeremy Barnes (49:09), Miguel Estrela Catalá (50:03), Carol Beltran Orquin (50:05), Monica Rodriguez Cardenas (50:59), Javier Jorro Ramon (51:46), Carla Serra Montoya (2a juvenil fem 53:06), Pep Ibañez Ortola (54:14), Tomas Hidalgo Iturralde (56:26), Xelo Català i Bolufer (57:16), Jeronima Gil Gil (57:16), Vicente Llobell Prieto (59:55), Vicente Castells Gil (1:01:27), Iolanda Sendra Pons (1:02:35), Vicent Fornés i Oller (1:05:19) i Jaime Avargues Ivars (1:05:19).

En la classificació provisional de circuit, els dos equips, masculí i femení, del Dénia corre, continuen en 2a posició. En l'apartat individual Youssef Ahatach continua en primera posició, Carla Serra 1a juvenil, Fran López 2n sènior i Jerónima gil 3a veterana E.

En les curses menors:
En benjamí fem 6a Marina Bermejo García.
En pre-benjamí mas 16è Pau Montealegre.
En pre-barrufet fem 35a Elsa Montealegre Belloch.

Resultats complets: http://www.somesport.com

12 de maig de 2019

Trail de Castalla
Pòdium per a Laurence Rastell

https://photos.app.goo.gl/cVm3USxSro9HFfhC6
12-05-2019. Diumenge passat, la corredora del C.A. Baleària Diànium Laurence Rastell va participar en el Trail de Castalla, una prova de muntanya de 14,6 km +460m.

Laurence va fer 3a master, 9a absoluta, amb un temps de 1:41:08

Carrera Solidària a favor de Raquel Payà de Dénia
Jordi Ripoll i Isa Orpi 1r i Fran López 2n

12-05-2019. Diumenge passat va tindre lloc a Dénia la Carrera Solidària a favor de Raquel Payà de Dénia sobre una distància de 6,7 km.

Del C.A. Baleària Diànium van participar Jordi Ripoll Ramirez (22:42:00), Fran Lopez Bolufer (23:09:00), Paco Miñana Sanchis (25:07:00), José Miguel Navarro Rafet (25:24:00), Santi Cambra (26:43:00), Isa Orpi Martinez (31:30:00), Carlos Gimeno Ramon (32:06:00) i Sonia Salas Pinto (37:33:00).

11 de maig de 2019

Àngela Moltó 3a juvenil en el campionat autonòmic de combinades

11/12-05-2019. Aquest cap de setmana ha tingut lloc a Castelló el campionat autonòmic de combinades. En la categoria juvenil femení va prendre part l'atleta del C.A. Baleària Diànium Àngela Moltó Gil que va quedar 3a autonòmica en un campionat molt ajustat, en que entre les 4 primeres classificades només hi va haver 19 punts.

Àngela va fer les 7 proves de l'heptatló amb una puntuació final de 3744 punts; va quedar en 3a posició a només 14 punts de la primera clasificada.

Les marques d'Àngela van ser:
100 metres tanques 17.65
Alçada 1.44
Pes 9.76
200 metres 27.84
Llargada 4.66
Javelina 28.19
800 metres 2:38.04

Campionat Provincial Sub16/Cadet

https://photos.app.goo.gl/jxuMH2KX7vktJqw17
11-05-2019 Dissabte passat de matí va tindre lloc el Campionat Provincial Sub16/Cadet en la pista d'atletisme d'Alacant, on van assistir 5 atletes de l'E.M.A de Dénia - C.A. Baleària Diànium:
  • Elsa Escobar Moreno 9a en llançament de pes (7.25) i 39a en els 100mll (16.20).
  • Pau Flores Jaen 13é en els 100mll (13.04).
  • Aitana Requejo Rastell 14a en salt de llargada (4.24) i 23a en els 100mll (14.72).
  • Blanca González Alemany 24a en salt de llargada (3.56) i 34a en els 100mll (15.52).
  • Ana Chornet Piera 27a en salt de llargada (2.99) i 40a en els 100mll (16.45).

5 medallistes en el Campionat Provincial Infantil/Sub14

11-05-2019 Dissabte passat de vesprada es va celebrar en la pista d'atletisme d'Elda el Campionat Provincial Infantil/Sub14 sense perxa i en la pista d'atletisme de Sant Joan el Campionat Provincial Infantil/Sub14 de salt amb perxa, on els representants de l'E.M.A de Dénia - C.A. Baleària Diànium van obtindre uns resultats magnífics: 
  • Pablo Negre Smedema 1r en els 80mll (10.84) i 4t en salt de llargada (4.41).
  • Damià Puigcerver Llorens 1r en els 150mll (20.32) i 5é en els 220m tanques (36.54). 
  • Alex Collado Saenz De Jubera 2n en llançament de pes (8.05) i 8é en els 60mll (13.21).
  • Lucia Palacios Calero 2a en salt amb perxa (1.70).
  • Manuela Garcia Scaglia 3a en salt amb perxa (1.60). 
  • Paula Femenia Cascales 5a en els 500mll (1:29.63) i 10a en salt de llargada (3.74).
  • Saul Delgado Serer 5é en el salt de llargada (4.36).
  • Erika Miralles Cots 6a en el salt d'alçada (1.33) i 12a en els 150m (22.92).
  • Adriana Femenia Cascales 6a en els 500mll (1:36.44) i 13a en el salt de llargada (3.56).

Cursa popular Teulada
Pòdiums per a Yousseff Ahatach, Carla Serra i David Ferrer

11-05-2019. Dissabte passat va tindre lloc a Teulada la 8a prova del Circuit a peu Marina Alta 2019, sobre un circuit de 10km molt exigents, com sempre.

Del C.A. Baleària Diànium, formant part de l'equip Dénia Corre, van participar:
Yousseff Ahatach Darboun (1r senior mas 34:02), Fran Lopez Bolufer (34:27), Paco Miñana Sanchis (38:36), Jose Navarro Rafet (38:45), Jose Marco Marti (41:15), Cristian Ferreyra (42:43), Fran Montealegre Menor (44:14), Pedro Soler Valles (44:24), Gustavo Crespo Garcia (45:54), Sindo Abellan Moreno (46:17), Encarna Cardona Gomez (46:31), Javier De La Encina Vázquez (48:46), Ibon Artabe Olea (50:50), Jeremy Barnes (50:51), Carol Beltran Orquin (52:01), Monica Rodriguez Cardenas (52:46), Marcos Sanchez Lopez (53:28), Oscar Fornés Sendra (53:57), Jaime González-Botas (55:48), Wolfram Nitsche (55:48), Pep Ibañez Ortola (56:20), Tomas Hidalgo Iturralde (57:48), Isa Cantó Olivares (1:00:07), Jeronima Gil Gil (1:01:06), Carla Serra Montoya (3a juvenil fem 1:01:32), Vicente Llobell Prieto (1:02:12), Vicente Castells Gil (1:05:54), Iolanda Sendra Pons (1:06:04) i Jaime Avargues Ivars (1:06:13).

En les curses menors:
En cadet mas 3r David Ferrer Oltra.
En infantil fem 7a Aitana Requejo Rastell.

En la classificació provisional del circuit, després de 8 proves disputades, Youssef Ahatach està el primer en la classificació absoluta masculina. Per equips, els dos equips del Dénia corre (masculí i femení) continuen en segona posició. En les diferents categories, Youssef Ahatach (1r senior mas), Carla Serra (1a juvenil fem), Aitana Requejo (2a infantil fem), David Ferrer (3r cadet mas) i Jerónima gil (3a veterana E).

Resultats complets: http://www.somesport.com

8 de maig de 2019

Campionat Provincial Absolut per Clubs de València i control
Joan Pérez mínima en 200m llisos per al Campionat d'Espanya Juvenil

04-05-2019 Dissabte passat es va celebrar el Campionat Provincial de València per Equips Absolut en la pista d'atletisme de Xàtiva, on dos atletes del C.A. Baleària Diànium, Leire Bisquert i Joan Pérez van participar com a filials formant part, de nou, formant part de l'equip femení del C.A. Safor Delikia Sport i de l'equip masculí del València Esports.
  • Leire va realitzar la prova de 400m llisos, aconseguint la 4a posició amb un temps d'1:03.74, un bon començament de la temporada d'aire lliure.
  • Joan va competir en els 100mll, aconseguint la 1a posició per a l'equip i per tant, els màxims punts, a més de fer marca personal amb un temps d'11.50. En la prova dels 200mll va realitzar un registre de 23.13, marca que suposa mínima per a participació en el Campionat d'Espanya Juvenil.
En el control, van participar tres atletes juvenils més del C.A. Baleària Diànium:
  • Marta Morell en els 100 i 200m llisos, amb unes marques de 13.41 i 27.82.
  • Clara Reig en els 100m llisos amb un temps de 14.45.
  • Alejandro Moreno també en els 100m llisos amb una marca de 13.18.
Resultats complets: http://www.facv.es/upload/2019/resultados/pdf/acta_val_V026_g8tfqvmZ.pdf

5 de maig de 2019

Aïda Pérez guanyadora absoluta en el Trail Senglars de Favara

05-05-2019. La corredora de la secció de muntanya del C.A. Baleària Diànium Aïda Pérez va participar en la Trail Senglars de Favara, una cursa de muntanya amb dues modalitat, de 21km i 10km. Aïda va ser la guanyadora absoluta en la modalitat de 21km, amb un temps de 2:37:15

En la cursa de 10km va participar Isabel Orpi Martínez, que va fer un temps de 2:03:16.

4 de maig de 2019

Volta a peu a Pego
Pòdiums per a Yousseff Ahatach, Marta Ortego, Carla Serra, Adriana Femenia i Paula Femenia

04-05-2019. Dissabte passat va tindre lloc a Pego la 7a prova puntuable per al Circuit a peu marina Alta 2019.

Sobre una distància de 10 km i amb circuit exigent, com sempre, la prova va aplegar 900 corredors arribats a meta.

Del C.A. Baleària Diànium, formant part de l'equip Dénia Corre, van participar: Yousseff Ahatach Darboun (3r senior mas 34:06), Fran Lopez Bolufer (34:26), Miquel Piera Sendra (36:18), Jose Diaz Fernandez (37:45), Paco Miñana Sanchis (38:10), Jose Navarro Rafet (38:22), Cristian Ferreyra (40:13), Santi Cambra Sancho (42:27), Jose Marco Marti (43:04), Marta Ortego Luna (2 veterans b fem 43:53), Encarna Cardona Gomez (45:57), Gustavo Crespo Garcia (46:53), Francisco Javier Maestre Torres (49:53), Javier De La Encina Vázquez (49:59), Mayca Sala García (50:00), Laurence Rastell (50:04), Susi Ehle (51:25), Jeremy Barnes (51:46), Carol Beltran Orquin (52:01), Miguel Estrela Catalá (52:05), Monica Rodriguez Cardenas (52:34), Javier Jorro Ramon (53:25), Tomas Hidalgo Iturralde (56:35), Pep Ibañez Ortola (57:11), Carla Serra Montoya (2 juvenil fem 57:37), Xelo Català i Bolufer (58:30), Oscar Fornés Sendra (59:17), Jeronima Gil Gil (1:04:46), Vicente Castells Gil (1:04:46) i Jaime Avargues Ivars (1:06:34).

En les curses menors:
En aleví fem 2a Adriana Femenia Cascales, 3a Paula Femenia Cascales i 7a Erika Miralles Cots.
En benjamí fem 4a Marina Bermejo García.
En cadet mas 4t David Ferrer Oltra.
En infantil fem 4a Aitana Requejo Rastell.

En la classificació provisional del circuit, després de 7 proves disputades, per equips, el Dénia corre es manté en segona posició tant en xics com en xiques; en les classificacions individuals, Youssef Ahatach 1r absolut masc i Carla Serra 1a juvenil fem.

Resultats complets: http://www.somesport.com

Elisa Garcia Córcoles 3a absoluta en el Trail Desafio Calares del Río Mundo

https://photos.app.goo.gl/27BuAjPYj2DGauNR7
03/04/05-05-2019. Aquest cap de setmana, un grup de corredors de muntanya del C.A. Baleària Diànium han participat en el Trail Desafio Calares del Río Mundo, un aprova amb 4 modalitats.

Els nostres corredors han pres part de la prova de 25 km: Jaime Manuel Santana Serra (2:45:08), Elisa Garcia Córcoles (3a absoluta 1a veterana 2:45:43) i Francisco Manuel Montes Robles (2:53:54).

Resultats i informació completa: http://www.desafiocalardelriomundo.com

1 de maig de 2019

Jordi Ripoll guanyador absolut en la Volta a peu la Llacuna

01-05-2019. Dimecres passat, el corredor del C.A. Baleària Diànium Jordi Ripoll va prendre part en la volta a peu la Llacuna, una cursa d'11,8 km, amb només 183 corredors arribats a meta.

Jordi va ser el guanyador absolut, amb un temps de 43:28, a un ritme de 3:41 el km.

Fran López segon absolut en la Granja de Rocamora

01-05-2019. Dimecres passat, el corredor del C.A. Baleària Diànium Fran López va participar en la Granja de Rocamora, una prova amb 3 modalitats. Fran va participar en la de 5,5km, va quedar segon absolut i primer sènior, i va fer un temps de 17:11.

Cursa de la dona Real de Gandia

https://photos.app.goo.gl/NnJTMcoKFqA1kkqU8
01-05-2019. Dimecres passat, la corredora del C.A. Baleària Diànium Inma Gil va participar en la cursa de la dona del Real de Gandia. Va fer els 4km del recorregut en un temps de 20:03.

28 d’abril de 2019

Campionat Provincial de Proves Combinades Sub14/Infantil

27/28-04-2019 Dissabte i diumenge passat va tindre lloc el Provincial de Proves Combinades Sub14/Infantil en la pista d'atletisme d'Alacant, amb la participació d'alguns atletes de l'Escola Municipal d'Atletisme de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

En la categoria femenina, van haver de completar un pentatló que constava de les proves 80m tanques, salt d'alçada, llançament de pes, salt de llargada i llançament de javelina durant el matí del diumenge. Hi van participar:


80m tanques
Alçada
Pes
Llargada
Javelina
Punts
Posició
Erika Miralles Cots
16.57
1.30
5.59
3.74
16.88
1367
7a
Manuela Garcia Scaglia
17.39
1.25
5.73
3.05
15.05
1094
14a
Clara Ghiglino Molina
18.80
1.25
5.87
3.51
10.35
1018
15a

En la categoria masculina, van haver de completar un hexatló, sis proves dividides en tres el dissabte (80m llisos, salt de llargada i llançament de pes) i tres el diumenge (80m tanques, salt d'alçada i llançament de javelina). Hi van participar:


80m.l.
Llargada
Pes
80m.t.
Alçada
Javelina
Punts
Posició
Damià Puigcerver Llorens
10.77
4.58
6.57
16.25
1.25
19.66
1688
Eugenio Avargues Moreno
12.60
3.50
4.88
23.78
1.05
14.77
742
18é

Es tracta d'una de les competicions més divertides per als nostres menuts ja que realitzen una gran varietat de proves juntament amb molts xiquets i xiquetes d'altres localitats amb qui, en passar tantes hores junts, acaben creant grans amistats.

Control en València

28-04-2019 Diumenge passat algunes atletes del C.A. Baleària Diànium van iniciar la temporada d'aire lliure en un control en la pista del Riu Túria de València. Hi van participar: 
  • Marta Morell Gavila en els 200m llisos amb una marca de 28.05.
  • Clara Reig Nogales en els 200m llisos amb un temps de 30.30.
  • Lili Riva Arias en els 200m llisos i els 400m tanques amb unes marques de 29.08 i 1:13.66 respectivament.

27 d’abril de 2019

Campionat Autonòmic de clubs Sub20/Júnior

27-04-2019 Dissabte passat es va disputar el Campionat Autonòmic per equips Júnior en la pista d'atletisme d'Elx, on tres atletes del C.A. Baleària Diànium van participar com a filials formant part de l'equip femení del C.A. Safor Delikia Sport i de l'equip mascuí del València Esports.

Les dues atletes que van formar part del C. A. Safor Delikia, un club de Gandia, van ser:
  •  Anna Muñoz Bertomeu en la prova de 100mll amb una marca de 13.56, obtenint la 4a posició. Anna també va participar en el relleu 4x100 juntament amb tres atletes del C. A. Safor Delikia, aconseguint la 4a posició amb un registre de 51.66
  • Leire Bisquert Molines es va estrenar en la prova de 400m tanques aconseguint la 4a poscició amb una marca de 1:15.63.
En la categoria masculina, Joan Pérez Pons va formar part del València Esports i es va estrenar en la prova dels 100mll amb una marca d'11.70 obtenint la 2a posició.

Finalment, els equips de Gandia i de València van aconseguir la 4a i la 3a posició respectivament en el Campionat Autonòmic per equips Júnior/Sub20. 

26 d’abril de 2019

Joan Pérez i Miquel Castillo en una concentració de la FACV

23/26-04-2019. L'atleta juvenil Joan Pérez i el seu entrenador Miquel Castillo del C.A. Baleària Diànium han sigut convocats per la Federació d'Atletisme de la Comunitat Valenciana (FACV) a una concentració del Programa de Tecnificació "Fer Futur Atletismo 2019". La concentració tindrà lloc entre els dies 23 i 27 d'abril en la localitat de Castelló de la Plana, i té l'objectiu de recolzar el desenvolupament de potencials talents atlètics i dels seus entrenadors, que puguen ser integrats en el futur en l'atletisme d'Alt Nivell.

Joan i Miquel estaran acompanyats dels atletes cadets, juvenils i júniors més destacats de la Comunitat i els seus respectius entrenadors.

19 d’abril de 2019

Yousseff Ahatach 3r absolut en els 5K d'El Campello
Pòdium també pera Christian Ferreyra i Susi Ehle

19-04-2019. El passat Divendres 19 d'Abril va tindre lloc al Campello la tradicional 10k i 5k Vila del Campello.

Apesar que els dies anteriors havíen sigut plujosos, la climatologia va donar una treva i la cursa es va poder fer en bones condicions, ja que ni va ploure ni va fer vent.

Diversos corredors del C.A. Baleària Diànium van fer la cursa de 5km, que va ser molt costeruda, ja que el començament anava en baixada des del centre del poble fins el passeig marítim, anant pels carrers i després, una forta pujada fins arribar de nou a meta.

Aquests són els resultats dels nostres: Youssef Ahatach (3r absolut, 2n màster A 15:20), Fran López (8è absolut 4t sènior 16:46), Cristian Ferreira (3r màster C 19:00) i Susi Ehle (2a màster B)

Resultats complets: https://www.grupobrotons.es/clasificaciones-2019