28 de novembre de 2021

Campionat Provincial de Proves Combinades Sub14 (Infantil)
Andreu Riera campió i Eddy Martínez tercer en Pentatló

28-11-2021 El cap de setmana passat va tindre lloc a La Nucia el Campionat Provincial de Proves Combinades de la categoria Sub14 (Infantil) on van participar 12 xiquets de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium. En la categoria masculina realitzaven 5 proves començant per 60mll, seguit per salt de llargada, llançament de pes, salt d'alçada i acabant amb els 60m tanques. En la categoria femenina van realitzar 4 proves que són 60m tanques, llançament de pes, salt de llargada i 60m llisos.

Aquesta vegada, es van fer dos grups en diferents dies per a que puguera tindre lloc el campionat mantenint les mesures COVID, i per tant, 17 xiquets i 17 xiquetes van competir el dissabte i 17 xiquets i 17 xiquetes més van competir el diumenge. 

Els atletes de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium van participar en la jornada de diumenge aconseguint excel·lents marques i resultats. 

Cal destacar la primera i tercera posició d'Andreu Riera Valero i d'Eddy Martínez Devesa en el Campionat Provincial. 

Resultat del Campionat Provincial contant les dues jornades, o siga els 34 participants: 

Sub 14 masculí 60m Llargada Pes Alçada 60 tanques Punts Lloc
Andreu Riera Valero 8.41 4.42 6.98 1.35 11.63 1587 1r
Eddy Martinez Devesa 9.22 3.91 7.65 1.32 12.85 1190 3r
Ivan Delgado Serer 8.74 3.53 6.84 1.20 12.33 1172 4t
Pau Jagersma Gonzalez 9.48 3.22 8.81 1.10 12.51 1013
Hector Barbazán Roca 8.79 3.19 4.66 1.00 12.19 898 11è
Javier Fernandez Tapia 9.21 3.36 4.71 1.10 13.30 768 13è
Max Winkel 10.95 2.80 5.85 1.00 15.80 384 27è

Sub 14 femení 60m tanques Pes Llargada 60m Punts Lloc
Yaiza Benitez Barea 11.84 5.38 3.92 9.07 1477 6a
(1a del seu any)
Marina Bermejo Garcia 11.64 5.73 3.79 9.45 1407 7a
Maria Cuello Ferrando 12.44 5.88 3.59 9.17 1329 9a
Neus Ivars Aparicio 12.06 4.68 3.47 9.24 1263 12a
Natalia Segui Lopez 13.30 4.01 3.21 9.61 931 22a

Resultats 2a jornada, on van participar els atletes deniers: http://www.facv.es/upload/2021/resultados/pdf/acta_A071_tf3Je4J8.pdf

27 de novembre de 2021

Damià Puigcerver, Pablo Negre, Ivy VanBaal, Érika Miralles, Aina Fornés i Miquel Castillo en les concentracions del PNTD

27-11-2021 Acabem el cicle de concentracions del Programa Nacional de Tecnificació Esportiva 2021 a les quals han assistit alguns dels atletes i entrenadors del C.A. Baleària Diànium, on tots ells han aprés moltíssim de grans referents de l'atletisme. En este cas, ha sigut en les especialitats de velocitat curta, tanques llargues, tanques curtes, proves combinades i relleu 4x100.

A la concentració de velocitat curta del 16 d'octubre van convocar a Damià Puigcerver, on van treballar l'eixida de tacos amb Valentín Rocandio, entrenador basc del sector de velocitat de la Federació Espanyola d'Atletisme.

A la concentració de tanques llargues del 23 d'octubre Damià Puigcerver va ser convocat per entrenar el ritme de la prova de 400m tanques amb Alex Codina, entrenador català del sector de tanques de la Federació Espanyola d'Atletisme.

A la concentració de tanques curtes del 30 d'octubre van convocar a Pablo Negre, on es va treballar l'eixida a la primera tanca molt detalladament, a les ordres de Jorge Marín, entrenador de tanques curtes del Centre d'Alt Rendiment de Madrid.

A la concentració de proves combinades - llançaments de javelina i pes del 6 de novembre van convocar als atletes Pablo Negre, Damià Puigcerver i Ivy Van Baal, on van aprendre molt sobre els llançaments de javelina i pes amb un gran referent dels llançaments, Juanvi Escolano, de Gandia.

A la concentració de relleus de 4x100 del 13 de novembre a València, Damià Puigcerver va ser convocat i va treballar els canvis de testimoni del relleu 4x100 a les ordres de Ricardo Diéguez, entrenador català referent en la pràctica del relleu curt de la Federació Espanyola d'Atletisme.

A la concentració de proves Combinades - salt d'alçada del 27 de novembre a Castelló, van convocar a Érika Miralles, Pablo Negre i Damià Puigcerver, on van aprendre molt del salt d'alçada a les ordres de Ramón Torralbo, l'entrenador de la campiona olímpica Ruth Beitia.

I els entrenadors Aina Fornés i Miquel Castillo han sigut convocats a totes elles també, la qual cosa ha suposat un aport extra a la seua formació com a entrenadors d'atletisme i una gran experiència i aprenentatge haver pogut compartir entrenaments amb entrenadors d'atletisme tan destacats.

Fotos: https://photos.app.goo.gl/2pNmPmx5JvVjTu9Z9

20 de novembre de 2021

La pista d'atletisme del poliesportiu de Dénia s'ompli de xiquets i xiquetes en dues competicions federades escolars

20-11-2021. Dissabte passat la pista d'atletisme de Dénia es va omplir de xiquets alevins i infantils de tota la Província d'Alacant. De matí va ser un control sub 14 i de vesprada sub 12. En els dos casos hi va haver una gran participació de xiquets de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium, sumant-ne 51 entre les dues categories, un autèntic rècord de participació de xiquets i xiquetes de Dénia. Tots ells van poder gaudir de competir en la pista on entrenen cada dia. Va ser una experiència molt bonica per a tots ells. L'organització, per part dels entrenadors i voluntaris del C.A. Baleària Diànium, amb la col·laboració de la Regidoria d'Esports de l'Ajuntament de Dénia, va ser tot un èxit.

De matí va tindre lloc el control Sub14 on van participar 29 xiquets de l'E.AM.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

Eddy Martinez Devesa 9.41en 60m i 1:42.76 en 500m
Mateo González Lorite 10.42 en 60m i 5.59 en pes
Andy Ariosa Peña 9.67 en 60m i 1:38.34 en 500m
Beer Willens 10.40 en 60m i 1:53.70 en 500m
Ricard Perez Miró 11.01 en 60m i 9:02.47 en 2000m
Daniil Krasnoborov 11.43 en 60m i 2:13.32 en 500m
Joan Buigues Garcia 8.94 en 60m i 1:28.40 en 500m
Javier Fernandez Tapia 9.33 en 60m i 1:51.06 en 500m
Max Winkel 1:50.30 en 500m
Andreu Riera Valero 1:34.35 en 500m i 1.39 en alçada
Ivan Delgado Serer 1:32.45 en 500m i 1.21 en alçada
Hector Barbazán Roca 1:40.05 en 500m i 1.12 en alçada
Pau Jagersma Gonzalez 1.12 en alçada i 8.95 en pes
Sundari Alvarez Marcosano 10.58 en 60m i 3.41 en llargada
Noa Sanchis Cardona 11.18 en 60m i 2:02.93 en 500m
Aaliyah Sabina Baptiste 11.49 en 60m i 1.85 en llargada
Carla Gomis Fornes 11.58 en 60m i 2.18 en llargada
Anggie Valeria Villa Gonzalez 9.97 en 60m i 3.25 en llargada
Alma Miralles Pedros 10.45 en 60m i 2.59 en llargada
Natalia Segui Lopez 9.44 en 60m i 1:39.77 en 500m
Maria Cuello Ferrando 1:35.16 en 500m i 3.52 en llargada
Julia Angarita Abril 1:47.44 en 500m i 4.01 en pes
Miriam Montes Seguí 1:54.13 en 500m i 3.56 en llargada
Amaia Garcia De La Reina Pozuelo 1:36.51 en 500m i 12.79 en 60m tanques
Lucia Garcia Castrillo 1:47.93 en 500m i 3.24 en llargada
Neus Ivars Aparicio 1:30.84 en 500m i 3.69 en llargada
Yaiza Benitez Barea 1:34.01 en 500m i 3.91 en llargada
Marina Bermejo Garcia 1:36.05 en 500m i 3.91 en llargada
Jessica Perez Garcia 3.12 en llargada
Els equips de relleus 4x60:
Ricard Perez Miró, Joan Buigues Garcia, Ivan Delgado Serer i Andreu Riera Valero 35.90
Beer Willens, Hector Barbazán Roca, Max Winkel i Javier Fernandez Tapia 40.06
Maria Cuello Ferrando, Marina Bermejo Garcia, Amaia Garcia De La Reina Pozuelo i Neus Ivars Aparicio 36.67

A la vesprada va tindre lloc el control Sub12 on també va haver una gran participació de xiquets de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium, amb 22 xiquets (11 xiques i 11 xics). Per a la majoria d'ells era la seua primera participació en una competició federada.

Pablo Montejano Ricart 11.23 en 60m i 13.91 en 60m tanques
Hugo Lerma Arnaiz 11.55 en 60m i 15.03 en 60m tanques
Pau Gomez Ruiz 11.09 en 60m i 14.92 en 60m tanques
Daniel Reig Such 1:47.78 en 500m i 13.30 en 60m tanques
Vojtech Oplt 1:53.44 en 500m i 13.61 en 60m tanques
Marc Martí Bustos 2:05.12 en 500m
Ignacio Rodriguez Marinelli 2:07.32 en 500m i 14.25 en 60m tanques
Guillermo Nofuentes Savall 2:07.41 en 500m i 13.93 en 60m tanques
Izan Hernandez Meretta 1:58.77 en 500m i 13.12 en 60m tanques
Valentin Galleguillo Malano 2:03.84 en 500m i 13.39 en 60m tanques
Leo Baeza Cardona 1:41.58 en 500m i 12.12 en 60m tanques
Alba Valero Sanchez 10.08 en 60m i 12.63 en 60 m tanques
Martina Reig Such 11.15 en 60m i 2.44 en llargada
Jana Krahenbuhl Breuer 11.20 en 60m i 13.98 en 60m tanques
Lucia Tamarit Ots 11.42 en 60m i 2.14 en llargada
Lidia Nila Cespedes Jaro 11.50 en 60m i 2.35 en llargada
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko 10.38 en 60m i 12.88 en 60m tanques
Neus Lladosa Ladios 2:02.68 en 500m i 14.77 en 60m tanques
Martina Rodriguez Marinelli 2:06.78 en 500m i 13.61 en 60m tanques
Rocio Herrero Moreno 2:18.41 en 500m i 17.47 en 60m tanques
Evangelina Ippolitova 1:38.51 en 500m i 11.67 en 60m tanques
Candela Muñoz Rodriguez 1:52.72 en 500m i 3.25 en llargada
Els equips de relleus 4x60:
Pau Gomez Ruiz, Valentin Galleguillo Malano, Guillermo Nofuentes Savall i Ignacio Rodriguez Marinelli 45.86
Martina Reig Such, Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko, Martina Rodriguez Marinelli i Evangelina Ippolitova 42.04

Fotos del matí (sub 14) (Fotos de Carles Riera): https://photos.app.goo.gl/da3vgTuFGnNG4D3B6
Fotos de la vesprada (sub 12): https://photos.app.goo.gl/iBkLeyRnmB61HCMXA

17 de novembre de 2021

Organització de Control Sub14 i Sub12 a Dénia

El proper dissabte dia 20 de novembre el C.A. Baleària Diànium organitzarem una doble jornada d'atletisme en el poliesportiu de Dénia, on acudiran xiquets i xiquetes de tota la província d'Alacant.

De matí un control infantil (Sub14) començarà a les 10:00 i acabarà sobre les 13:00.

De vesprada un control aleví (Sub12) començarà a les 15:00 i acabarà sobre les 18:00

Circular control Sub14: http://www.facv.es/upload/2021/circulares/pdf/circular_dgZgPbZl.pdf
Circular control Sub12: http://www.facv.es/upload/2021/circulares/pdf/circular_y9onsZx9.pdf

14 de novembre de 2021

Campionat Provincial per Equips de Cross
Els equips masculins Sub14 i Sub 16 campions provincials i l'equip Sub14 femení terceres

14-11-2021 Diumenge passat va tindre lloc a Sant Joan el Campionat Provincial per Equips de Cross, amb una gran participació, amb més de 100 atletes en algunes de les categories. Tots els equips de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van tindre una participació excel·lent: Els xics Sub14 i els xics Sub 16 van quedar campions provincials, les xiques Sub14 van quedar terceres i les xiques Sub16, quartes.

A nivell individual destaca, sobretot Joan Buigues que va aconseguir la 2a posició general

Sub16 masc (3600 m)
8 MARTÍ I SOLDEVILA, ROC MIFTAH 12:15
26 GARCIA TORRES, MARCO 13:32
37 GOMEZ MARTINEZ, IVAN 13:55
42 ORTIZ FONTANA, MANEL 14:27
61 BAÑULS CLIMENT, DIDAC 15:44
76 BERRUTI LEON, ALBERTO 17:13
78 GARCIA CASTRILLO, PABLO 17:33
Sub14 masc (1680 m)
2 BUIGUES GARCIA, JOAN 5:44
5 DELGADO SERER, IVAN 6:07
24 RIERA VALERO, ANDREU 6:47
45 PEREZ MIRÓ, RICARD 7:30
51 JAGERSMA GONZALEZ, PAU 7:39
65 KRASNOBOROV , DANIIL 8:44
Sub14 fem (1100 m)
24 IVARS APARICIO, NEUS 4:15
28 GARCIA DE LA REINA POZUELO, AMAIA 4:18
29 BENITEZ BAREA, YAIZA 4:18
31 BERMEJO GARCIA, MARINA 4:23
32 CUELLO FERRANDO, MARIA 4:25
64 ANGARITA ABRIL, JULIA 4:40
67 SEGUI LOPEZ, NATALIA 4:42
87 GARCIA CASTRILLO, LUCIA 4:59
93 SANCHIS CARDONA, NOA 5:10
Sub16 fem (1800 m)
18 BERRUTI LEON, MARIA 7:38
27 FEMENIA CASCALES, ADRIANA 7:50
36 FEMENIA CASCALES, PAULA 8:04
56 MORENO DOKIYENKO, KATYA 8:40
57 CRESPO EL MKACHET, CAROLINA 8:45
67 ANTON FICHTL, MAGDALENA 9:05
70 GHIGLINO MOLINA, CLARA 9:08
73 ALMERO MUT, RUTH 9:12
86 MIRALLES COTS, ERIKA 10:09
Sub18 masc
22 BUIGUES DALMAU, OSCAR 16:53

 

Cross de Calp

14-11-2021. Diumenge passat va tindre lloc a Calp la primera jornada de la lliga comarcal d'atletisme, que en aquesta ocasió va ser un cross.

Molt bon dia, on molts dels xiquets es van iniciar per primera vegada en la competició d'este esport.

Destaquem que hi van participar més de 40 xiquets benjamins (Sub10) i alevins (Sub12) de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium i, entre ells, els primers llocs de Jindrich Pospisil, Evangelina Ippolitova, Mateo Ginés Sanz i Corinna Ruhmann en les seues categories.

13 de novembre de 2021

Control Sub14 a La Nucia

13-11-2021 Dissabte passat va haver un control de la categoria sub 14 a l'Estadi Olímpic Camilo Cano de La Nucia. Hi va haver una gran participació d'atletes de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium, amb uns resultats excel·lents:

Ricard Perez Miró 10.89 en 60m i 4.96 en pes
Daniil Krasnoborov 12.08 en 60m i 3.50 en pes
Beer Willens 10.85 en 60m i 5.75 en pes
Javier Fernandez Tapia 9.48 en 60m i 7.65 en triple
Pau Jagersma Gonzalez 9.64 en 60m i 8.41 en triple
Hector Barbazán Roca 9.38 en 60m i 1:38.28 en 500m
Ivan Delgado Serer 11.52 en 60m tanques i 8.96 en triple
Andreu Riera Valero 12.25 en 60m tanques i 9.61 en triple
Anggie Valeria Villa Gonzalez 10.38 en 60m
Aaliyah Sabina Baptiste 12.19 en 60m i 2.00 en pes
Noa Sanchis Cardona 11.37 en 60m i 2.72 en llargada
Carla Gomis Fornes 11.73 en 60m i 3.60 en pes
Julia Angarita Abril 10.11 en 60m i 3.12 en llargada
Natalia Segui Lopez 9.76 en 60m i 3.11 en llargada
Lucia Garcia Castrillo 10.55 en 60m
Amaia Garcia De La Reina Pozuelo 9.52 en 60m i 3.44 en llargada
Marina Bermejo Garcia 9.63 en 60m i 8.50 en triple
Jessica Perez Garcia 9.73 en 60m i 7.22 en triple
Neus Ivars Aparicio 9.32 en 60m i 8.25 en triple
Maria Cuello Ferrando 9.41 en 60m i 8.45 en triple
Yaiza Benitez Barea 11.95 en 60m tanques i 8.32 en triple

Campionat de clubs màster de pista coberta

13-11-2021. Dissabte passat va tindre lloc a València el campionat de clubs màster de pista coberta on l'atleta del C.A. Baleària Diànium Lili Riva Arias va participar formant part, com a filial, de l'equip del Playas de Castelló.

Lili va participar en els 60m on va fer un temps de 9.41.

Els equips del Playas de Castelló van ser els campions tant en categoria masculina com femenina.

7 de novembre de 2021

Joan Buigues 3r en el Cross de Benicarló

07-11-2021. Aquest diumenge ha tingut lloc el Cross de Benicarló, on ha participat l'atleta de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium Joan Buigues Garcia, en la categoria Sub14, en una competició amb moltíssim nivell, ha aconseguit una molt bona 3a posició, amb un temps espectacular de 6:43 en una distància de 2400m.

6 de novembre de 2021

Juanra Pous campió autonòmic màster M40 de 3000
Jose Lozano subcampió M50 en 200m i 3r en 60m

06-11-2021. Dissabte passat va tindre lloc a València el campionat autonòmic master de pista coberta que no es va poder celebrar l'hivern passat per causa de la pandèmia. Allà es van desplaçar dos atletes del C.A. Baleària Diànium amb molt bons resultats

Juanra Pous Pèrez va quedar campió en la prova de 3000m en categoria M40; va fer un temps de 8:57.64 amb una cursa en què va estar estirant des del començament, amb molt bones sensacions i uns passos al km de 2:57, 3:00 i 3:00.

Jose Lozano Moya va participar en els 60m i els 200m. En 200m va quedar subcampió M50 amb una marca de 29.16 i en 60m va quedar 3t M50 amb una marca de 8.56