9 de juny del 2024

Savelii Bogatov, Candela Muñoz i Daniel Reig al Campionat d'Espanya Sub14 a Madrid

08/09-06-2024 Aquest cap de setmana s'ha disputat a l'Estadi de Vallehermoso de Madrid, el Campionat d'Espanya individual Sub14. Aquest campionat, format per cinc modalitats diferents de triatló, té un format molt atractiu per als atletes. Amb uns criteris d'accés molt restrictius, 3 atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van aconseguir classificar-se.

Savelii Bogatov ho va fer al triatló B i va disputar les proves de salt de llargada, 1000m i llançament de javelina. Candela Muñoz va participar al triatló D i va disputar les proves de llançament de disc, llançament de pes i 80m. I Daniel Reig va competir al triatló E a els proves de 80m, llançament de javelina i 2km marxa.

Per a tots tres va ser un cap de setmana inoblidable, competint amb xiquets de tota Espanya i en un escenari fantàstic com és l'Estadi de Vallehermoso. Durant la competició van estar acompanyats per la seua entrenadora Aina Fornés.

Campionat Provincial Absolut d'Aire lliure a Elx
Pòdiums per a Carlos González, Magdalena Antón, Óscar Buigues, Damià Puigcerver, Katya Moreno, Héctor Larrosa i Érika Miralles

09-06-2024 El passat diumenge es va disputar a la pista d'atletisme d'Elx el Campionat Provincial Absolut d'aire lliure. Van participar 13 atletes del C.A. Baleària Diànium amb molt bones marques i resultats:

Carlos González Durán campió provincial en 400m tanques (59.43)
Magdalena Antón Fichtl subcampiona provincial en llançament de martell (28.24) i 20a en 100m (13.92)
Óscar Buigues Dalmau subcampió provincial en 3000m obstacles (10:51.65)
Damià Puigcerver Llorens 3er en 100m (10.87v) i 3er en 200m (22.53)
Katerina Moreno Dokiyenko 3a en 800m (2:33.21)
Héctor Larrosa Martínez 3er en salt amb perxa (3.95)
Érika Miralles Cots 3a en llançament de javelina (24.64) i 5a en llançament de pes (7.42)
Eric Nieto Pérez 4t en salt de llargada (5.99) i 8é en 400m (53.15)
Yaiza Benítez Barea 4a en triple salt (10.59) i 14a en 100m (13.59)
Ivy Sofia Van Baal 5a en llançament de javelina (22.94) i 6a en llançament de pes (7.17)
Nayra Turvey Aparicio 6a en llançament de disc (23.41) i 32a en 100m (18.54)
Daniel Barrera Sala 12é en 100m (11.25) 
Joan Pérez Pons 14é en 100m (11.31)

8 de juny del 2024

Control de marques Sub14 i provincial individual Sub12 de salt amb perxa
Aroa Suárez campiona provincial i molt bones marques dels atletes Sub14 de Dénia

08-06-2024 Dissabte passat va tindre lloc a la pista d'atletisme de Petrer un control de marques en la categoria Sub14. A més, es va disputar el Campionat Provincial Sub12 de salt amb perxa.

Fins allí es van desplaçar 18 atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium buscant millorar els seus registres i participant en proves noves per a ells.

Cal destacar que Aroa Suárez Torres es va proclamar campiona provincial en la prova de salt amb perxa Sub12, amb una marca de 1.85.

Van participar:
Aroa Suárez Torres campiona provincial en salt amb perxa (1.85)

Léo Baeza Cardona en 80m (11.23) i en 220m tanques (35.11)
Adrián Lucas Delgado en 80m (12.60) i en 220m tanques (40.76)
Mateo Manuel Chacón Perretti en 80m (12.69) i en 1000m (3:50.94)
Joan Carrió Carrió en 1000m (3:20.88) i en 220m tanques (37.02)
Omar Lahssini Bouzian en 1000m (3:36.48) i en llançament de pes (7.57)
Valentín Galleguillo Malano en 220m tanques (44.79) i en llançament de pes (5.84)
Edurne Martínez Carchano en 80m (11.96) i en 200m tanques (43.29)
Sara Hernández Mínguez en 80m (12.21) i en 1000m (4:13.43)
Eva Maier Elías en 80m (11.91) i en 220m tanques (42.23)
Lucía Beteta Marín en 80m (12.52) i en 1000m (4:11.35)
Holly Fawle en 80m (12.40) i en 1000m (3:48.50)
Helena Gómez Gavilá en 80m (14.59) i en 220m tanques (47.24)
Inés Reig García en 80m (12.60) i en llançament de pes (6.16)
Arantxa Devesa Prados en 80m (12.68) i en llançament de pes (5.91)
Paula Llobell Fornés en 80m (12.98) i en 220m tanques (44.68)
Alba Valero Sánchez en 80m (11.81) i en 1000m (3:49.39)
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko en 80m (12.12) i en 1000m (3:47.64)

7 de juny del 2024

Sopar de Gala del Circuit a Peu Marina Alta 2024

07-06-2024. Divendres passat es va celebrar a Xàbia el sopar de Gala del Circuit a Peu Marina Alta 2024.

El C.A. Baleària Diànium va estar representat per 6 atletes, que van ser premiats pels seus resultats en el circuit:
En Juvenil Mas 1r Marco García Torres i 2n Didac Bañuls Climent
En Cadet Mas 1r Joan Buigues García i 3r Ricard Pérez Miró
En Cadet Fem 2a Maria Devesa Buigues
En Benjamí Fem 2a Ariadna Sojo Pimentel

Col·laboració amb TuTeLoGuardas

20/05/2024. El C.A. Baleària Diànium ha arribat a un acord de col·laboració amb TuTeLoGuardas. Aquesta col·laboració tindrà una durada inicial d'un any, però la intenció de les dues entitats és prolongar-la en el futur, amb l'esperança que dure molts anys.

TuTeLoGuardas és una empresa especialitzada en el lloguer de magatzems i trasters. Amb instal·lacions situades a Dénia, La Xara i Els Poblets, ofereix espais de lloguer de diferents mides, adaptats a les necessitats de persones individuals i empreses de tota mena, i equipats amb totes les mesures de seguretat.

Per a més informació, es pot contactar amb l'empresa a través de la seua web, https://tuteloguardas.com o pel telèfon 658 63 67 59.

2 de juny del 2024

Campionat Provincial Individual Sub12
7 pòdiums per als atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium

02-06-2024 Diumenge passat es va celebrar a la pista d'atletisme d'Elda el Campionat Provincial individual Sub12, amb la participació de 9 atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium, que es van desplaçar amb els seus entrenadors.


Allí van disputar una gran varietat de proves, aconseguint moltes marques personals i un total de 7 pòdiums.

Hi van participar:
Aroa Suárez Torres campiona provincial al llançament de disc (15.46) i 3a al llançament de javelina (11.45)
Jaume Buigues Signes campió provincial als 2km marxa (15:50.65) i 18é als 60m (10.58)
Corinna Ruhmann Ripardo 3a als 60m (9.46) i 6a als 500m (1:39.16)
Anaís Patricio Denia 3a als 60m tanques (11.16) i 6a als 60m (9.60)
Vera Zhila 3a als 2000m (8:20.34) i 17a al salt de llargada (2.67)
Almendra Berardo 3a al llançament de martell (17.92) i 11a als 60m tanques (12.52)
Lúa Estrada Bas 5a als 2km marxa (15:17.45) i 6a al llançament de martell (13.72)
Inés Viso León 8a al llançament de pes (5.06) i 8a al llançament de martell (12.68)
Thiago Sáez Puerto 8é en llançament de javelina (11.41) i 26é als 60m (11.01)
Relleu 4x60 femení 4t (41.57)

9 medalles per als atletes del C.A. Baleària Diànium al Provincial individual Sub18 a Elx i bons resultats al control de marques de Castelló

01/02-06-2024 Aquest cap de setmana s'ha celebrat a la pista d'atletisme d'Elx el Campionat Provincial Individual Sub18 i, a més, a la pista de Castelló, un control de marques amb la participació de 7 atletes del C.A. Baleària Diànium.

És de destacar els 9 pòdiums aconseguits pels atletes deniers i les bones marques obtingudes.

Van participar a Elx:
Iván Gómez Martínez campió provincial al triple salt (13.20) i subcampió provincial al llançament de javelina (34.37)
Elena Stadnichuk Melnyk campiona provincial al llançament de martell (36.27)
Carolina Crespo El Mkachet subcampiona provincial al llançament de javelina (20.29) i 3a al llançament de martell (29.93)
Magdalena Antón Fichtl subcampiona provincial al llançament de martell (31.56) i 8a als 100m (14.15)
Francisco Torrent Villó subcampió provincial al salt de llargada (5.19) i 14é als 100m (13.18)
Daniel Barrera Sala 3er als 100m (11.19) i 4t als 200m (23.45)
Pedro Mezquida Plaza 3er als 110m tanques (15.37) i 5é als 100m (11.48)
Ruth Almero Mut 4a als 100m (13.36) i 4a als 200m (27.19)
Teo Torrent Villó 12é als 200m (26.54) i 15é als 100m (13.54)

Van participar a Castelló:
Aitana Bertomeu Ferrer a l'heptatló Sub18 (3.568 punts)
Katerina Moreno Dokiyenko a l'heptatló Sub18 (2.781 punts)
Érika Miralles Cots a l'heptatló Sub18 (abandona)
Marco García Torres als 800m (1:59.14)
Dídac Bañuls Climent als 800m (2:00.55)
Daniel Cano López als 800m (2:01.02)
Pedro Mezquida Plaza als 110m tanques (15.25)

Bona participació dels atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium a l'Autonòmic de proves combinades i al control de marques

01/02-06-2024 El passat cap de setmana es va disputar a la pista d'atletisme de València el Campionat Autonòmic de proves combinades en les categories Sub14 i Sub16. La classificació per poder participar-hi era molt exigent ja que només podien accedir els 16 millors atletes de la Comunitat en cada categoria. L'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium va estar representada per 6 atletes, la qual cosa significa un gran èxit per al club. Tots ells van competir durant els dos dies per aconseguir els màxims punts possibles. 

Destaquen les 4es posicions de Pau Jagersma en categoria Sub16 i de Savelii Bogatov en categoria Sub14, molt a prop del pòdium.

A més es van disputar proves de control amb la participació de 6 atletes deniers.

En el Campionat Autonòmic de Proves combinades hi van participar:
Octatló Sub16 masculí 100m Pes Alçada Disc 100m tanques Perxa Javelina 1000m Punts Posició
Pau Jagersma González 12.18 12.30 1.50 26.39 15.91 3.40 40.74 3:16.61 4188 4t
Andreu Riera Valero 12.78 9.62 1.56 18.32 16.60 2.20 27.54 3:35.56 3113 14é

Hexatló Sub16 femení 100m tanques Alçada Pes Llargada Javelina 600m Punts Posició
Yaiza Benítez Barea 17.23 1.38 7.63 4.82 20.39 1:54.82 2817 9a

Hexatló Sub14 masculí 80m Llargada Pes 80m tanques Alçada Javelina Punts Posició
Savelii Bogatov 10.12 5.05 9.42 13.20 1.45 19.53 2491 4t
Daniel Reig Such 11.59 4.34 8.35 14.41 1.39 25.05 1940
Léo Baeza Cardona 11.33 4.77 6.31 15.01 1.33 14.58 1701 12é

En les proves de control:
Joan Buigues García als 1000m Sub16 (2:47.80)
Ricard Pérez Miró als 1000m Sub16 (2:59.48)
Izan Monserrat Fernández als 1000m Sub16 (3:10.74) i alls 100m tanques (17.94)
Omar Lahssini Bouzian als 3000m Sub14 (13:06.08) i als 80m tanques (16.49)
Maria Devesa Buigues als 600m Sub16 (1:47.16)
Iris Pons Diego als 600m Sub16 (1.54.72) i als 100m tanques (18.54)

Fotos: https://photos.app.goo.gl/58V46eoUjqAwHJPf8

1 de juny del 2024

Cursa Popular Benissa

01-06-2024. Dissabte passat va tindre lloc la Cursa Popular Benissa, 12a prova puntuable del Circuit a Peu Marina Alta 2024.

Cal destacar el primer lloc de Didac Bañuls i el segon de Ariadna Sojo en les seues categories.

En la cursa de 8,3 km, del C.A. Baleària Diànium va participar Carlos Lilienthal Guillen, que va quedar 13è sènior masc i va fer un temps de 32:05.

En les proves de categories menors, l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van prendre part:
En Juvenil Mas 1r Didac  Bañuls Climent
En Benjamí Fem 2a Ariadna Sojo Pimentel, 6a Nina Zhila i 10a Sofía  Beteta Marín
En Aleví Fem 4a Vera Zhila i 6a Aroa  Suarez Torres
En Aleví Mas 5è Bruno Cambra Femenia
En Pre-Benjamí Ma 6è Quim Pérez Pérez i 9è Álex  García Martí
En Infantil Fem 9a Lucía  Beteta Marín

Informació i resultats complets: https://www.somesport.com