19 de desembre de 2021

Critèrium Autonòmic de proves combinades juvenil (Sub18)
Pablo Negre 3r, Damià Puigcerver 4t i Ivy Van Baal 6a

18/19-12-2021 Aquest cap de setmana ha tingut lloc a València el critèrium autonòmic de proves combinades on han participat tres atletes del C.A. Baleària Diànium, tots tres en la categoria sub 18 (juvenil) amb molt bones actuacions.

Pablo Negre i Damià Puigcerver van millorar la marca personal en 5 de les 7 proves. Pablo va quedar 3r i Damià 4t.
Heptatló sub 18 masc 60m Llargada Pes Alçada 60m tanques Perxa 1000m Punts Lloc
Pablo Negre Smedema 7.58 6.39 11.10 1.68 8.65 3.00 3:16.54 4133 3
Damia Puigcerver Llorens 7.30 5.82 10.57 1.56 8.82 3.10 3:00.60 4106 4

Ivy Van Baal va quedar 6a; va millorar en 213 punts la marca de la combinada de l'any anterior, una gran millora.
Pentatló sub18 fem 60m tanques Alçada Pes Llargada 800m Punts Lloc
Ivy Sofia Van Baal 9.71 1.50 8.12 4.48 2:40.72 2783 6

Juntament amb el critèrium es va fer un control on van participar alguns atletes del C.A. Baleària Diànium:
David De Los Santos Ramos 57.59 en 400m
Marta Morell Gavila 8.13 en 60m i 1:01.52 en 400m
María Lilia Riva Arias 2:41.71 en 800m

Control Cadet (Sub16) a Sant Joan

19-12-2021. Diumenge passat va tindre lloc a Sant Joan un control escolar sub 16 (cadet), amb una gran participació d'atletes de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium; 23 atletes deniers es van desplaçar fins a Sant Joan.

Minerva Vives Jorro 10.20 en 60m
Nina Moreno Garcia 9.82 en 60m i 1.10 en alçada
Aitana Bertomeu Ferrer 8.76 en 60m i 1.26 en alçada
Abril Doblado Costa 9.34 en 60m i 6.02 en pes
Manuela Garcia Scaglia 8.93 en 60m i 4.39 en llargada
Erika Miralles Cots 1:57.10 en 600m i 4.75 en llargada
Adriana Femenia Cascales 12:16.20 en 3000m
Elia Mulet Jorro 14:01.95 en 3000m
Carolina Crespo El Mkachet 10.98 en 60m tanques i 1.26 en alçada
Ruth Almero Mut 11.87 en 60m tanques
Magdalena Anton Ficht 12.50 en 60m tanques i 3.80 en llargada
Irene Fernandez Vinagre 1.26 en alçada i 3.69 en llargada
Katya Moreno Dokiyenko 4.11 en llargada i 7.02 en pes
Saul Delgado Serer 8.00 en 60m i 1:39.54 en 600m
Josep Mascarell Ribes 9.05 en 60m i 8.77 en triple
Beltran Martin Gil 8.56 en 60m i 1:49.31 en 600m
Marco Garcia Torres 1:39.10 en 600m
Ivan Gomez Martinez 1:44.76 en 600m i 10.84 en 60m tanques
Roc Miftah Martí i Soldevila 1.26 en alçada
Pedro Mezquida Plaza 1.26 en alçada
Manel Ortiz Fontana 1.26 en alçada i 9.60 en triple
Pablo Garcia Castrillo 1.18 en alçada i 6.89 en pes

18 de desembre de 2021

Campionat Provincial per equips aleví (Sub12)
Les xiques campiones provincials i els xics sisens

18-12-2021. Gran actuació dels alevins de l'E.M.A Dénia-C.A. Baleària Diànium en el campionat provincial per equips que va tindre lloc dissabte passat a Alacant. És de destacar que l'equip de xiques va aconseguir 4 primers llocs i 3 segons llocs la qual cosa els va permetre acumular una gran quantitat de punts que els va donar la victòria en el Campionat Provincial. L'equip de xics també va realitzar molt bona actuació, on és de destacar el primer lloc en els relleus 4x60.
Atleta Marca Punts Prova Atleta Marca Punts
Candela Muñoz Rodriguez 9.40 10 60m Marc Martí Bustos 10.12 6
Alba Valero Sanchez
Martina Reig Such
1:43.42
2:12.50
9 500m Valentin Galleguillo Malano 2:03.44 2
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko 4:12.44 5 1000m Daniel Reig Such 3:58.35 4
Evangelina Ippolitova 8:24.02 10 2000m Leo Baeza Cardona 8:00.59 8
Alba Valero Sanchez 12.56 8 60m tanques Leo Baeza Cardona 12.93 8
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko 1.12 7 Alçada


Evangelina Ippolitova 1.85 10 Perxa


Neus Lladosa Ladios 2.95 4 Llargada Ignacio Rodriguez Marinelli 2.62 3
Candela Muñoz Rodriguez 5.67 9 Pes Marc Martí Bustos 4.76 4
Neus Lladosa Ladios
Martina Rodriguez Marinelli
15:41.80
16:28.53
10 2000m marxa Ignacio Rodriguez Marinelli 17:52.94 4
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko
Alba Valero Sanchez
Candela Muñoz Rodriguez
Evangelina Ippolitova
38.77 9 4x60 Daniel Reig Such
Leo Baeza Cardona
Valentin Galleguillo Malano
Marc Martí Bustos
40.00 9


91 Total

48

11 de desembre de 2021

Control Sub16 (cadet) a Dénia

11-12-2021 Dissabte la pista d'atletisme de Dénia va ser protagonista tant en competicions federades com escolars. Pel matí va haver un control de la categoria Sub16, amb 30 participants de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium, els quals van aconseguir moltes marques personals.

Daniel Barrera Sala 7.67 en 60m i 3.85 en llargada
Marco Garcia Torres 8.78 en 60m i 3:00.74 en 1000m
Angel Castellanos Gonzalez 9.03 en 60m i 4.00 en llargada
Beltran Martin Gil 47.68 en 300m i 7.39 en pes
Josep Mascarell Ribes 47.83 en 300m i 4.12 en llargada
Pedro Mezquida Plaza 48.98 en 300m i 4.71 en llargada
Alberto Berruti Leon 44.54 en 300m i 4.50 en llargada
Saul Delgado Serer 41.84 en 300m i 9.27 en pes
Manel Ortiz Fontana 3:21.40 en 1000m i 4.09 en llargada
Roc Miftah Martí i Soldevila 11.26 en 60m tanques i 4.17 en llargada
Juan Montes Segui 4.17 en llargada i 6.24 en pes
Minerva Vives Jorro 10.17 en 60m i 4.60 en pes
Erika Miralles Cots 8.38 en 60m i 9.94 en 60m tanques
Katya Moreno Dokiyenko 9.28 en 60m i 11.25 en 60m tanques
Abril Doblado Costa 9.27 en 60m i 51.18 en 300m
Nina Moreno Garcia 9.75 en 60m i 5.05 en pes
Sara Olivencia Abellan 9.94 en 60m i 11.36 en 60m tanques
Marta Puig Vega 10.34 en 60m i 6.60 en pes
Magdalena Anton Fichtl 9.05 en 60m i 8.56 en triple
Lucia Valero Sanchez 9.19 en 60m i 8.08 en triple
Elia Mulet Jorro 9.63 en 60m i 4:03.27 en 1000m
Ruth Almero Mut 8.80 en 60m i 48.35 en 300m
Paula Femenia Cascales 8.84 en 60m i 3:37.05 en 1000m
Adriana Femenia Cascales 8.87 en 60m i 3:23.28 en 1000m
Maria Berruti Leon 45.62 en 300m
Elena Soffia Omarsdottir 3:47.64 en 1000m i 9.57 en pes
Elena Uribe Ferrer 11.26 en 60m tanques i 8.67 en triple
Aitana Bertomeu Ferrer 11.11 en 60m tanques i 9.92 en triple
Manuela Garcia Scaglia 10.92 en 60m tanques i 8.77 en pes
Carolina Crespo El Mkachet 2.07 en perxa i 9.13 en triple

Els equips de relleus 4x60:
Beltran Martin Gil, Marco Garcia Torres, Pedro Mezquida Plaza i Daniel Barrera Sala 32.21
Angel Castellanos Gonzalez, Saul Delgado Serer, Josep Mascarell Ribes i Juan Montes Segui 32.97
Manuela Garcia Scaglia, Erika Miralles Cots, Ruth Almero Mut i Aitana Bertomeu Ferrer 33.11
Nina Moreno Garcia, Magdalena Anton Fichtl, Carolina Crespo El Mkachet i Maria Berruti Leon 34.67
Lucia Valero Sanchez, Adriana Femenia Cascales, Katya Moreno Dokiyenko i Elena Uribe Ferrer 35.45
Sara Olivencia Abellan, Elia Mulet Jorro, Minerva Vives Jorro i Abril Doblado Costa 37.09

És de destacar que dels 9 equips de relleus femení que es van presentar, els 4 equips de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium van ser els 4 més ràpids del control.

Control absolut a Dénia

11-12-2021 Dissabte per la vesprada va haver un control federat absolut, també a la pista de Dénia on van participar 26 atletes del C.A. Baleària Diànium. Va ser la primera competició de la temporada per als atletes del club de les categories Sub18, Sub20, Sub23, sènior i veterà. Tots ells van aconseguir molt bons resultats i marques per a les altures de la temporada en què ens trobem.

Marc Zaragoza Garcia 7.63 en 60m i 11.63 en pes
Pau Flores Jaen 8.05 en 60m i 1:02.85 en 400m
Guillermo Fornés Garcia 8.06 en 60m i 9.38 en pes
Alex Collado Saenz De Jubera 8.33 en 60m i 10.86 en pes
Roberto Benlloch Bueno 8.83 en 60m i 10.14 en pes
Mario Gonzalez Alemany 7.67 en 60m i 56.67 en 400m
Damia Puigcerver Llorens 52.11 en 400m i 3.12 en perxa
Ilias Wadoud Ouchan 55.52 en 400m
Joan Perez Pons 55.79 en 400m i 8.37 en 60m tanques
Pablo Negre Smedema 56.38 en 400m i 2.82 en perxa
Eric Nieto Perez 1:01.15 en 400m i 2.52 en perxa
Josep Mengual Benavente 1:00.61 en 400m i 2.12 en perxa
Hector Larrosa Martinez 1:05.18 en 400m i 2.42 en perxa
Mohamed Rida Younes Chelloubi 4:16.14 en 1500m
Youssef Ahatach Darbon 4:17.31 en 1500m
Oscar Buigues Dalmau 4:26.60 en 1500m
Leire Bisquert Molines 8.16 en 60m i 1:02.03 en 400m
Ivy Sofia Van Baal 8.49 en 60m i 14.42 en 60m tanques
Nayra Turvey Aparicio 9.49 en 60m i 7.90 en pes
Sofia Martinez Bertomeu 5:29.74 en 1500m
Lucia Palacios Calero 2.12 en perxa
Lucia Puig Vega 9.23 en pes
Elsa Escobar Moreno 7.41 en pes

 

Jornada de lliga comarcal a Gata

11-12-2021 Dissabte passat va tindre lloc a Gata la 3a jornada de lliga comarcal de la temporada 2021-2022, on van participar més de 40 xiquets de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium de les categories benjamí (sub10), aleví (sub12) i infantil (sub14).

En esta ocasió va ser un cross. En la categoria benjamí van realitzar una volta al circuit de 600m. Cal destacar la primera posició de Jindrich Pospisil, i la 3a de Corinna Ruhmann.

En la categoria aleví havien de completar dos voltes al circuit, realitzant una distància de 1200m, on cal destacar la primera posició d'Evangelina Ippolitova i la 3a de Léo Baeza Cardona.

En la categoria infantil, van realitzar tres voltes al circuit completant una distància de 1800m, on cal destacar les segones posicions d'Iván Delgado Serer i Marina Bermejo García així com les terceres posicions d'Andreu Riera Valero i Amaia García de la Reina Pozuelo.

5 de desembre de 2021

Campionat Provincial de Proves Combinades Sub12 (Aleví)
Evangelina Ippolitova campiona

05-12-2021 El cap de setmana passat va tindre lloc el Campionat Provincial de Proves Combinades Sub12 on van participar 12 atletes de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium

Les proves combinades de la categoria Sub12 consten d'un triatló, i per tant són 3 proves que es realitzen en una mateixa jornada: 60mll, salt de llargada i llançament de pes. Cal destacar la primera posició aconseguida per Evangelina Ippolitova en el triatló femení, així com les quartes posicions de Léo Baeza Cardona i Candela Muñoz Rodríguez en els triatlons masculí i femení respectivament. 

Aquesta vegada es va separar el Campionat masculí i el femení en dos jornades diferents. Dissabte de vesprada va tindre lloc a la pista del poliesportiu municipal de Dénia el Campionat Provincial de Proves Combinades Sub12 masculí + control de carreres femení, organitzat pel C.A. Baleària Diànium, on van participar: 

En el triatló masculí: 
Sub 12 masculí
60mll
Llargada
Pes
Punts
Lloc
Léo Baeza Cardona
9.84
3.14
4.72
403
4t
Izan Hernández Meretta
10.06
3.04
4.26
331
Pau Gómez Ruiz
11.10
2.62
5.02
2229
11è
Vojtech Oplt
10.87
2.43
4.57
202
13è
Hugo Lerma Arnaiz
11.10
2.44
4.78
201
14è
Pablo Montejano Ricart
10.89
2.60
4..10
188
15è
Nacho Rodríguez Marinelli
11.47
2.74
3.96
170
16è

En el control de carreres femení van participar: 
  • Evangelina Ippolitova en els 1000mll (3:42.19) i els 60m tanques (11.32).
  • Micaela Cenitagoya Kondratenko en els 1000mll (4:04.86) i els 60m tanques (12.68). 
  • Neus Lladosa Ladios en els 1000mll (4:22.44) i els 60m tanques (14.75). 
  • Martina Rodríguez Marinelli en els 60mll (10.94) i els 1000mll (4:59.95). 
  • Lidia Céspedes Jaro en els 500mll (2:05.41) i els 60m tanques (14.75).
  • Candela Muñoz Rodríguez en els 60mll (9.48). 

Diumenge de matí va tindre lloc a la pista de Sant Joan el Campionat Provincial de Proves Combinades Sub12 femení + control de carreres masculí, on van participar: 

En el triatló femení: 
Sub 12 femení
60mll
Llargada
Pes
Punts
Lloc
Evangelina Ippolitova
8.87
3.63
5.23
995
1a
Candela Muñoz Rodríguez
9.57
3.15
4.99
752
4a
Micaela Cenitagoya Kondratenko
10.16
2.51
5.59
597
9a
Lucia Tamarit Ots
11.46
2.65
4.14
379
18a
Martina Rodríguez Marinelli
10.92
2.28
3.26
335
19a

En el control de carreres masculí van participar: 
  • Nacho Rodríguez Marinelli en els 60mll (10.86) i els 1000mll (4:18.73)
  • Leo Baeza Cardona en els 60mll (9.88) i els 1000mll (3:45.13)
Resultats triatló masc. + control de carreres fem.: http://www.facv.es/upload/2021/resultados/pdf/acta_A072_CLzYdpH4.pdf
Resultats triatló fem. + control de carreres masc.: http://www.facv.es/upload/2021/resultados/pdf/acta_A073_cjG0Hcnp.pdf

28 de novembre de 2021

Jornada de lliga comarcal a Pego

28-11-2021 Diumenge passat va tindre lloc a Pego la 2a jornada de lliga comarcal de la temporada 2021-2022, on van participar 40 xiquets de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium de les categories benjamí (sub10), aleví (sub12) i cadet (sub16).

Malgrat el fred, tots els atletes de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium van passar un matí fantàstic.

En la categoria benjamí, van realitzar les proves de 50mll, salt de llargada i 500mll. En la categoria masculina, cal destacar la 1a posició de Jindrich Pospisil i la 3a de Mateo Ginés en els 500mll, i la 2a posició d'Iker en els 50mll.  

En la categoria femenina cal destacar la 1a posició de Corinna Ruhmann en els 50mll i en el salt de llargada i la tercera posició en els 500mll, així com la 2a posició d'Alba Ferrandiz en els 50mll.

En la categoria aleví, van realitzar les proves de 60mll, salt de llargada i 500mll. En la categoria masculina, cal destacar la 1a posició de Léo Baeza en els 500mll i salt de llargada i la 3a posició en els 60mll, així com la 3a posició de Daniel Reig en els 500mll.

En la categoria femenina, cal destacar la 1a posició d'Evangelina Ippolitova en les tres proves, la 3a posició d'Alba Valero en 60mll i en salt de llargada i la 3a posició de Micaela Cenitagoya en els 500mll.

En la categoria cadet, van realitzar les proves de 80mll, salt de llargada i 600mll, on Carolina Crespo va aconseguir la 1a posició en els 80mll i salt de llargada i la 2a posició en els 600mll.

Fotos: https://photos.app.goo.gl/PDQ7FoudwwVwYHAe7
Resultats complets: https://drive.google.com/file/d/12z79d6SvFX4k7PGm5ag-zE4Eg7BrOEtd/view?usp=sharing

 

Campionat Provincial de Proves Combinades Sub14 (Infantil)
Andreu Riera campió i Eddy Martínez tercer en Pentatló

28-11-2021 El cap de setmana passat va tindre lloc a La Nucia el Campionat Provincial de Proves Combinades de la categoria Sub14 (Infantil) on van participar 12 xiquets de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium. En la categoria masculina realitzaven 5 proves començant per 60mll, seguit per salt de llargada, llançament de pes, salt d'alçada i acabant amb els 60m tanques. En la categoria femenina van realitzar 4 proves que són 60m tanques, llançament de pes, salt de llargada i 60m llisos.

Aquesta vegada, es van fer dos grups en diferents dies per a que puguera tindre lloc el campionat mantenint les mesures COVID, i per tant, 17 xiquets i 17 xiquetes van competir el dissabte i 17 xiquets i 17 xiquetes més van competir el diumenge. 

Els atletes de l'E.M.A Dénia - C.A. Baleària Diànium van participar en la jornada de diumenge aconseguint excel·lents marques i resultats. 

Cal destacar la primera i tercera posició d'Andreu Riera Valero i d'Eddy Martínez Devesa en el Campionat Provincial. 

Resultat del Campionat Provincial contant les dues jornades, o siga els 34 participants: 

Sub 14 masculí 60m Llargada Pes Alçada 60 tanques Punts Lloc
Andreu Riera Valero 8.41 4.42 6.98 1.35 11.63 1587 1r
Eddy Martinez Devesa 9.22 3.91 7.65 1.32 12.85 1190 3r
Ivan Delgado Serer 8.74 3.53 6.84 1.20 12.33 1172 4t
Pau Jagersma Gonzalez 9.48 3.22 8.81 1.10 12.51 1013
Hector Barbazán Roca 8.79 3.19 4.66 1.00 12.19 898 11è
Javier Fernandez Tapia 9.21 3.36 4.71 1.10 13.30 768 13è
Max Winkel 10.95 2.80 5.85 1.00 15.80 384 27è

Sub 14 femení 60m tanques Pes Llargada 60m Punts Lloc
Yaiza Benitez Barea 11.84 5.38 3.92 9.07 1477 6a
(1a del seu any)
Marina Bermejo Garcia 11.64 5.73 3.79 9.45 1407 7a
Maria Cuello Ferrando 12.44 5.88 3.59 9.17 1329 9a
Neus Ivars Aparicio 12.06 4.68 3.47 9.24 1263 12a
Natalia Segui Lopez 13.30 4.01 3.21 9.61 931 22a

Resultats 2a jornada, on van participar els atletes deniers: http://www.facv.es/upload/2021/resultados/pdf/acta_A071_tf3Je4J8.pdf

27 de novembre de 2021

Damià Puigcerver, Pablo Negre, Ivy VanBaal, Érika Miralles, Aina Fornés i Miquel Castillo en les concentracions del PNTD

27-11-2021 Acabem el cicle de concentracions del Programa Nacional de Tecnificació Esportiva 2021 a les quals han assistit alguns dels atletes i entrenadors del C.A. Baleària Diànium, on tots ells han aprés moltíssim de grans referents de l'atletisme. En este cas, ha sigut en les especialitats de velocitat curta, tanques llargues, tanques curtes, proves combinades i relleu 4x100.

A la concentració de velocitat curta del 16 d'octubre van convocar a Damià Puigcerver, on van treballar l'eixida de tacos amb Valentín Rocandio, entrenador basc del sector de velocitat de la Federació Espanyola d'Atletisme.

A la concentració de tanques llargues del 23 d'octubre Damià Puigcerver va ser convocat per entrenar el ritme de la prova de 400m tanques amb Alex Codina, entrenador català del sector de tanques de la Federació Espanyola d'Atletisme.

A la concentració de tanques curtes del 30 d'octubre van convocar a Pablo Negre, on es va treballar l'eixida a la primera tanca molt detalladament, a les ordres de Jorge Marín, entrenador de tanques curtes del Centre d'Alt Rendiment de Madrid.

A la concentració de proves combinades - llançaments de javelina i pes del 6 de novembre van convocar als atletes Pablo Negre, Damià Puigcerver i Ivy Van Baal, on van aprendre molt sobre els llançaments de javelina i pes amb un gran referent dels llançaments, Juanvi Escolano, de Gandia.

A la concentració de relleus de 4x100 del 13 de novembre a València, Damià Puigcerver va ser convocat i va treballar els canvis de testimoni del relleu 4x100 a les ordres de Ricardo Diéguez, entrenador català referent en la pràctica del relleu curt de la Federació Espanyola d'Atletisme.

A la concentració de proves Combinades - salt d'alçada del 27 de novembre a Castelló, van convocar a Érika Miralles, Pablo Negre i Damià Puigcerver, on van aprendre molt del salt d'alçada a les ordres de Ramón Torralbo, l'entrenador de la campiona olímpica Ruth Beitia.

I els entrenadors Aina Fornés i Miquel Castillo han sigut convocats a totes elles també, la qual cosa ha suposat un aport extra a la seua formació com a entrenadors d'atletisme i una gran experiència i aprenentatge haver pogut compartir entrenaments amb entrenadors d'atletisme tan destacats.

Fotos del 23 de juny: https://photos.app.goo.gl/2pNmPmx5JvVjTu9Z9
Fotos del 16 d'octubre: https://photos.app.goo.gl/bEMVFRCDXo3wmdmC7
Fotos del 30 d'octubre: https://photos.app.goo.gl/oNeiK9hrg951v9TK6
Fotos del 6 de novembre: https://photos.app.goo.gl/uksMszZ1w9b6AYS96
Fotos del 27 de novembre: https://photos.app.goo.gl/PvkKJZ7mBKcMdTNH9

20 de novembre de 2021

La pista d'atletisme del poliesportiu de Dénia s'ompli de xiquets i xiquetes en dues competicions federades escolars

20-11-2021. Dissabte passat la pista d'atletisme de Dénia es va omplir de xiquets alevins i infantils de tota la Província d'Alacant. De matí va ser un control sub 14 i de vesprada sub 12. En els dos casos hi va haver una gran participació de xiquets de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium, sumant-ne 51 entre les dues categories, un autèntic rècord de participació de xiquets i xiquetes de Dénia. Tots ells van poder gaudir de competir en la pista on entrenen cada dia. Va ser una experiència molt bonica per a tots ells. L'organització, per part dels entrenadors i voluntaris del C.A. Baleària Diànium, amb la col·laboració de la Regidoria d'Esports de l'Ajuntament de Dénia, va ser tot un èxit.

De matí va tindre lloc el control Sub14 on van participar 29 xiquets de l'E.AM.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

Eddy Martinez Devesa 9.41en 60m i 1:42.76 en 500m
Mateo González Lorite 10.42 en 60m i 5.59 en pes
Andy Ariosa Peña 9.67 en 60m i 1:38.34 en 500m
Beer Willens 10.40 en 60m i 1:53.70 en 500m
Ricard Perez Miró 11.01 en 60m i 9:02.47 en 2000m
Daniil Krasnoborov 11.43 en 60m i 2:13.32 en 500m
Joan Buigues Garcia 8.94 en 60m i 1:28.40 en 500m
Javier Fernandez Tapia 9.33 en 60m i 1:51.06 en 500m
Max Winkel 1:50.30 en 500m
Andreu Riera Valero 1:34.35 en 500m i 1.39 en alçada
Ivan Delgado Serer 1:32.45 en 500m i 1.21 en alçada
Hector Barbazán Roca 1:40.05 en 500m i 1.12 en alçada
Pau Jagersma Gonzalez 1.12 en alçada i 8.95 en pes
Sundari Alvarez Marcosano 10.58 en 60m i 3.41 en llargada
Noa Sanchis Cardona 11.18 en 60m i 2:02.93 en 500m
Aaliyah Sabina Baptiste 11.49 en 60m i 1.85 en llargada
Carla Gomis Fornes 11.58 en 60m i 2.18 en llargada
Anggie Valeria Villa Gonzalez 9.97 en 60m i 3.25 en llargada
Alma Miralles Pedros 10.45 en 60m i 2.59 en llargada
Natalia Segui Lopez 9.44 en 60m i 1:39.77 en 500m
Maria Cuello Ferrando 1:35.16 en 500m i 3.52 en llargada
Julia Angarita Abril 1:47.44 en 500m i 4.01 en pes
Miriam Montes Seguí 1:54.13 en 500m i 3.56 en llargada
Amaia Garcia De La Reina Pozuelo 1:36.51 en 500m i 12.79 en 60m tanques
Lucia Garcia Castrillo 1:47.93 en 500m i 3.24 en llargada
Neus Ivars Aparicio 1:30.84 en 500m i 3.69 en llargada
Yaiza Benitez Barea 1:34.01 en 500m i 3.91 en llargada
Marina Bermejo Garcia 1:36.05 en 500m i 3.91 en llargada
Jessica Perez Garcia 3.12 en llargada
Els equips de relleus 4x60:
Ricard Perez Miró, Joan Buigues Garcia, Ivan Delgado Serer i Andreu Riera Valero 35.90
Beer Willens, Hector Barbazán Roca, Max Winkel i Javier Fernandez Tapia 40.06
Maria Cuello Ferrando, Marina Bermejo Garcia, Amaia Garcia De La Reina Pozuelo i Neus Ivars Aparicio 36.67

A la vesprada va tindre lloc el control Sub12 on també va haver una gran participació de xiquets de l'E.M.A. Dénia - C.A. Baleària Diànium, amb 22 xiquets (11 xiques i 11 xics). Per a la majoria d'ells era la seua primera participació en una competició federada.

Pablo Montejano Ricart 11.23 en 60m i 13.91 en 60m tanques
Hugo Lerma Arnaiz 11.55 en 60m i 15.03 en 60m tanques
Pau Gomez Ruiz 11.09 en 60m i 14.92 en 60m tanques
Daniel Reig Such 1:47.78 en 500m i 13.30 en 60m tanques
Vojtech Oplt 1:53.44 en 500m i 13.61 en 60m tanques
Marc Martí Bustos 2:05.12 en 500m
Ignacio Rodriguez Marinelli 2:07.32 en 500m i 14.25 en 60m tanques
Guillermo Nofuentes Savall 2:07.41 en 500m i 13.93 en 60m tanques
Izan Hernandez Meretta 1:58.77 en 500m i 13.12 en 60m tanques
Valentin Galleguillo Malano 2:03.84 en 500m i 13.39 en 60m tanques
Leo Baeza Cardona 1:41.58 en 500m i 12.12 en 60m tanques
Alba Valero Sanchez 10.08 en 60m i 12.63 en 60 m tanques
Martina Reig Such 11.15 en 60m i 2.44 en llargada
Jana Krahenbuhl Breuer 11.20 en 60m i 13.98 en 60m tanques
Lucia Tamarit Ots 11.42 en 60m i 2.14 en llargada
Lidia Nila Cespedes Jaro 11.50 en 60m i 2.35 en llargada
Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko 10.38 en 60m i 12.88 en 60m tanques
Neus Lladosa Ladios 2:02.68 en 500m i 14.77 en 60m tanques
Martina Rodriguez Marinelli 2:06.78 en 500m i 13.61 en 60m tanques
Rocio Herrero Moreno 2:18.41 en 500m i 17.47 en 60m tanques
Evangelina Ippolitova 1:38.51 en 500m i 11.67 en 60m tanques
Candela Muñoz Rodriguez 1:52.72 en 500m i 3.25 en llargada
Els equips de relleus 4x60:
Pau Gomez Ruiz, Valentin Galleguillo Malano, Guillermo Nofuentes Savall i Ignacio Rodriguez Marinelli 45.86
Martina Reig Such, Maria Micaela Cenitagoya Kondratenko, Martina Rodriguez Marinelli i Evangelina Ippolitova 42.04

Fotos del matí (sub 14) (Fotos de Carles Riera): https://photos.app.goo.gl/da3vgTuFGnNG4D3B6
Fotos de la vesprada (sub 12): https://photos.app.goo.gl/iBkLeyRnmB61HCMXA

17 de novembre de 2021

Organització de Control Sub14 i Sub12 a Dénia

El proper dissabte dia 20 de novembre el C.A. Baleària Diànium organitzarem una doble jornada d'atletisme en el poliesportiu de Dénia, on acudiran xiquets i xiquetes de tota la província d'Alacant.

De matí un control infantil (Sub14) començarà a les 10:00 i acabarà sobre les 13:00.

De vesprada un control aleví (Sub12) començarà a les 15:00 i acabarà sobre les 18:00

Circular control Sub14: http://www.facv.es/upload/2021/circulares/pdf/circular_dgZgPbZl.pdf
Circular control Sub12: http://www.facv.es/upload/2021/circulares/pdf/circular_y9onsZx9.pdf

14 de novembre de 2021

Campionat Provincial per Equips de Cross
Els equips masculins Sub14 i Sub 16 campions provincials i l'equip Sub14 femení terceres

14-11-2021 Diumenge passat va tindre lloc a Sant Joan el Campionat Provincial per Equips de Cross, amb una gran participació, amb més de 100 atletes en algunes de les categories. Tots els equips de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van tindre una participació excel·lent: Els xics Sub14 i els xics Sub 16 van quedar campions provincials, les xiques Sub14 van quedar terceres i les xiques Sub16, quartes.

A nivell individual destaca, sobretot Joan Buigues que va aconseguir la 2a posició general

Sub16 masc (3600 m)
8 MARTÍ I SOLDEVILA, ROC MIFTAH 12:15
26 GARCIA TORRES, MARCO 13:32
37 GOMEZ MARTINEZ, IVAN 13:55
42 ORTIZ FONTANA, MANEL 14:27
61 BAÑULS CLIMENT, DIDAC 15:44
76 BERRUTI LEON, ALBERTO 17:13
78 GARCIA CASTRILLO, PABLO 17:33
Sub14 masc (1680 m)
2 BUIGUES GARCIA, JOAN 5:44
5 DELGADO SERER, IVAN 6:07
24 RIERA VALERO, ANDREU 6:47
45 PEREZ MIRÓ, RICARD 7:30
51 JAGERSMA GONZALEZ, PAU 7:39
65 KRASNOBOROV , DANIIL 8:44
Sub14 fem (1100 m)
24 IVARS APARICIO, NEUS 4:15
28 GARCIA DE LA REINA POZUELO, AMAIA 4:18
29 BENITEZ BAREA, YAIZA 4:18
31 BERMEJO GARCIA, MARINA 4:23
32 CUELLO FERRANDO, MARIA 4:25
64 ANGARITA ABRIL, JULIA 4:40
67 SEGUI LOPEZ, NATALIA 4:42
87 GARCIA CASTRILLO, LUCIA 4:59
93 SANCHIS CARDONA, NOA 5:10
Sub16 fem (1800 m)
18 BERRUTI LEON, MARIA 7:38
27 FEMENIA CASCALES, ADRIANA 7:50
36 FEMENIA CASCALES, PAULA 8:04
56 MORENO DOKIYENKO, KATYA 8:40
57 CRESPO EL MKACHET, CAROLINA 8:45
67 ANTON FICHTL, MAGDALENA 9:05
70 GHIGLINO MOLINA, CLARA 9:08
73 ALMERO MUT, RUTH 9:12
86 MIRALLES COTS, ERIKA 10:09
Sub18 masc
22 BUIGUES DALMAU, OSCAR 16:53