14 d’abril del 2024

Volta a Peu El Verger
Pòdiums per a Joan Buigues, Marco García, Llorenç Bahamonde, Vicent Agulles, Ricard Pérez, Maria Devesa, Ariadna Sojo, Ada Llopis i Didac Bañuls

14-04-2024. Diumenge passat va tindre lloc la XVI Volta a Peu El Verger, la 6a cursa del Circuit a peu Marina Alta.

Cal destacar els primers llocs de Joan Buigues, Marco García, Llorenç Bahamonde i Vicent Agulles, els segons de Ricard Pérez, Maria Devesa, Ariadna Sojo i Ada Llopis i el tercer de Didac Bañuls en les seues categories

En la cursa de 9,8km, del C.A. Baleària Diànium van participar Carlos Lilienthal Guillen (37:16) i César Bas Pino (1:03:12).

De l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium en les proves de categories menors hi van participar:
En Cadet Mas 1r Joan Buigues García, 2n Ricard Pérez Miró
En Juvenil Mas 1r Marco García Torres, 3r Didac Bañuls Climent
En Pre-Benjamí Ma 1r Llorenç Bahamonde Guerrero, 13è Yago Gosalvez Cortés, 15è Álex García Martí, 18è Neizan Barato Bonilla
En Barrufets Mas 1r Vicent Agulles Carrió
En Cadet Fem 2a Maria Devesa Buigues, 4a Iris Pons Diego
En Benjamí Fem 2a Ariadna Sojo Pimentel, 6a Nina Zhila, 7a Vera Llopis Rubio, 9a Sofía Beteta Marín, 12a Laia Vaño Andujar
En Barrufets Fem 2a Ada Llopis Rubio
En Aleví Fem 5a Vera Zhila, 11a África Gosalvez Cortés
En Aleví Mas 8è Bruno Cambra Femenia
En Infantil Fem 10a Lucía Beteta Marín

Informació i resultats complets: https://www.somesport.com

13 d’abril del 2024

Gran participació i bons resultats dels atletes Sub14 de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium al control provincial de marques a La Nucia

13-04-2024 El passat dissabte es va celebrar a la pista d'atletisme de La Nucia un control de proves per a la categoria Sub14. Allí es van desplaçar els atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium amb l'objectiu de realitzar noves proves i de millorar les seues marques. De nou, el club va ser el que més participants va aportar a la competició, amb un total de 23, i tots ells van gaudir d'un matí esportiu.

Hi van participar:
Aisha Sidi Aranda en 2.000m marxa (13:30.58) i en salt de llargada (3.20v)
Savelii Bogatov en 1000m (2:58.43) i en 80m (10.31)
Léo Baeza Cardona en 1000m (3:27.66) i en llançament de disc (15.80)
Daniel Reig Such en llançament de disc (21.03) i en salt de llargada (4.18)
Valentín Galleguillo Malano en llançament de disc (15.67) i en salt de llargada (3.62)
Candela Muñoz Rodríguez en llançament de disc (20.64) i en llançament de javelina (18.70)
Inés Reig García en llançament de disc (15.78) i en llançament de javelina (12.39)
Martina Reig Such en llançament de disc (13.02) i en salt d'alçada (1.11)
Joan Carrió Carrió en salt de llargada (4.29) i en llançament de javelina (18.73)
Adrián Lucas Delgado en salt de llargada (3.55) i en 80m (12.65)
Mateo Chacón Perretti en salt de llargada (3.45) i en llançament de javelina (10.70)
Holly Fawle en 1000m (3:58.02) i en 80m (13.00)
Neus Lladosa Ladios en 1000m (4:05.88) i en salt de llargada (3.86)
Edurne Martínez Carchano en llançament de pes (5.69) i en salt d'alçada (1.20)
Omar Lahssini Bouzian en llançament de javelina (19.49) i en 80m (12.12)
Pablo Lianes Cairols en llançament de javelina (9.91) i en 80m (13.17)
Alba Valero Sánchez en salt de llargada (4.51v) i en salt d'alçada (1.26)
Arantxa Devesa Prados en salt de llargada (3.89) i en llançament de javelina (11.52)
Lucía Beteta Marín en salt de llargada (3.54) i en 80m (12.36)
Ariadna Goulart Calvo en 80m (13.35) i en llançament de javelina (11.66)
Eva Maier Elías en 80m (12.35) i en llançament de javelina (17.27)
Helena Gómez Gavilá en 80m (14.42) i en llançament de javelina (11.75)
Paula Llobell Fornés en salt d'alçada (1.11) i en llançament de javelina (15.96)

Control a Petrer

13-04-2024. Dissabte passat els atletes del C.A. Baleària Diànium Marco Garcia Torres i Roc Miftah Marti i Soldevila es van desplaçar a Petrer per a participar en un control de marques. Els dos van estrenar la temporada d'aire lliure, participant en la prova de 2000 m obstacles. Marco va fer un temps de 6:20.8 i Roc 6:42.3.

6 d’abril del 2024

Volta a Peu El Poble Nou de Benitatxell
Pòdiums per a Joan Buigues, Marco García, Ricard Pérez, Maria Devesa, Didac Bañuls i Iris Pons

06-04-2024. La setmana passada va tindre lloc la VII Volta a Peu El Poble Nou de Benitatxell, la 5a cursa del Circuit a peu Marina Alta.

Cal destacar els primers llocs de Joan Buigues i Marco García, els segons de Ricard Pérez i Maria Devesa i els tercers de Didac Bañuls i Iris Pons en les seues categories

En la cursa de 8,4km, del C.A. Baleària Diànium va participar Carlos Lilienthal Guillenque va fer un temps de 33:53 i va quedar 11è sènior masculí.

De l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium en les proves de categories menors hi van participar:
En Cadet Mas 1r Joan Buigues García, 2n Ricard Pérez Miró
En Juvenil Mas 1r Marco García Torres, 3r Didac Bañuls Climent, 5è Iván Gómez Martínez
En Cadet Fem 2a Maria Devesa Buigues, 3a Iris Pons Diego
En Benjamí Fem 2a Ariadna Sojo Pimentel, 4a Vera Llopis Rubio, 6a Sofía Beteta Marín, 8a Laia Vaño Andujar
En Barrufets Fem 4a Ada Llopis Rubio
En Aleví Mas 8è Jaume Buigues Signes
En Infantil Fem 9a Lucía Beteta Marín, 10a Lidia Nila Céspedes Jaro
En Pre-Benjamí Ma 10è Yago Gosalvez Cortés
En Aleví Fem 11a Aroa Suarez Torres

Informació i resultats complets: https://www.somesport.com

24 de març del 2024

Èxit de participació i organització a la 7a jornada de la Lliga Comarcal d'Atletisme a Dénia

24-03-2024 Diumenge passat, el C.A. Baleària Diànium i l'Ajuntament de Dénia van organitzar la 7a jornada de Lliga Comarcal al Poliesportiu Municipal de Dénia. La competició va comptar amb una gran participació d'atletes escolars (benjamins, alevins, infantils i cadets) de la Marina Alta i, naturalment, va haver també una bona participació d'atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium; 79 deniers van gaudir d'un matí esplèndid competint a casa.

Totes les categories van realitzar una carrera de velocitat, el salt de llargada i una prova de mig fons. Els atletes segueixen sumant punts per a la classificació final, que es decidirà el 21 d'abril a Pedreguer en l'última jornada.

Donem les gràcies a tots els voluntaris que van fer possible l'organització i el bon desenvolupament de la jornada.

23 de març del 2024

L' E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium aconsegueix el 3er lloc a l'Autonòmic Sub14 de pista coberta
L'equip femení finalitza 8é.

23-03-2024 El passat dissabte de matí es va disputar al Velòdrom Lluís Puig de València el Campionat Autonòmic sub14 per equips amb la participació dels 8 millors equips de la Comunitat Valenciana en categoria masculina i femenina, entre els quals es trobaven els equips de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium.


En categoria masculina, l'equip de Dénia va aconseguir una excel·lent 3a posició, pujant per tercer any consecutiu al pòdium en aquest campionat. En una competició molt igualada, l'equip de Dénia va passar de la 5a a la 3a posició al guanyar l'última prova de la jornada, el relleu de 4x200 amb una carrera espectacular.

En categoria femenina, es va aconseguir una 8a posició molt competida, ja que l'equip va finalitzar a tan sols 4 punts de les 5es classificades.

Cal destacar les primeres posicions de Savelii Bogatov als 1000m i del relleu 4x200 masculí (Léo Baeza, Daniel Reig, Joan Carrió i Savelii Bogatov), les segones posicions de Candela Muñoz al salt de llargada i de Daniel Reig al salt d'alçada i la tercera posició de Léo Baeza als 60m tanques.

Va ser un matí increïble on els atletes van viure la competició amb molta emoció per l'escenari, el nivell i la igualtat del campionat.

Atleta Marca Punts Prova Punts Marca Atleta
Edurne Martínez Carchano 9.20 2 60m 2 9.48 Adrián Lucas Delgado
Martina Reig Such 1:43.82 1 500m 4 1:30.29 Joan Carrió Carrió
Lucía Beteta Marín 3:49.27 1 1000m 8 3:04.42 Savelii Bogatov
Holly Fawle 8:22.04 2 2000m 1 8:38.27 Pablo Lianes Cairols
Micaela Cenitagoya Kondratenko 10.63 3 60m tanques 6 10.97 Léo Baeza Cardona
Paula Llobell Fornés 1.24 3 Alçada 7 1.43 Daniel Reig Such
Aisha Sidi Aranda 1.60 3 Perxa 4 1.80 Valentín Galleguillo Malano
Candela Muñoz Rodríguez 4.52 7 Llargada 2 3.95 Timofey Prikhodko
Alba Valero Sánchez 9.54 5 Triple Salt 4 8.52 Pau Gómez Ruiz
Sara Hernández Mínguez 7.03 4 Pes 4 7.11 Omar Lahssini Bouzian
Neus Lladosa Ladios 13:08.97 3 2km marxa 4 12:39.98 Mateo Manuel Chacón Perretti
Candela Muñoz Rodríguez
Micaela Cenitagoya Kondratenko
Paula Llobell Fornés
Alba Valero Sánchez
2:02.26 4 4x200 8 1:49.65 Léo Baeza Cardona
Daniel Reig Such
Joan Carrió Carrió
Savelii Bogatov

Control de marques Sub16 a Elda amb marques personals per als atletes de l' E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium

23-03-2024 El passat dissabte es va celebrar a Elda un control de marques per a la categoria Sub16. Fins allí es van desplaçar 6 atletes de l' E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium per buscar millorar les seues marques.

Van participar:
Eddy Martínez Devesa en triple salt (12.40) i llançament de javelina (39.09).
Pau Jagersma González en triple salt (10.38).
Marc Ruiz Cardona en llançament de javelina (27.76).
Yaiza Benítez Barea en triple salt (9.70) i llançament de javelina (18.66).
Marisa Abellán Mulet en llançament de pes (8.11) i llançament de javelina (13.20).
Iris Pons Diego en triple salt (8.64) i 1000m (3:28.94)

22 de març del 2024

L'Escola Municipal d'Atletisme de Dénia, Daniel Barrera, Marco García, Pablo Negre, Damià Puigcerver i Graziella Arnone guardonats a la Gala de l'Esport de Dénia 2024

22-03-2024 El passat divendres va tindre lloc al Centre Social de Dénia la Gala de l'Esport de Dénia 2024. Allí van assistir els esportistes premiats del C.A. Baleària Diànium i de l'E.M.A. de Dénia per recollir els seus guardons pels èxits assolits durant la temporada 2023.

En primer lloc, l'Escola Municipal d'Atletisme va estar reconeguda amb el premi a l'escola amb major progressió i creixement. Van recollir el premi Aina Fornés i Miquel Castillo com a cordinadors de l'Escola.

Després va ser el torn de Daniel Barrera i Marco García amb el premi als esportistes més destacats de les Escoles Municipals de Dénia, gràcies al seu or al Campionat d'Espanya Sub16 de federacions autonòmiques, on van representar a la selecció valenciana.

Per últim, Pablo Negre, Damià Puigcerver i Graziella Arnone van rebre el reconeixement pels seus objectius assolits durant la temporada:

Tots ells es mostren orgullosos pel reconeixement que els ha fet l'Ajuntament de Dénia i satisfets pel gran esforç que han realitzat per aconseguir tan bons resultats.

17 de març del 2024

Pòdiums per a Marco García, Maria Devesa, Joan Buigues, Ricard Pérez, Ariadna Sojo, Dídac Bañuls i Iris Pons a la Volta a peu a Teulada

17-03-2024 El passat diumenge pel matí es va celebrar a Teulada la 4a prova del Circuit a Peu de la Marina Alta. Van participar, del C.A. Baleària Diànium:

Marco García Torres 1er en categoria juvenil
Maria Devesa Buigues 1a en categoria cadet
Joan Buigues García 1er en categoria cadet
Ricard Pérez Miró 2n en categoria cadet
Ariadna Sojo Pimentel 3a en categoria benjamí
Dídac Bañuls Climent 3er en categoria juvenil
Iris Pons Diego 3a en categoria cadet
Holly Fawle 7a en categoria infantil
Jaume Buigues 8é en categoria aleví
Sofía Beteta Marín 10a en categoria benjamí
Quim Pérez Pérez 12é en categoria pre-benjamí
Lidia Céspedes Jaro 14a en categoria infantil
Lucía Beteta Marín 15a en categoria infantil
Carlos Lilienthal Guillén 16é en categoria Sènior
Claudia Arlandis Pérez 19a en categoria benjamí

Pau Jagersma 7é d'Espanya en llançament de javelina i 10é en martell en categoria Sub16

16/17-03-2024 El passat cap de setmana es va disputar a Lleó el Campionat d'Espanya de llançaments llargs de categories menors amb la participació de l'atleta de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium Pau Jagersma González. Pau va aconseguir classificar-se en les proves de llançament de javelina i llançament de martell en categoria Sub16, on només es classificaven els 12 millors atletes d'Espanya.

El dissabte de vesprada Pau va aconseguir un excel·lent 7é lloc a la prova de javelina, gràcies a un gran llançament de 49,60m, el que suposa una nova marca personal per a ell. El diumenge pel matí en la prova de martell va finalitzar en una molt bona 10a posició, amb una marca de 39.73.

L'atleta de Dénia va estar acompanyat durant la competició per la seua entrenadora Aina Fornés. Ambdós valoren molt positivament el campionat i esperen seguir millorant per aconseguir els propers objectius de la temporada.

16 de març del 2024

Control de marques Torrevella per als atletes Sub16 i Sub12 de l'E.M.A de Dénia - C.A. Baleària Diànium

16-03-2024 Dissabte passat va tindre lloc a Torrevella un control de proves de les categories Sub12 i Sub16. Allí es van desplaçar 20 atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium amb l'objectiu de millorar les seues marques i participar en noves proves.

Va ser un matí molt complet on els atletes van gaudir de la competició i del companyerisme.

Hi van participar en categoria Sub16:
Eddy Martínez Devesa en 100m (12.47) i en 300m tanques (47.98)
Héctor Barbazán Roca en 100m (13.34) i en 300m tanques (48.65)
Iván Delgado Serer en 100m (13.53) i en 300m tanques (48.19)
Izan Monserrat Fernández en 100m (13.67) i en 300m tanques (50.02)
Iván Tornero Ortolà en 100m (14.10) i en 300m tanques (52.77)
Javier Cardós Olivera en 100m (15.04) i en 300m tanques (55.09)
Andreu Riera Valero en 100m (13.42) i en 100m tanques (15.62)
Joan Buigues García en 1500m obstacles (4:49.51)
Ricard Pérez Miró en 1500m obstacles (5:19.62) i en llançament de martell (20.41)
Amaia García de la Reina Pozuelo en 100m (15.70) i en 1500m obstacles (7:14.24)
Carla Gomis Fornés en 100m (17.59) i en llançament de martell (22.02)
Iris Pons Diego en 100m (14.54) i en 300m tanques (52.51)
Lucía García Castrillo en 100m (14.94) i en llançament de martell (21.36)
Maria Devesa Buigues en 100m (13.24) i en 1500m obstacles (6:12.39)
Yaiza Benítez Barea en 300m tanques (51.52) i en llançament de martell (24.43)

Hi van participar en categoria Sub12:
Jindra Pospisil en 2000m (7:24.35) i en llançament de javelina (15.29)
Pablo Lluch Morera en llançament de pes (7.42) i en llançament de javelina (13.11)
Anaís Patricio Denia en 60m (9.43) i en llançament de javelina (9.21)
Almendra Berardo en llançament de pes (5.91) i en llançament de javelina (14.47)
Inés Viso León en llançament de pes (4.10) i en llançament de javelina (7.47)

10 de març del 2024

Volta Popular Gata
Pòdiums per a Vicent Agulles, Maria Devesa, Joan Buigues, Ricard Pérez, Ariadna Sojo, Didac Bañuls i Iris Pons

10-03-2024. Diumenge passat va tindre lloc a Gata, la XV Volta Popular, la 3a cursa del Circuit a peu Marina Alta.

Cal destacar els primers llocs de Vicent Agulles, Maria Devesa i Joan Buigues, els segons de Ricard Pérez, Ariadna Sojo i Didac Bañuls i el tercer d'Iris Pons en les seues categories

En la cursa de 9,6km, del C.A. Baleària Diànium va participar Carlos Lilienthal Guillen, que va fer un temps de 37:29 i va quedar 13è sènior.

De l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium en les proves de categories menors hi van participar:
En Barrufets Mas 1r Vicent Agulles Carrió
En Cadet Fem 1a Maria Devesa Buigues i 3a Iris Pons Diego
En Cadet Mas 1r Joan Buigues García i 2n Ricard Pérez Miró
En Benjamí Fem 2a Ariadna Sojo Pimentel, 5a Olivia Berardo, 6a Nina Zhila , 10a Sofía Beteta Marín, 12a Laia Vaño Andujar, 18a Vera Llopis Rubio, 22a Alexia Fornali Ronda, 24a Candela Lozano Santiago i 26a Claudia Arlandis Pérez
En Juvenil Mas 2n Didac Bañuls Climent i 10è Iván Gómez Martínez
En Aleví Mas 10è Jaume Buigues Signes
En Pre-Benjamí Ma 11è Quim Pérez Pérez, 14è Álex García Martí i 23è Neizan Barato Bonilla
En Aleví Fem 14a Almendra Berardo i 17a Aroa Suarez Torres
En Infantil Fem 14a Lucía Beteta Marín i 15a Lidia Nila Céspedes Jaro

Informació i resultats complets: https://www.somesport.com

9 de març del 2024

Campionat Autonòmic Sub14 Individual
Pòdiums per a Savelii Bogatov i Daniel Reig

09-03-2024. El passat dissabte es va disputar al velòdrom Lluís Puig de València el Campionat Autonòmic Sub14 individual, amb la classificació i participació de 9 atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium. Cal destacar els pòdiums de Savelii Bogatov amb un or en 500m llisos i una plata en salt de llargada i Daniel Reig amb dos bronzes en triple salt i 500m llisos. A més, es van aconseguir molts llocs de finalista, en una competició de molt de nivell, on només es classifiquen els 12 millors atletes de la Comunitat en les proves de concursos (llançament de pes i bots) i els 24 millors atletes en les proves de carreres. Els atletes deniers van disfrutar del campionat, alguns d'ells participant per primera vegada en la pista coberta de València.

Hi van participar:
Savelii Bogatov campió autonòmic en 500m (1:16.64) i subcampió autonòmic en salt de llargada (5.13)
Daniel Reig Such 3er en triple salt (9.89) i 3er en 500m (1:21.06)
Joan Carrió Carrió 6é en triple salt (9.45) i 19é en 1000m (3:27.69)
Alba Valero Sánchez 7a en triple salt (9.52) i 8a en 60m tanques (10.41 a la semifinal)
Léo Baeza Cardona 7é en 60m tanques (11.31 a la semifinal) i 16é en 2000m (7:28.90)
Micaela Cenitagoya Kondratenko 7a en 60m tanques (10.85 a la semifinal)
Candela Muñoz Rodríguez 9a en salt de llargada (4.41) i 14a en 60m (8.62)
Lucía Beteta Marín 12a en llançament de pes (6.51)
Aisha Sidi Aranda 23a en 2000m (8:42.68)

3 de març del 2024

Cursa popular Calp. Pòdiums per a Maria Devesa, Joan Buigues, Marco García i Ariadna Sojo

03-03-2024. Diumenge passat va tindre lloc a Calp la Cursa Popular, 2a cursa puntuable per al Circuit a peu Marina Alta 2024.

Cal destacar els primers llocs de Maria Devesa, Joan Buigues i Marco García i el segon d'Ariadna Sojo en les seues categories

En la cursa de 9,2km, del C.A. Baleària Diànium va participar Carlos Lilienthal Guillen, que va fer un temps de 36:13 i va quedar 12è sènior.

De l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium en les proves de categories menors hi van participar:
En Cadet Fem 1a Maria Devesa Buigues i 4a Iris Pons Diego
En Cadet Mas 1r Joan Buigues García
En Juvenil Mas 1r Marco García Torres
En Benjamí Fem 2a Ariadna Sojo Pimentel, 5a Olivia Berardo, 9a Vera Llopis Rubio, 10a Sofía Beteta Marín, 11a Laia Vaño Andujar i 26a Valeria Estela Caselles
En Barrufets Fem 4a Ada Llopis Rubio
En Pre-Benjamí Ma 5è Quim Pérez Pérez, 11è Álex García Martí i 13è Neizan Barato Bonilla
En Aleví Mas 9è Bruno Cambra Femenia, 12è Jaume Buigues Signes i 14è Diego Estela Caselles
En Infantil Fem 9a Lucía Beteta Marín i 10a Holly Fawle
En Aleví Fem 10a Corinna Ruhmann Ripardo
En Pre-Benjamí Fe 13a Alejandra Gray

Informació i resultats complets: https://www.somesport.com

25 de febrer del 2024

Campionat d'Espanya Sub18 de Pista Coberta a Sabadell
Daniel Barrera semifinalista als 60m llisos

24/25-02-2024 El passat cap de setmana es va disputar a la pista coberta de Sabadell el Campionat d'Espanya sub18 amb la participació de Daniel Barrera Sala en els 60m llisos. L'atleta del C.A. Baleària Diànium es va desplaçar junt amb el seu entrenador Miquel Castillo i va aconseguir una meritòria 24a posició.

En l'eliminatòria disputada el dissabte de vesprada va aconseguir igualar la seua marca personal i es va classificar per a les semifinals del dia següent. El diumenge va finalitzar en el lloc 24 del total de les semifinals.

Un bon campionat per a Daniel, que en els seus 5 campionats d'Espanya individuals disputats, sempre ha aconseguit arribar a semifinals. A més, cal destacar que és un atleta de primer any a la categoria.

Volta a peu a Xàbia
Marta Pérez 2a absoluta
Pòdiums també per a Sofia Martínez, Marco García, Joan Buigues, Maria Devesa i Ricard Pérez en les seues categories

25-02-2024 Diumenge passat va tindre lloc a Xàbia la primera prova del CIrcuit a peu de la Marina Alta 2024. Com a novetat d'enguany, la prova absoluta de 10km ha estat homologada per la Real Federació Espanyola d'Atletisme.

Cal destacar el 2n lloc de Marta Pérez en la general amb un gran temps de 37:01 i el 1er lloc de Sofía Martínez en categoria Sub23 en el seu debut en la distància (42:56). També els primers llocs de Marco García i Joan Buigues en les seues categories i els pòdiums de Maria Devesa i Ricard Pérez.

Del C.A. Baleària Diànium van participar en la prova de 10km:
Marta Pérez Sapena 1a senior (37:02)
Sofía Martínez Bertomeu 1a Sub23 (42:56)
Carlos Lilienthal Guillén 27é senior (39:09)

De l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium en les proves de categories menors hi van participar:
En cadet femení 2a Maria Devesa Buigues i 4a Iris Pons Diego
En cadet masculí 1er Joan Buigues García i 2n Ricard Pérez Miró
En juvenil masculí 1er Marco García Torres, 4t Dídac Bañuls Climent i 7é Iván Gómez Martínez
En benjamí femení 4a Ariadna Sojo Pimentel, 5a Olivia Berardo, 6a Nina Zhila, 10a Alexia Fornali, 11a Sofía Beteta Marín, 12a Vera Llopis Rubi, 20a Laia Vañó Andujar i 29a Claudia Arlandis
En aleví masculí 8é Bruno Cambra Femenía, 12é Jaume Buigues Signes i 29é Diego Estela Caselles
En aleví femení 8a Vera Zhila, 17a Aroa Suárez Torres i 19a Almendra Berardo
En barrufets femení 9a Ada Llopis Rubio
En infantil femení 14a Lidia Nila Céspedes Jaro i 15a Lucía Beteta Marín
En pre-benjamí femení 14a Gisela Camarasa Arnone i 24a Elisa Ruiz Caklova
En pre-benjamí masculí 36é Álex García Martí i 41é Neizan Barato Bonilla

Informació i resultats complets: https://www.somesport.com

24 de febrer del 2024

Campionat Autonòmic Sub20 de Pista Coberta
Sofía Martínez subcampiona autonòmic als 1500m

24-02-2024 El passat dissabte es va celebrar al Palau-Velòdrom Lluís Puig de València el Campionat Autonòmic Sub20 amb la participació de 4 atletes del C.A. Baleària Diànium. És de destacar la medalla de plata aconseguida per Sofía Martínez Bertomeu als 1500m, amb marca personal inclosa.


Hi van participar:
Sofía Martínez Bertomeu subcampiona autonòmica en 1500m (5:06.98).
Héctor Larrosa Martínez 5é en salt amb perxa (3.50), a només 5cm de la seua marca personal.
Eric Nieto Pérez 7é en salt amb perxa (3.00) i 9é en 60m tanques (9.01) millorant la seua marca.
Carlos González Durán 4t en 800m (2:04.80) i 9é en 1500m (4:31.35).

Campionat Provincial Sub12 de proves combinades i de llançaments llargs a Elda
Pòdiums per a Jindra Pospisil, Almendra Berardo i Aroa Suárez

24-02-2024 Dissabte passat va tindre lloc a Elda el Campionat Provincial de proves combinades i el Campionat Provincial de llançaments llargs en categoria Sub12. Allí es van desplaçar 9 atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

En una vesprada de fred i vent, els nostres atletes més joves van competir de meravella i van aconseguir molt bones marques. A més, van participar per primera vegada en algunes de les especialitats. Cal destacar els pòdiums aconseguits per Jindra Pospisil, Almendra Berardo i Aroa Suárez i els quarts llocs aconseguits per Corinna Ruhmann i Jonáš Cimoradsky.

En el Campionat Provincial de Proves Combinades hi van participar:
SUB12 MASCULÍ 60m Llargada Pes Punts Lloc
Jindra Pospisil 9.65 3.68 7.25 654 3
Jonáš Cimoradsky 10.54 2.69 6.38 357 15
Pablo Lluch Morera 11.14 2.45 6.34 291 18

SUB12 FEMENÍ 60m Llargada Pes Punts Lloc
Corinna Ruhmann Ripardo 9.16 3.51 4.58 870 4
Aroa Suárez Torres 9.76 3.36 5.69 805 8
Anaís Patricio Denia 9.28 2.59 4.70 698 10
Almendra Berardo 10.50 2.99 5.82 638 13
Vera Zhila 10.93 2.45 3.81 384 32

En el Campionat Provincial de Llançaments llargs, es va suspendre la prova de llançament de javelina degut al vent, i els nostres atletes van participar en la prova de llançament de martell aconseguint els següents resultats:
Almendra Berardo subcampiona provincial en llançament de martell (16.20)
Aroa Suárez Torres 3a en llançament de martell (14.28)
Jonáš Cimoradsky 4t en llançament de martell (15.00)
Corinna Ruhmann Ripardo 4a en llançament de martell (13.89)
Jindra Pospisil 7é en llançament de martell (13.81)
Inés Viso León 7a en llançament de martell (9.93)

17 de febrer del 2024

Campionat Autonòmic de llançaments llargs Sub18 i Sub20 a Castelló
4 pòdiums per a les atletes del C.A. Baleària Diànium amb triplet a la javelina Sub18

17-02-2024 El passat dissabte es va disputar a Castelló el Campionat Autonòmic de llançaments llargs Sub18 i Sub20, on s'havien classificat 7 atletes del C.A. Baleària Diànium. Van aconseguir un total de 4 pòdiums, destacant el triplet del llançament de javelina sub18 femení. Aitana Bertomeu, Katerina Moreno i Carolina Crespo van ocupar els tres primers llocs en la javelina Sub18 i Nayra Turvey la 2a posició en el llançament de disc Sub20.


Hi van participar:
Aitana Bertomeu Ferrer campiona autonòmica en llançament de javelina (28.90) Sub18
Katerina Moreno Dokiyenko subcampiona autonòmica en llançament de javelina (25.43) Sub18
Nayra Turvey Aparicio subcampiona autonòmica en llançament de disc (24.86) Sub20
Carolina Crespo ElMkachet 3a en llançament de javelina (23.41) i 6a en llançament de martell (27.99) Sub18
Magdalena Antón Fichtl 4a en llançament de martell (34.00) Sub18
Elena Stadnichuk Melnyk 5a en llançament de martell (31.81) i 7a en llançament de disc (18.38) Sub18
Ruth Almero Mut 5a en llançament de javelina (20.52) i 9a en llançament de disc (14.04) Sub18

Campionat Autonomic individual Sub16 de Pista Coberta
Mínima per al Campionat d'Espanya Sub16 per a Maria Devesa als 600m llisos
Podiums per a Pau Jagersma i Maria Devesa

17-02-2024 El passat dissabte es va disputar al Palau-Velòdrom Lluís Puig de València el Campionat Autonòmic individual Sub16 de pista coberta. El campionat, amb un format classificatori molt exigent, va comptar amb un total de 17 atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium. Aquests van aconseguir 2 pòdiums i moltes marques personals.


Destaca la mínima per al Campionat d'Espanya Sub16 de Maria Devesa Buigues als 600m, amb una marca d'1:39.74.

Hi van participar:

Pau Jagersma González campió autonòmic al llançament de pes (13.07) i 5é al salt amb perxa (3.20).
Maria Devesa Buigues subcampiona autonòmica en 600m (1:39.74) i 8á en 300m (44.58)
Joan Buigues García 4t en 1000m (2:46.01).
Eddy Martínez Devesa 5é al salt d'alçada (1.66) i 5é al llançament de pes (11.56).
Ricard Pérez Miró 9é en 3000m (10:31.33).
Andreu Riera Valero 7é en triple salt (11.36) i 10é en 60m tanques (9.38).
Marisa Abellán Mulet 8a en llançament de pes (8.62).
Jordi Alexis Velasquez Rafet 10é al salt d'alçada (1.54).
Daniil Krasnoborov 10é en 3km marxa (20:55.09).
Yaiza Benítez Barea 11a en 60m tanques (10.19) i 12a en salt de llargada (4.58).
Marc Ruiz Cardona 12é en 600m (1:40.04) i 23é en 60m tanques (10.67).
Iris Pons Diego 14a en 600m (1:49.67).
Iván Delgado Serer 17é en 60m tanques (10.01).
Maria Cuello Ferrando 19a en 60m tanques (10.91)
Amaia García de la Reina Pozuelo 19a en 3000m (13:44.30)
Héctor Barbazán Roca 22é en 60m tanques (10.60)
Neus Ivars Aparicio 22a en 3000m (13:59.72)

Campionat Autonòmic de veterans de pista coberta
Juanra Pous campió autonòmic i Lili Riva subcampiona

17-02-2024 El passat dissabte es va celebrar al Palau-Velòdrom Lluís Puig de València el Campionat Autonòmic Màster, amb la participació de dos atletes del C.A. Baleària Diànium.

Juanra Pous es va proclamar campió autonòmic en la prova de 800m amb una marca de 1:59.69 després d'una cursa molt igualada i Lili Riva va ser subcampiona autonòmica al salt d'alçada amb una marca d'1.25.

Campionat Provincial individual Sub14
10 pòdiums per als atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium: Savelii Bogatov, Daniel Reig, Alba Valero, Léo Baeza, Aroa Suárez, Candela Muñoz, Joan Carrió i Lucía Beteta

17-02-2024 Dissabte passat va tindre lloc a l'estadi d'atletisme de La Nucia el Campionat Provincial individual Sub14. Allí mateix, també va tindre lloc el Campionat Provincial Individual Sub12 de salt amb perxa. Els atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium van destacar amb 25 participants i 10 pòdiums.

Hi van participar:
Savelii Bogatov campió provincial en 500m (1:13.84) i campió provincial en salt de llargada (5.27)
Daniel Reig Such campió provincial en triple salt (9.78) i campió provincial en 2km marxa (11:30.26)
Alba Valero Sánchez campiona provincial en triple salt (9.74) i 6a en salt amb perxa (1.65)
Léo Baeza Cardona campió provincial en 60m tanques (11.08) i 7é en 2000m (7:22.15)
Aroa Suárez Torres campiona provincial en salt amb perxa Sub12 (1.65)
Candela Muñoz Rodríguez subcampiona provincial en salt de llargada (4.26) i 4a en llançament de pes (6.90)
Joan Carrió Carrió 3er en 1000m (3:23.19) i 4t en triple salt (9.21)
Lucía Beteta Marín 3a en llançament de pes (7.23) i 23a en 60m (9.39)
Micaela Cenitagoya Kondratenko 5a en salt d'alçada (1.25) i 6a en 60m tanques (11.36)
Eva Maier Elías 5a en salt amb perxa (1.65) i 9a en 60m (8.87)
Pau Gómez Ruiz 6é en triple salt (7.87) i 27é en 60m (9.59)
Neus Lladosa Ladios 7a en 2km marxa (13:19.88) i 8a en salt de llargada (3.81)
Mateo Manuel Chacón Perretti 7é en triple salt (7.84) i 12é en 2000m (9:00.21)
Omar Lahssini Bouzian 7é en llançament de pes (7.38) i 14é en 500m (1:40.71)
Edurne Martínez Carchano 7a en salt d'alçada (1.18) i 16a en 60m (9.06)
Aisha Sidi Aranda 7a en salt amb perxa (1.65)
Paula Llobell Fornés 10a en triple salt (8.25) i 21a en 60m tanques (13.60)
Helena Gómez Gavilá 10a en 2km marxa (15:5874) i 21a en salt de llargada (3.23) 
Martina Reig Such 10a en salt d'alçada (1.11) i 28a en 500m (1:45.24)
Inés Reig García 12a en llançament de pes (5.54) i 29a en 60m (9.47)
Arantxa Devesa Prados 12a en triple salt (8.12)
Adrián Lucas Delgado 22é en salt de llargada (3.25) i 28é en 60m (9.76)
Ariadna Goulart Calvo 25a en salt de llargada i 33a en 60m (9.60) 
Holly Fawle 26a en 500m (1:44.23) i 32a en 60m (9.59)
Elena García Morgado 28a en salt de llargada (2.51) i 48a en 60m (10.37) 

16 de febrer del 2024

Assemblea general anual 2024

16-02-2024. Divendres passat, el C.A. Baleària Diànium va celebrar la seua assemblea general anual en la Casa de la Paraula, en Baleària Port.

L'assemblea va començar amb l'aprovació dels comptes del 2023 i el pressupost del 2024. Els comptes del 2023 van acabar amb unes despeses de 140200€. Els pressupostos per al 2024 representen un lleuger augment respecte a l'any anterior, amb uns ingressos i despeses de 148560€.

Després, es va presentar l'informe esportiu de la temporada 2023, que mostra la continuïtat en l'augment que hi ha hagut en els últims anys, en el nombre d'atletes, de grups d'entrenaments, de participacions en competicions i bons resultats individuals i, sobretot, d'equips, en concret en participacions d'equips en campionats d'Espanya. En el projecte esportiu per a la temporada 2024, es van presentar els objectius, en la línia del que ja s'està fent i considerant, encara, un augment en les participacions a tots els nivells, també en campionats d'Espanya, tant individuals som, sobretot, en equips.

A continuació es va aprovar el reglament i les quotes per a 2024, que ja està publicat en la web del club.

10 de febrer del 2024

Jornada de la lliga comarcal a Benissa

10-02-2024. Dissabte passat va tindre lloc a Benissa la 5a prova de la lliga comarcal escolar d'atletisme. En aquest cas va ser un cross.

Destaquem els tercers llocs aconseguits per Ariadna Soho en benjamí femení i Mateo Ginés en aleví masculí.

Campionat Autonòmic de 5000m
Emi López campiona

10-02-2024 El passat dissabte es va celebrar a Castelló el Campionat Autonòmic de 5000m absolut on va participar l'atleta del C.A. Baleària Diànium Emi López Abad. Amb un temps de 20:52.02 Emi es va proclamar campiona autonòmica de la distància.


Campionat Provincial Individual Sub12 a Elda
Pòdiums per a Aroa Suárez, Jindra Pospisil, Corinna Ruhmann i Almendra Berardo

10-02-2024 Dissabte passat va tindre lloc a la pista d'Elda el campionat provincial sub12 amb la participació de 8 atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium, que van obtindre 5 pòdiums i molt bons resultats.


Aroa Suárez Torres campiona en llançament de pes (6.15) i 9a en salt de llargada (3.05)
Jindra Pospisil subcampió en 1000m (3:29.87) i subcampió en salt d'alçada (1.19)
Corinna Ruhmann Ripardo subcampiona en 60m (9.39) i 5a en salt de llargada (3.38)
Almendra Berardo subcampiona en salt d'alçada (1.05) i 5a en llançament de pes (5.47)
Pablo Lluch Morera 6é en llançament de pes (6.49) i 33é en 60m (11.64)
Joan Baessa Palú 8é en llançament de pes (5.82) i 32é en 60m (11.37)
Jonáš Cimoradsky 10é en salt d'alçada (1.00) i 17é en salt de llargada (2.90)
Vera Zhila 10a en 500m (1:56.09) i 13a en 60m tanques (14.60)

Campionat Autonòmic per equips Sub16
Els xics aconsegueixen un excel·lent 3r lloc autonòmic només darrere dels equips de Castelló i de València

10-02-2024 Aquest passat dissabte va tindre lloc al Palau Velòdrom Lluís Puig de València el Campionat Autonòmic per equips sub16. L'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium va participar en la categoria masculina amb un excel·lent tercer lloc. Amb un equip molt complet, els atletes deniers van estar lluitant durant tota la jornada per les primeres posicions amb els equips de Castelló i València, finalitzant molt a prop de la segona posició.

Va ser una jornada molt emocionant i els atletes de E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium tornen amb moltes marques personals i bones sensacions. Cal destacar les victòries en les proves de llançament de pes de Pau Jagersma González (12.70) i en els 1000m de Joan Buigues García (2:48.19).

Van participar:
Prova Punts Marca Atleta
60m 5 8.55 Carlos Ferrer Molina
300m 5 43.80 Izan Monserrat Fernández
600m 6 1:36.89 Marc Ruiz Cardona
1000m 9 2:48.19 Joan Buigues García
3000m 7 10:42.35 Ricard Pérez Miró
60m tanques 4 10.72 Héctor Barbazán Roca
3km marxa 5 21:30.17 Daniil Krasnoborov
Alçada 7 1.67 Jordi Alexis Velasquez Rafet
Perxa 6 2.50 Iván Delgado Serer
Llargada 8 5.84 Eddy Martínez Devesa
Triple Salt 8 11.51 Andreu Riera Valero
Pes 9 12.70 Pau Jagersma González
4x300 4 2:54.08 Héctor Barbazán Roca
Iván Delgado Serer
Eddy Martínez Devesa
Izan Monserrat Fernández

Campionat autonòmic individual sub18
Classificats 15 atletes del C.A. Diànium

10-02-2024 El passat dissabte de vesprada es va disputar al Palau Velòdrom Lluís Puig el Campionat Autonòmic Sub18 de pista coberta. El C.A. Baleària Diànium va estar representat per 15 atletes, que van competir a molt bon nivell i van estar molt a prop del pòdium. És una participació molt important perquè mai el C.A. Baleària Diànium havia pogut classificar tants atletes per a aquest campionat.


Van participar:
Daniel Barrera Sala 4t en 60m (7.21) i 5é en 200m (23.68)
Marco García Torres 4t en 1500m (4:17.12)
María Berruti León 5a en 60m tanques (9.39) i 9a en 400m (1:02.18)
Aitana Bertomeu Ferrer 5a en llançament de pes (9.88) i 9a en 60m tanques (9.70)
Iván Gómez Martínez 5é en triple salt (13.06)
Saúl Delgado Serer 6é en llançament de pes (12.25)
Carolina Crespo El Mkachet 6a en salt amb perxa (2.21)
Katerina Moreno Dokiyenko 7a en llançament de pes (9.66) 15a en 60m tanques (10.36)
Roc Miftah Martí i Soldevila 8é en 800m (2:05.42)
Alberto Berruti León 9é en triple salt (10.83) i 15é en 60m tanques (9.65)
Pedro Mezquida Plaza 9é en 60m (7.40) i va participar en 60m tanques
Dídac Bañuls Climent 9é en 800m (2:05.62) 
Ruth Almero Mut 5a en 200m (27.66) i 17a en 60m (8.45)
Clara Ghiglino Molina 12a en 200m (28.56) i 23a en 60m (8.63)
Érika Miralles Cots 7a en 60m tanques (9.65) i 9a en 200m (28.32)

Campionat provincial per equips Sub14
Els xics subcampions i les xiques terceres

10-02-2024 El matí de dissabte passat va tindre lloc a la pista d'atletisme de Petrer el Campionat Provincial per Equips Sub14 on l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium va presentar equip tant en xics com en xiques que van aconseguir uns resultats excel·lents: l'equip masculí es van proclamar subcampions provincials i les xiques terceres provincials.

 

Hi va haver una gran participació d'equips, amb 16 clubs participant en categoría masculina i femenina, però els atletes de l'E.M.A de Dénia - C.A. Baleària Diànium van realitzar un gran paper, aconseguint estar de nou en el pòdium en ambdós casos. Els equips van estar formats per:

Atleta Marca Punts Prova Punts Marca Atleta
Candela Muñoz Rodríguez
Edurne Martínez Carchano
8.80
9.05
12 60m 4 9.58
9.75
Pau Gómez Ruiz
Pablo Lianes Cairols
Alba Valero Sánchez
Martina Reig Such
1:37.71
1:40.89
11 500m 16 1:18.81
1:46.66
Savelii Bogatov
Pablo Lianes Cairols
Lucía Beteta Marín
Ariadna Goulart Calvo
4:00.71
-
7 1000m 14 3:20.54
3:58.71
Daniel Reig Such
Omar Lahssini Bouzian
Aisha Sidi Aranda 8:45.51 10 2000m 11 7:44.32 Léo Baeza Cardona
Micaela Cenitagoya Kondratenko
Arantxa Devesa Prados
11.42
15.94
12 60t 15 11.26 Léo Baeza Cardona
Neus Lladosa Ladios 13:52.64 8 2km marxa 13 13:40.80 Mateo Manuel Chacón Perretti
Paula Llobell Fornés 1.25 10.5 Alçada 16 1.35 Daniel Reig Such
Eva Maier Elías 1.70 14 Perxa 12 1.40 Valentín Galleguillo Malano
Candela Muñoz Rodríguez 4.52 14 Llargada 16 5.26 Savelii Bogatov
Alba Valero Sánchez 9.39 12 Triple Salt 4 7.71 Pau Gómez Ruiz
Lucía Beteta Marín 6.54 12 Pes 10 6.92 Omar Lahssini Bouzian
Eva Maier Elías
Micaela Cenitagoya Kondratenko
Candela Muñoz Rodríguez
Alba Valero Sánchez
2:06.27 12 4x200 16 1:59.99 Léo Baeza Cardona
Mateo Manuel Chacón Perretti
Daniel Reig Such
Savelii Bogatov


Fotos: https://photos.app.goo.gl/aepAzSu299hMgy7E6

Resultats: https://www.facv.es/upload/2024/resultados/pdf/acta_A010_3m5G5Ra2.pdf