29 de maig de 2022

Andreu Riera en el Campionat d'Espanya Sub14

28/29-05-2022 El cap de setmana passat es va disputar a Torrevella el Campionat d'Espanya Sub14, on va participar l'atleta de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium Andreu Riera Valero, acompanyat de la seua entrenadora Aina Fornés

Aquest campionat es basa en una sèrie de triatlons, que combinen 3 especialitats de l'atletisme. En concret, Andreu es va classificar en el triatló C juntament amb altres 35 xiquets d'arreu del país. Les proves a realitzar en aquest triatló són 80m tanques, salt de llargada i salt d'alçada. 

Dissabte de matí van tindre lloc els 80m tanques, on Andreu va aconseguir un molt bon registre de 14.11, el que suposa marca personal. Dissabte de vesprada Andreu va realitzar la prova de salt de llargada, on va obtindre un millor salt de 4.86, que també suposa marca personal per a ell. I diumenge en el salt d'alçada Andreu va superar el llistó en 1.33. 

En el conjunt de les tres proves, l'atleta de l'E.M.A de Dénia - C.A. Baleària Diànium va aconseguir un total de 1034 punts, aconseguint així una excel·lent 19a posició en el triatló C d'un total de 36 participants. Andreu va gaudir molt de l'experiència en la seua primera participació en un Campionat d'Espanya. 

Campionat autonòmic màster AL
José Lozano tercer en 200m

29-05-2022. Diumenge passat va tindre lloc a Gandia el campionat autonòmic màster a l'aire lliure. Del C.A. Baleària Diànium va participar José Lozano Moya en la categoria M-50.

José va prendre part en les proves de 100m i 200m. En 200m va quedar 3r autonòmic M-50 amb un temps de 28.46. En 100m va quedar 4t amb 13.55

28 de maig de 2022

Campionat Autonòmic Sub18 a Castelló
Pòdiums per a Damià Puigcerver, Ivy Van Baal i Carlos González

28-05-2022 Dissabte passat va tindre lloc a la pista d'atletisme de les instal·lacions esportives Gaetà Huguet de Castelló el Campionat Autònomic Sub18 d'Aire lliure, on es van classificar 13 atletes del C.A. Baleària Diànium. Cal destacar el primer i segon lloc aconseguit per Damià en les proves de 100mll i 200mll respectivament i els tercers llocs de Ivy en salt d'alçada i de Carlos en els 400m tanques. A més, els atletes del C.A. Baleària Diànium van aconseguir 4 quarts llocs i un total d'11 marques personals. 

Hi van participar: 
Damià Puigcerver Llorens campió en 100m (10.87) i subcampió en 200m (22.27)
Ivy Van Baal 3a al salt d’alçada (1.53) 4a als 100m tanques (15.70)
Carlos González Durán 3er en 400m tanques (59.21)
Pablo Negre Smedema 4t en salt de llargada (6.43) i 8é en 400m (55.49)
Sofia Martínez Bertomeu 4a en 1500m (5:11.28)
Marc Zaragoza García 4t en llançament de martell (38.55) i 5é en llançament de disc (41.70)
Óscar Buigues Dalmau 5é en 2000m obstacles (6:45.41)
Roberto Benlloch Bueno 5é en llançament de martell (37.04) i 10é en llançament de disc (24.59)
Alex Collado Sáenz de Jubera 6é en llançament de martell (29.53)
Guillermo Santos Juanes Zafra 7é en 2000m obstacles (7:10.86)
Guillermo Fornés García 7é en llançament de javelina (32.21)
Héctor Larrosa Martínez 8é en salt amb perxa (3.00)
Marc Miralles Pedrós 8é en triple salt (11.42) i 17é en 100m (12.64)

Control Sub12 a Sueca

28-05-2022 Diumenge passat va tindre lloc a Sueca un control on van participar 3 atletes alevins de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

Leo Baeza Cardona va fer 9.77 en 60m llisos i 1.10 en salt d'alçada
Valentin Galleguillo Malano va fer 12.50 en 60 m tanques i 10.41 en llançament de javelina
Evangelina Ippolitova va fer 8:24.94 en 2000m llisos i 1.36 en salt d'alçada

Cursa popular Ondara
Pòdiums per a Jindrich Pospisil i Roc Marti Soldevila

28-05-2022. Dissabte passat va tindre lloc a Ondara la penúltima cursa del Circuit a peu Marina Alta.

De l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium, en les curses menors, van participar:
En benjamí mas 1r Jindrich Pospisil.
En cadet mas 1r Roc Marti Soldevila, 4t Manel Ortiz Fontana i 6è Henry David Villafuerte.
En infantil fem 4a Marina Bermejo García.
En benjamí fem 7a Aroa Suárez Torres.

22 de maig de 2022

Control de proves combinades Sub18
Damià Puigcerver mínima en 100m llisos i en Decatló per al Campionat d'Espanya Sub18

21/22-05-2022. Aquest cap de setmana, 4 atletes del C.A: Baleària Diànium, de la categoria sub 18, s'han desplaçat a Castelló per a participar en un control de proves combinades. Damià Puigcerver, que va quedar 2n en l'encontre, va aconseguir la mínima per al campionat d'Espanya sub 18 en dos proves: en els 100m llisos i en el conjunt de la combinada.

Aquests són els resultats dels nostres atletes:
Decatló sub 18 100m Llargada Pes Alçada 400m 110m tanques Disc Perxa Javelina 1500m Punts Lloc
Damia Puigcerver Llorens 10.93 6.10 11.46 1.63 51.06 15.68 36.23 3.40 27.29 4:50.83 6001 2
Eric Nieto Perez 12.15 5.42 7.99 1.54 56.39 18.09 15.51 2.60 17.25 5:24.07 3939 8
Pablo Blázquez Durbá 12.20 5.02 8.69 1.48 59.83 17.40 21.90 2.40 24.77 5:40.55 3884 9

Heptatló Sub18 100m tanques Alçada Pes 200m Llargada Javelina 800m Punts Lloc
Ivy Sofia Van Baal 16.09 1.53 8.09 27.79 4.47 20.19 2:44.23 3648 7

Control a Gandia

22-05-2022. Diumenge passat, en un control en Gandia van participar 9 atletes del C.A. Baleària Diànium.

Pau Flores Jaen 12.64 en 100m
Pau Moncho Garcia 58.05 en 400m
Carlos Gonzalez Duran 6:51.60 en 2000m obstacles
Oscar Buigues Dalmau 7:07.51 en 2000m obstacles
Guillermo Santos Juanes Zafra 7:37.35 en 2000m obstacles
Marta Morell Gavila 12.63 en 100m
Katerina Moreno Dokiyenko 14.18 en 100m i 18.61 en 100m tanques
Carolina Crespo El Mkachet 14.85 en 100m i 18.64 en 100m tanques
Lucia Puig Vega 23.27 en martell

21 de maig de 2022

Campionat Autonòmic Individual Sub14
Pau Jagersma subcampió autonòmic en llançament de pes

21-05-2022. Dissabte passat va tindre lloc a Gandia el campionat autonòmic sub14. Hi va haver molt bona participació dels atletes de l'E.M.A. de Dénia - C. A. Baleària Diànium: 17 dels nostres atletes van aconseguir classificar-se per al campionat i van aconseguir un subcampionat i 4 quarts llocs.

Pau Jagersma Gonzalez subcampió en pes (10.26) i 4t en perxa (2.10)
Joan Buigues Garcia 4t en 1000m (3:02.55)
Ivan Delgado Serer 4t en 1000m obstacles (3:35.15) i 5è en perxa (2.10)
Andreu Riera Valero 4t en triple salt (10.30) i 8è en 80m tanques (14.72)
Hector Barbazán Roca 5è en 220m tanques (36.27) i 8è en 150m (20.73)
Eddy Martinez Devesa 6è en alçada (1.43) i 9è en javelina (22.89)
Ricard Perez Miró 7è en martell (17.51) i 11è en 3000m (12:48.95)
Daniil Krasnoborov 7è en 3000m marxa (23:37.55)
Yaiza Benitez Barea 8a en salt d'alçada (1.30) i 22a en 80m tanques
Marina Bermejo Garcia 8a en perxa (1.90) i 12a en 220m tanques (38.05)
Beer Willems 10è en martell (13.52)
Mia Moreno Olmo 10a en pes (6.24)
Amaia Garcia De La Reina Pozuelo 10a en javelina (16.24) i 17a en 500m (1:35.20)
Maria Cuello Ferrando 11a en 220m tanques (38.03)
Javier Fernandez Tapia 16è en 80m (14.91)
Neus Ivars Aparicio 16a en 500m (1:34.16) i 18a en 220m tanques (40.33)
Natalia Segui Lopez 20a en 1000m (3:53.13)

Control a València
Joan Pérez mínima en 100m llisos per al Campionat d'Espanya Sub23

21-05-2022. Dissabte passat 10 atletes del C.A. Baleària Diànium es van desplaçar a València per a participar en un control, on Joan Pérez va aconseguir la mínima per a participar en la prova de 100m llisos en el campionat d'Espanya sub23.

Joan Perez Pons 10.78 en 100m i 14.54 en 110m tanques
Marc Miralles Pedros 12.69 en 100m i 11.53en triple salt
David De Los Santos Ramos 12.06 en 100m
Daniel Cano Lopez 51.38 en 400m
Carlos Gonzalez Duran 53.25 en 400m
Oscar Buigues Dalmau 4:25.51 en 1500m
Guillermo Santos Juanes Zafra 4:53.35 en 1500m
Marc Zaragoza Garcia 41.51 en disc
Roberto Benlloch Bueno 28.18 en disc
Sofia Martinez Bertomeu 5:12.06 en 1500m

Cursa popular Jesús Pobre
Pòdiums per a Roc Marti i Júlia Angarita

21-05-2022. Dissabte passat va tindre lloc a Jesús Pobre una nova prova puntuable del Circuit a peu Marina alta 2022.

De l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium, en les curses menors, van participar:
En cadet mas 1r Roc Marti Soldevila, 4t Manel Ortiz Fontana i 7è Henry David Villafuerte.
En infantil fem 3a Júlia Angarita Abril.
En benjamí mas 7è Bruno Cambra Femenia.
En infantil mas 7è Max Winkel.
En benjamí fem 8a Aroa Suárez Torres.

15 de maig de 2022

Control a València
Moltes marques personals per als atletes del C.A. Baleària Diànium

15-05-2022. Diumenge passat 14 atletes del C.A. Baleària Diànium es van desplaçar fins a València, per a participar en un control.

Aquests són els resultats dels nostres atletes:
Marta Morell Gavila 25.96 en 200m
Leire Bisquert Molines 27.06 en 200m i 1:06.15 en 400m tanques
Ivy Sofia Van Baal 27.91 en 200m i 21.06 en javelina
Aina Fornes Catala 2:19.39 en 800m
Sofia Martinez Bertomeu 2:32.70 en 800m
Nayra Turvey Aparicio 3:06.03 en 800m i 7.94 en pes
David De Los Santos Ramos 24.74 en 200m
Mario Gonzalez Alemany 23.74 en 200m
Pablo Blázquez Durbá 25.03 en 200m i 1:04.34 en 400m tanques
Daniel Cano Lopez 1:57.32 en 800m
Carlos Gonzalez Duran 2:11.75 en 800m
Roc Miftah Martí i Soldevila 9:26.85 en 3000m
Marco Garcia Torres 10:28.89 en 3000m
Damia Puigcerver Llorens 59.01 en 400m tanques

14 de maig de 2022

Campionat Provincial Individual Sub14 a Torrevella
Pòdiums per a Pau Jagersma, Eddy Martínez, Andreu Riera, Valeria Villa, Ricard Pérez, Yaiza Benítez, Héctor Barbazan i Amaia García de la Reina

14-05-2022. Dissabte passat va tindre lloc a Torrevella el Campionat Provincial Individual Sub14, on els atletes de l'EMA de Dénia - C.A. Baleària Diànium van aconseguir 11 pòdiums.

Hi van participar:
Pau Jagersma González 1r en disc (26.) i 1r en martell (24.12).
Eddy Martínez Devesa 1r en javelina (26.75) i 2n en salt d'alçada (1.49).
Andreu Riera Valero 1r en triple salt (10.19) i 3r en 80m llisos (11.23).
Valeria Villa Gonzalez 1a en martell (21.50) i en 80m llisos (12.74).
Ricard Pérez Miró 3r en martell (15.66) i 10é en 3000m llisos (4:03.55).
Yaiza Benítez Barea 3a en salt d'alçada (1.35) i 5a en 80m tanques (15.34).
Héctor Barbazán Roca 3r en 220m tanques (35.43).
Amaia Garcia de la Reina Pozuelo 3a en javelina (16.50) i 6a en 500m llisos (1:31.96).
Marina Bermejo García 7a en salt de llargada (4.10) i 8a en salt d'alçada (1.22).
Júlia Angarita Abril 5a en 2000m marxa (14:09.81) i 26a en 150m llisos (24.24).
Lucía García Castrillo 6a en 2000m marxa (14:23.53) i 18a en salt de llargada (3.39).
Dani Krasnovorov 4t en 2000m marxa (16:43.37)
Max Winkel 8é en javelina (15.92) i 10é en salt d'alçada (1.16).

Resultats complets:http://www.facv.es/upload/2022/resultados/pdf/acta_val_A036_lrbnifRa.pdf

Control a Petrer
Joan Pérez mínima en 110m tanques per al Campionat d'Espanya Sub23

14-05-2022. Dissabte passat va tindre lloc a Petrer un control on van participar 3 atletes del C.A. Baleària Diànium. Cal destacar la mínima aconseguida per Joan Pérez en els 110m tanques per a poder participar en el Campionat d'Espanya Sub23 que tindrà lloc a Santander els dies 9 i 10 de juliol.

Hi van participar: 
Joan Pérez Pons en 110m tanques (14.92) i en 200m llisos (22.50). 
Lucia Palacios Calero en salt amb perxa (2.35m). 
César Bas Pino en salt amb perxa (2.35m). 

Cursa popular Pedreguer
Pòdiums per a Jindrich Pospisil, Oscar Buigues i Manel Ortiz

14-05-2022. Dissabte passat va tindre lloc a Pedreguer una nova cursa del circuit a peu Marina alta 2022.

De l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium, en les curses menors, van participar:
En benjamí mas 1r Jindrich Pospisil.
En juvenil mas 1r Oscar Buigues Dalmau.
En cadet mas 2n Manel Ortiz Fontana.
En aleví fem 10a Neus Lladosa Ladios.
En benjamí fem 29a Aroa Suárez Torres.

8 de maig de 2022

Damià Puigcerver, Pablo Negre, Aina Fornés i Miquel Castillo en concentracions del PNTD de proves combinades

08-05-2022 2 atletes del C.A. Baleària Diànium i els seus entrenadors han sigut convocats a dues concentracions del Programa Nacional de Tecnificació Esportiva de la RFEA i la FACV. 

Les concentracions eren del sector de proves combinades. La concentració del dia 30 d'abril va tindre lloc a Castelló i es va centrar en l'especialitat de salt amb perxa i la del 8 de maig va tindre lloc a Gandia i es va centrar en les especialitats de llançament de disc i de javelina.

A Castelló, els sub18 Pablo Negre i Damià Puigcerver així com els seus entrenadors Aina Fornés i Miquel Castillo van compartir amb els millors atletes de proves combinades de la comunitat dues sessions tècniques de salt amb perxa impartides per un tècnic referent d'aquesta especialitat, Antonio Orta, entrenador del Campió d'Espanya Absolut de salt amb perxa en 2020 i 2021.

A Gandia, la jornada es va dividir en dues sessions tècniques, la del matí de llançament de disc, i la de la vesprada de llançament de javelina, impartides per un gran referent dels llançaments a nivell nacional, Juanvi Escolano.

Han sigut dues jornades intenses i de gran aprenentatge de les qual els nostres atletes i entrenadors han tornat amb moltes ganes de seguir millorant.

Provincial Combinades Sub16
Pòdiums per a Alberto Berruti, Saul Delgado i Erika Miralles

07/08-05-2022. El cap de setmana d'atletisme en la pista de Dénia es va completar amb el campionat provincial de proves combinades de la categoria sub 16 i un control de la mateixa categoria.

En la combinada, els atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium  van tindre una actuació excel·lent i es van emportar la meitat dels pòdiums

En l'octatló masculí:

100m Pes Alçada Disc 100m tanques Perxa Javelina 1000m Punts Lloc
Alberto Berruti Leon 13.35 8.96 1.45 25.96 16.78 2.00 25.80 3:09.18 3176 2
Saul Delgado Serer 12.45 9.72 1.57 23.73 20.75 2.50 31.42 3:23.19 3126 3
Ivan Gomez Martinez 13.48 6.57 1.57 17.73 17.73 1.80 12.84 3:11.45 2620 6
Manel Ortiz Fontana 13.73 7.79 1.36 23.08 20.96 2.00 23.63 3:14.17 2485 7
Pedro Mezquida Plaza 13.45 6.53 1.36 13.82 18.40 1.80 16.06 3:54.24 2054 8
Henry David Villafuerte Chiluiza 13.88 8.19 1.36 13.57 22.31 1.80 20.08 3:29.96 2007 9
Beltran Martin Gil 13.83 8.21 1.24 13.67 20.43 - 23.60 3:38.17 1949 10
Daniel Barrera Sala 11.84 7.19 1.30 17.23 - - 14.19 3:37.01 1905 11

En l'exatló femení:

100m tanques Alçada Pes Llargada Javelina 600m Punts Lloc
Erika Miralles Cots 17.48 1.48 6.70 4.53 20.74 1:58.45 2731 3
Aitana Bertomeu Ferrer 17.58 1.36 6.97 4.44 21.03 2:13.37 2443 4
Manuela Garcia Scaglia 19.44 1.36 9.14 4.42 16.88 2:03.10 2417 5
Maria Berruti Leon 16.93 1.18 5.35 4.39 9.89 1:44.96 2322 7
Carolina Crespo El Mkachet 18.76 1.36 7.56 4.03 19.96 2:12.04 2255 8
Ruth Almero Mut 20.36 1.06 6.74 4.35 16.49 2:21.13 1709 10
Magdalena Anton Fichtl - 1.12 6.67 3.94 14.45 2:14.98 1405 12

En el control:
Roc Miftah Martí I Soldevila 2:47.48 en 1000m
Marco Garcia Torres 2:53.14 en 1000m
Didac Bañuls Climent 3:03.20 en 1000m
Angel Castellanos Gonzalez 3:27.02 en 1000m
Johan Tarres 2.35 en perxa i 7.59 en pes
Pablo Garcia Castrillo 1.95 en perxa i 6.95 en pes
Clara Ghiglino Molina 14.02 en 100m i 47.15 en 300m
Paula Femenia Cascales 14.11 en 100m i 50.69 en 300m
Adriana Femenia Cascales 14.67 en 100m i 49.23 en 300m
Sara Olivencia Abellan 20.13 en 100m tanques
Elena Standnichuk Melnyk 7.89 en pes i 16.23 en javelina
Marta Puig Vega 6.58 en pes

7 de maig de 2022

Leire Bisquert 10a en el Campionat d'Espanya Universitari

07-05-2022. El cap de setmana passat, Leire Bisquert Molines va competiren el campionat d'Espanya Universitari, amb l'equip de la Universitat Politècnica de València, on està estudiant.

Leire va participar en la prova de 400m tanques. En les semifinals va fer una marca de 1:06.72 i es va quedar a només un segon de poder participar en la final. Leire va quedar en 10è lloc del campionat.

L'equip masculí del C.A. Baleària Diànium subcampió autonòmic sub14

07-05-2022. Dissabte passat va tindre lloc a la pista d'atletisme de Dénia el campionat autonòmic per equips sub 14, amb la participació dels dos equips de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium. Els xics van fer una competició immillorable i van quedar en un meravellós segon lloc autonòmic, només superats per l'equip de Castelló; van revalidar, així, el segon lloc que ja havien aconseguit en pista coberta al mes de febrer passat. Les xiques també van fer molt bona competició i van quedar en 6a posició autonòmica. En conjunt va ser una experiència molt gratificant per als nostres xiquets i xiquetes que van poder disfrutar d'una competició amv els millors equips va nivell autonòmic, en la pista de Dénia.

Atleta Marca Punts Prova Atleta Marca Punts
Javier Fernandez Tapia 11.96 6 80m Miriam Montes Seguí 11.98 3
Eddy Martinez Devesa 21.49 5 150m Sundari Alvarez Marcosano 25.42 2
Andy Ariosa Peña 1:32.66 4 500m Amaia Garcia De La Reina Pozuelo 1:32.88 5
Joan Buigues Garcia 3:06.19 7 1000m Natalia Segui Lopez 3:37.94 6
Ricard Perez Miró 13:37.98 3 3000m Neus Ivars Aparicio 14:05.16 3
Andreu Riera Valero 14.12 6 80m tanques Yaiza Benitez Barea 15.61 2
Hector Barbazán Roca 37.70 7 220m tanques Maria Cuello Ferrando 38.12 3
Ivan Delgado Serer 3:42.36 7 1000m obstacles Marina Bermejo Garcia 4:09.10 4
Max Winkel 1.25 3 Alçada Yaiza Benitez Barea 1.35 4
Ivan Delgado Serer 2.20 8 Perxa Marina Bermejo Garcia 1.70 4.5
Joan Buigues Garcia 4.33 4 Llargada Maria Cuello Ferrando 4.13 3
Andreu Riera Valero 10.79 6 Triple Miriam Montes Seguí 8.67 3
Pau Jagersma Gonzalez 10.35 8 Pes Mia Moreno Olmo 6.40 4
Pau Jagersma Gonzalez 28.76 7 Disc Mia Moreno Olmo 13.79 1
Ricard Perez Miró 16.57 5 Martell Anggie Valeria Villa Gonzalez 22.03 7
Eddy Martinez Devesa 27.65 8 Javelina Amaia Garcia De La Reina Pozuelo 17.11 6
Daniil Krasnoborov 16:20.29 7 2000m marxa Lucia Garcia Castrillo 14:51.65 3
Eddy Martinez Devesa
Joan Buigues Garcia
Ivan Delgado Serer
Andreu Riera Valero
43.86 7 4x80 Maria Cuello Ferrando
Marina Bermejo Garcia
Yaiza Benitez Barea
Neus Ivars Aparicio
46.51 2

Total 108

Total 65.5

En els 80m extra van participar Hector Barbazán Roca (11.88), Beer Willems (13.97), Lucia Garcia Castrillo (12.95), Natalia Segui Lopez (12.71) i Carla Gomis Fornes (14.64).

El C.A. Baleària Diànium organitzarà el Campionat Autonòmic per equips Sub14 i el Campionat Provincial de Combinades Sub16

07/08-05-2022. El proper cap de setmana, el C.A. Baleària Diànium organitzarà dues competicions d'atletisme en la pista del poliesportiu de Dénia. Serà un cap de setmana molt intens, ja que el campionat provincial de proves combinades sub 16 omplirà els matins del dissabte i el diumenge i l'autonòmic per equips sub 14 tindrà lloc la vesprada del dissabte.

1 de maig de 2022

Control Sub14 a Gandia

01-05-2022 Diumenge passat va tindre lloc a Gandia un control on van participar un bon nombre d'atletes infantils de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium.

Carla Gomis Fornes 15.07 en 80m i 11.06 en martell
Maria Cuello Ferrando 22.39 en 150m i 1.15 en alçada
Mia Moreno Olmo 24.30 en 150m i 1:49.59 en 500m
Natalia Segui Lopez 1:40.50 en 500m i 11.34 en javelina
Amaia Garcia De La Reina Pozuelo 4:06.47 en 1000m i 1.15 en alçada
Marina Bermejo Garcia 15:18.48 en 3000m i 39.15 en 220m tanques
Beer Willems 14.59 en 80m i 15.03 en martell
Andreu Riera Valero 21.05 en 150m i 1.80 en perxa
Hector Barbazán Roca 20.92 en 150m i 36.63 en 220m tanques
Eddy Martinez Devesa 21.85 en 150m i 1.80 en perxa
Max Winkel 26.91 en 150m i 11.74 en javelina
Ivan Delgado Serer 21.24 en 150m i 36.44 en 220m tanques
Ricard Perez Miró 3:52.29 en 1000m i 16.49 en disc
Joan Buigues Garcia 3:31.32 en 1000m obstacles i 15.70 en javelina
Pau Jagersma Gonzalez 25.67 en disc i 25.19 en martell
Daniil Krasnoborov 12.95 en disc i 8.46 en javelina