2 de desembre del 2012

Presentació de la temporada 2012/13

02-12-2012. Diumenge passat va tindre lloc la presentació de la temporada 2012/13 del Club d'Atletisme Baleària Diànium en el vaixell Daniya que ens va prestar la companyia Baleària.

Va obrir l'acte el capità del vaixell Daniya que va donar la benvinguda a tots els presents i va manifestar la satisfacció seua i de l'empresa Baleària de poder facilitar aquests actes i contribuir a les activitats socials del nostre club.
El secretari del club va agrair la presència en aquest acte de Juan Carlos Signes, Regidor d'Esports de l'Ajuntament de Dénia i Ricard Pérez, gerent de la Fundació Baleària. Els responsables de l'empresa Tururac no hi van poder estar presents per estar fora de Dénia. També va agrair la inestimable col·laboració que presten totes aquestes entitats i altres empreses de Dénia i la comarca per a portar endavant l'activitat del Club.

Seguidament, Ricard Pérez, gerent de la Fundació Baleària, va prendre la paraula per a mostrar la implicació de la companyia Baleària, per mitjà de la seua Fundació, en la vida dels territoris on opera, mitjançant l'ajuda a entitats esportives i culturals, com el nostre club. També va agrair als membres del Club i les altres institucions que hi col·laboren el seu treball desinteressat per a poder continuar donant el seu servei i i va mostrar com les relacions entre la Fundació Baleària i el C.A. Baleària Diànium han pujat un esglaó, amb l'organització conjunta del I Trofeu de cross escolar per equips Trofeu Baleària Terra de Retrobament, que tindrà lloc el dia 16 de desembre a Dénia, entre equips de Dénia, Xàbia i dos clubs de Mallorca.

Per finalitzar, Juan Carlos Signes, regidor d'Esports de l'Ajuntament de Dénia, va recalcar la importància del nostre club dins del teixit esportiu de la ciutat i la comarca i va confirmar la voluntat de l'Ajuntament de Dénia, de seguir col·laborant amb el nostre club, dins de les seues possibilitats.

Seguidament es van presentar els atletes i entrenadores que formen la plantilla del club:

Entrenadores: Maribel Mira i Antonia San Miguel.
Aleví: Daniel Castillo Benitez, Gabriel Franklin Lázaro Madrid.
Infantil: David Castillo Benitez, Elisa Flor Castro Gómez, Marina Collado Saenz de Jubera, David De los Santos Ramos, Emma Durut Zacore, Cristina Gabaldón Yerga, Camila Moreau Hernández, Sara Peinado Beaumont, Antoni Perles Cerveto, Lucas Pettican Pérez, Jesús Ramis González, Maria Signes-Costa Smith, Alicia Vicens Louzao.
Cadet: Ainara Alguacil Gutierrez, Avahn Durut Zacore, Jassan El Quafrasi Gisbert, Lua Fernández García, Emma Fornes Leal, Eva Gimeno Alarcón, Pedro González López, Laura Jimenez Andreu, Carlos Alfredo Lázaro Madrid, Marcelo Eduardo Lázaro Madrid, Claudia Moreau Hernández, Carme Perles Cerveto, Adrián Romero Mateo.
Juvenil: Jonasz Durut Zacore, Eric  Gisbert Ausina, Cassandra Lidl Becker, Patricia  Mas Monsonis, Maria Perelló Pérez, Blai Peris Vives, Genesis Tayupanda Fajardo.
Júnior: Raúl Bertomeu Sanchez, Saúl Díaz Expósito, Aina Fornés i Català, Manel Mas Monsonís, Jose Manuel Monfort Pedro, José Guillermo Ordines Piera, Miquel Piera Sendra.
Promesa: Chighaly Abdy Sidi, Vicente Aranda Lazcano, Cristina Bertomeu Sanchez, Carlos Gimeno Ramón, Gerardo Leonel, Miguel Ángel Pizarro Hernández.
Sènior: Mohamed Said Dayday.
Veterans: Maxine McKinnon, Sebastian Moratalla Ossorio.
Populas i de muntanya: Sindo Abellán Moreno, Luis Armell Torres, Jaime Ramón Avargues Ivars, Marc Bañuls Ortolà, Victor  Barber Frasquet, Carol Beltran Orquin, Maria Bertó Maurandi, Jesús Blanco Cedrón, Javier Buigues Portolès, Juan Carlos Calderón Quille, Santiago Cambra Sancho, Encarna Cardona Gómez, Vicente Cardona Lorente, Jorge Castillo Coque, Humberto Chicaiza Caisa, Ricardo Climent Escriche, Gustavo Crespo Garcia, Javier de la Encina Vázquez, Marco Di Trana, José Joaquín Díaz Céspedes, Elia Maria Durà Frau, Isaies Fayos Molla, Vicent Fornés i Oller, Vicent Frasquet Català, Felipe  Garcia Agudo, José Miguel González Piernas, Ángel Edgar Guaman Yazuma, José Ibanyez Ortolà, Manuel Jiménez Caravaca, José María Jorro Llobell, Jordi Jorro Ramon, José Miguel Lara Gilabert, Emilio Silvino Lazaro Estrada, Vicente  Llobell Prieto, Héctor Llopis Alemany, Manoli Llorca Morató, Lourdes Madrid Guarranda, Teresa Mengual del Valle, Aurelio Mengual Ferrando, Vicente Miralles Ferrer, Francisco Miguel Montes Robles, Francisco Moreno Aguado, Paco Muñoz Torregrosa, Josep Mut Buigues, Juan Vicente Navarro Belda, José Miguel Navarro Rafet, Wolfram Nitsche, Mónica Orquín Llobell, Ricard Pérez Ivars, Ricard Pérez Miñana, Aïda Pérez Moncho, Pedro Picazo Alcantud, Sebastián Reig Escrivano, Joan Tomas Ribes Leyda, Quino Sala Sivera, José Luis Sánchez Mulet, Ramon Sendra Aguilar, Pere Serra Mayans.

L'acte va acabar amb una picadeta i una xarradeta de germanor entre tots els assistents.