20 de gener del 2012

Presentació de la temporada 2011/12


20-01-2012. Divendres passat va tindre lloc la presentació de la temporada 2011/12 del Club d'Atletisme Baleària Diànium en el vaixell García Lorca que amablement ens va prestar la companyia Baleària.

L'acte va començar guardant un minut de silenci en memòria d'Ana Mengual, treballadora del Departament d'Esports de l'Ajuntament de Dénia.

El secretari del club va agrair la presència en aquest acte de Juan Carlos Signes, Regidor d'Esports de l'Ajuntament de Dénia, Ricard Pérez, gerent de la Fundació Baleària, i Fernando Sendra i Eugenio Moll, de l'empresa Tururac, i la inestimable col·laboració que presten les seues entitats i altres empreses de Dénia i la comarca, en especial el Restaurant Mena, sense la qual no seria possible de cap manera portar endavant la seua activitat.

Seguidament, Ricard Pérez, gerent de la Fundació Baleària, va prendre la paraula per a mostrar la implicació de la companyia Baleària, per mitjà de la seua Fundació, en la vida dels territoris on opera, mitjançant l'ajuda a entitats esportives i culturals, com el nostre club. També va agrair als membres del Club i les altres institucions que hi col·laboren el seu treball desinteressat per a poder continuar donant el seu servei.

Després, Fernando Sendra, en representació de l'empresa Tururac, patrocinadora de la nova secció de muntanya del club, va mostrar la seua satisfacció per col·laborar amb aquest projecte.

Per finalitzar, Juan Carlos Signes, regidor d'Esports de l'Ajuntament de Dénia, va recalcar la importància del nostre club dins del teixit esportiu de la ciutat i la comarca i va confirmar la voluntat de l'Ajuntament de Dénia, de seguir col·laborant amb el nostre club, dins de les seues possibilitats.

Seguidament es van presentar els atletes i entrenadores que formen la plantilla del club:

Entrenadores: Maribel Mira i Antonia San Miguel.

Aleví: Daniel Castillo Benitez, Gabriel Lázaro Madrid, Mireia Zurita Ramon.

Infantil: David Castillo Benitez, Emma Durut Zacore, Lua Fernández García, Emma Fornes Leal, Laura Jimenez Andreu, Carlos Lázaro Madrid, Carlos Mut Ripoll, Eunice Pastor Wanthon, Alicia Vicens Louzao.

Cadet: Avahn Durut Zacore, Eva Gimeno Alarcón, Marcelo Lázaro Madrid, Maria Perelló Pérez, Carme Perles Cerveto, Alexandre Tent Muñoz.

Juvenil: Raúl Bertomeu Sanchez, Sergio Catalá Devesa, Saúl Díaz Expósito, Jonasz Durut Zacore, Genesis Fajardo, Eduardo  Fernandez, Aina Fornés i Català, Eric Gisbert Ausina, Cassandra Lidl Becker, Patricia Más Monsonis, Patrick Molina Muir, Jose Manuel Monfort Pedro, Belen Moreno Torres, Miquel Piera Sendra, Malena Vazquez Martin.

Júnior: Vicente Aranda Lazcano, Manel Más Monsonís, Marc Pastor, Jairo Caro Ortega.

Promesa: Cristina Bertomeu Sanchez.

Sènior: Daniel Cano López, Mohamed Said Dayday.

Veterans: Maxine McKinnon, Sebastián Moratalla Ossorio.

Populas i de muntanya: Sindo Abellán Moreno, Ángel Arcos Gil, Jaime Ramón Avargues Ivars, Victor Barber Frasquet, Carol Beltran Orquin, Javier Buigues Portolès, Santiago Cambra Sancho, Encarna Cardona Gómez,
Vicente Cardona Lorente, Jorge Calixto Castillo Coque, Xelo Català i Bolufer, Dionisio Cheli Ferrer, Humberto Chicaiza Caisa, Ricardo Climent Escriche, Gustavo Crespo Garcia, Marco Di Trana, Pedro Domenech de Antonio, Isaies Fayos Molla, Vicent Fornés i Oller, Vicent Frasquet Català, Tomás Hidalgo Iturralde, Manuel Jiménez Caravaca, Jordi Jorro Ramon, Emilio Silvino Lazaro Estrada, Vicente  Llobell Prieto, Lourdes Madrid Guarranda, Juan Martínez Martínez, Vicente Miralles Ferrer, Francisco Miguel Montes Robles, Francisco Moreno Aguado, Paco Muñoz Torregrosa, Juan Vicente Navarro Belda, José Miguel Navarro Rafet, Mónica Orquín Llobell, Ricard Pérez Ivars, Ricard Pérez Miñana, Aïda Pérez Moncho, Pedro Picazo Alcantud, Berta Rivera, José Luis Sánchez Mulet, Pere Serra Mayans, Emilio Vizcaya Gregorio.

L'acte va acabar amb una picadeta i una xarradeta de germanor entre tots els assistents.

Més fotos: https://picasaweb.google.com/104818198910741754466/PresentacioTemporadda201112