26 de novembre de 2022

Control Sub12, Sub14 i Sub16 a Petrer

26-11-2022 Dissabte passat es van desplaçar a Petrer 42 atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium per participar al primer control de pista de la temporada. Molts d'ells participaven per primera vegada en una competició federada de pista. És de destacar que el C.A. Baleària Diànium va ser el club amb més participants. Va eixir un dia molt bo i van aconseguir moltes marques personals.

En la categoria aleví (sub12) van participar 7 atletes:
Neus Lladosa Ladios en els 1000m llisos (4:21.30) i en els 60m tanques (13.1-).
Corinna Ruhmann Ripardo en els 1000m llisos (4:34.74) i en els 60m tanques (12.7-).
Aroa Suárez Torres en els 1000m llisos (4:37.60) i en els 60m tanques (13.6-).
Martina Rodríguez Marinelli en els 1000m llisos (4:55.39) i en els 60m tanques (13.5-).
Jindra Pospisil en els 1000m llisos (3:36.16) i en els 60m tanques (11.7-)
Pablo Lianes Cairols en els 1000m llisos (4:07.36) i en els 60m tanques (12.0-).
Valentín Galleguillo Malano en els 1000m llisos (4:27.77) i en els 60m tanques (13.8-).

En la categoria infantil (sub14) van participar 15 atletes:
Maria Devesa Buigues en els 60m llisos (8.54) i en els 2000m llisos (7:40.25).
Natàlia Seguí López en els 60m llisos (9.70) i en els 2000m llisos (9:19.33).
Yaiza Benítez Barea en els 60m llisos (8.87) i en el triple salt (9.83).
Lucía García Castrillo en els 60m llisos (10.02) i en triple salt.
Carla Gomis Fornés en els 60m llisos (11.52).
Helena Gómez Gavila en els 60m llisos (11.22).
Mia Moreno Olmo en els 60m llisos (9.92) i en salt amb perxa (1.45).
Júlia Angarita Abril en els 2000m llisos (8:57.19) i en triple salt (7.48).
Héctor Barbazán Roca en els 60m llisos (8.53) i en triple salt (8.42).
Léo Baeza Cardona en els 60m llisos (9.19) i en triple salt (8.28).
Savelii Bogatov en els 60m llisos (9.71) i en triple salt (8.07).
Daniil Krasnoborov en els 60m llisos (11.92) i en els 2000m llisos (10:29.92).
Izan Monserrat Fernández en els 60m llisos (8.93) i en triple salt (8.59).
Mateo Chacón Perretti en els 60m llisos (10.74) i en els 2000m llisos (9:16.48).
Iván Delgado Serer en els 2000m llisos (8:02.96) i en triple salt (9.15).

En la categoria cadet (sub16) van participar 20 atletes:
Katya Moreno Dokiyenko en els 300m llisos (47.68) i en triple salt (9.39).
Aitana Bertomeu Ferrer en els 300m llisos (48.49) i en triple salt (9.72).
Emma Ordines Mengual en els 300m llisos (55.23) i en triple salt (7.23).
Amaia García de la Reina Pozuelo en els 600m llisos (1:58.25) i en triple salt (8.26).
Carolina Crespo El Mkachet en triple salt (8.94) i en els 60m tanques (15.21).
Maria Cuello Ferrando en els 60m tanques (12.27) i en triple salt (8.89).
Neus Ivars Aparicio en els 60m tanques (12.31) i en triple salt (9.30).
Marina Bermejo Garcia en salt amb perxa (1.75) i en triple salt (9.09).
Lucia Valero Sanchez en triple salt (8.57).
Johan Tarres en salt amb perxa (3.05).
Daniel Barrera Sala en els 300m llisos (39.65)
Henry David Villafuerte Chiluiza en els 300m llisos (42.79) i en salt amb perxa (2.35).
Eddy Martínez Devesa en els 300m llisos (47.28) i en triple salt (10.40).
Andreu Riera Valero en els 300m llisos (49.97) i en triple salt (10.52).
Pau Jagersma González en els 300m llisos (48.17) i en salt amb perxa (2.20).
Marco García Torres en els 600m llisos (1:39.29).
Joan Buigues Garcia en els 600m llisos (1:40.42).
Iván Gómez Martínez en els 600m llisos (1:41.71) i en triple salt (11.49).
Pablo García Castrillo en els 600m llisos (1:42.56) i en salt amb perxa (2.05).
Ricard Pérez Miró en els 3000m llisos (12:43.30).