8 de maig de 2022

Provincial Combinades Sub16
Pòdiums per a Alberto Berruti, Saul Delgado i Erika Miralles

07/08-05-2022. El cap de setmana d'atletisme en la pista de Dénia es va completar amb el campionat provincial de proves combinades de la categoria sub 16 i un control de la mateixa categoria.

En la combinada, els atletes de l'E.M.A. de Dénia - C.A. Baleària Diànium  van tindre una actuació excel·lent i es van emportar la meitat dels pòdiums

En l'octatló masculí:

100m Pes Alçada Disc 100m tanques Perxa Javelina 1000m Punts Lloc
Alberto Berruti Leon 13.35 8.96 1.45 25.96 16.78 2.00 25.80 3:09.18 3176 2
Saul Delgado Serer 12.45 9.72 1.57 23.73 20.75 2.50 31.42 3:23.19 3126 3
Ivan Gomez Martinez 13.48 6.57 1.57 17.73 17.73 1.80 12.84 3:11.45 2620 6
Manel Ortiz Fontana 13.73 7.79 1.36 23.08 20.96 2.00 23.63 3:14.17 2485 7
Pedro Mezquida Plaza 13.45 6.53 1.36 13.82 18.40 1.80 16.06 3:54.24 2054 8
Henry David Villafuerte Chiluiza 13.88 8.19 1.36 13.57 22.31 1.80 20.08 3:29.96 2007 9
Beltran Martin Gil 13.83 8.21 1.24 13.67 20.43 - 23.60 3:38.17 1949 10
Daniel Barrera Sala 11.84 7.19 1.30 17.23 - - 14.19 3:37.01 1905 11

En l'exatló femení:

100m tanques Alçada Pes Llargada Javelina 600m Punts Lloc
Erika Miralles Cots 17.48 1.48 6.70 4.53 20.74 1:58.45 2731 3
Aitana Bertomeu Ferrer 17.58 1.36 6.97 4.44 21.03 2:13.37 2443 4
Manuela Garcia Scaglia 19.44 1.36 9.14 4.42 16.88 2:03.10 2417 5
Maria Berruti Leon 16.93 1.18 5.35 4.39 9.89 1:44.96 2322 7
Carolina Crespo El Mkachet 18.76 1.36 7.56 4.03 19.96 2:12.04 2255 8
Ruth Almero Mut 20.36 1.06 6.74 4.35 16.49 2:21.13 1709 10
Magdalena Anton Fichtl - 1.12 6.67 3.94 14.45 2:14.98 1405 12

En el control:
Roc Miftah Martí I Soldevila 2:47.48 en 1000m
Marco Garcia Torres 2:53.14 en 1000m
Didac Bañuls Climent 3:03.20 en 1000m
Angel Castellanos Gonzalez 3:27.02 en 1000m
Johan Tarres 2.35 en perxa i 7.59 en pes
Pablo Garcia Castrillo 1.95 en perxa i 6.95 en pes
Clara Ghiglino Molina 14.02 en 100m i 47.15 en 300m
Paula Femenia Cascales 14.11 en 100m i 50.69 en 300m
Adriana Femenia Cascales 14.67 en 100m i 49.23 en 300m
Sara Olivencia Abellan 20.13 en 100m tanques
Elena Standnichuk Melnyk 7.89 en pes i 16.23 en javelina
Marta Puig Vega 6.58 en pes